reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

A ja bym z tym progiem uważała...
Co innego zła historia ciążowa, albo zdiagnozowana niedomoga lutealna, a co innego spadający progesteron w ciąży, której nie widać. Ostateczna ocena oczywiście należy do lekarza, ale co jeżeli to ptfu, ptfu, ptfu, pozamaciczna? Wtedy progesteron narobi tylko więcej szkody, niż pożytku i będzie trzymał ciążę która nie powinna się rozwijać.
Jeżeli to jest zdrowa ciąża, to 2 dni z progesteronem na granicy nic się nie stanie, a beta będzie rosła, jeżeli coś jest nie tak to i beta i prog będą lecieć w dół.
Póki nie ma krwawień, to piłka w grze i trzymam baardzo kciuki, aby było dobrze. Ale w razie każdych wątpliwości @black_angel, uderzaj do szpitala, lub dzwoń do lekarza i reaguj, ale z lekarzem i na podstawie badań.
Teraz musisz się uzbroić w cierpliwość! Mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziesz się śmiała, że Młody/Młoda przyprawił(a) Ci takich stresów.🤞🤞🤞🤞
Mam to samo zdanie, ma temat proga. Póki nie ma nic na obrazie usg, nie ma co podtrzymywać, warto dać szansę naturze. Moze prog spadł, bo po wizycie bylam zaplakana, zestresowana i zaniepokojona i odrazu robilam bete i prog, zobaczymy jutro. Wynik musi przynieść odpowiedzi . Albo dostanę krwawienia i przygoda z ciążą zostanie zakonczona.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Teraz czuję się lepiej niż na początku. Też zaczęły mi się delikatne mdłości, ale bez wymiotów. Od początku mam problem z bezsennością, ciężko jest mi zasnąć i wcześnie się budzę.

Nie mogę doczekać się wizyty u ginekologa. Byłam u tego lekarza w enelmedzie, teraz idę do jego prywatnego gabinetu i wkręcam sobie że może ma kiepski sprzęt USG i nie będzie nic widać. Idę jak będzie 6+4 więc teoretycznie serduszko powinno już bić, nie wiem skąd te myśli o złym sprzęcie USG.
Normalne wątpliwości na tym etapie, na pewno bedzie dobrze.🤞🤞
 
Progesteron czy beta? Czy to progesteron w innych jednostkach?


Ja z objawów obecnie to bóle piersi po bokach ( z rana bolą dużo mniej) budzę się szybko ( zawsze wstawałam szybko ale nie aż tak jak teraz i szybciej jestem zmęczona. Na tym etapie w poprzednich ciążach miałam uporczywe mdłości i wymioty a tu nic....
Lo panie, beta.. wybacz, juz po czytaniu z rana o progu ,wgrał mi się prog zamiast bety w słowo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
Cześć dziewczyny, Ja dzisiaj wstałam pierwszy dzien z Mdłościami, na szczęście zjadłam śniadanie i przeszło. Ogólnie mam spadek energii od wczoraj, pije kawę i mam nadzieje ze samopoczucie się polepszy.

Mnie bolą piersi, brak okresu, częściej chodzę siku i wydaje mi się ze częściej kicham, a tak to nie mam mdłości na szczęście raczej trochę brak apetytu 🤔🤔 do tego czasem boli brzuch ale krótko i umiarkowanie. A jak to jest u was z kawa ? Pijecie czy nie?
Ej, z tym kichaniem to też mam. Nadal z przyzwyczajenia czasem mierzę temperaturę i co drugi pomiar nie mogę wytrzymać z termometrem w buzi bo muszę kichnac!!!
Nie bolą mnie już piersi od soboty, nie mam mdłości, nie sikam częściej, kawę pije jedną dziennie. Całe szczęście, że to podbrzusze codziennie lekko ciągnie, bo nie jest to uciążliwe a przynajmniej czuję, że w ciazy jestem. Jednego dnia nie ciągnęło, to najpierw się cieszyłam, a pod koniec dnia zaczęłam już martwić..🤣🤣
 
Cześć dziewczyny, Ja dzisiaj wstałam pierwszy dzien z Mdłościami, na szczęście zjadłam śniadanie i przeszło. Ogólnie mam spadek energii od wczoraj, pije kawę i mam nadzieje ze samopoczucie się polepszy.

Mnie bolą piersi, brak okresu, częściej chodzę siku i wydaje mi się ze częściej kicham, a tak to nie mam mdłości na szczęście raczej trochę brak apetytu 🤔🤔 do tego czasem boli brzuch ale krótko i umiarkowanie. A jak to jest u was z kawa ? Pijecie czy nie?
U mnie tez, ból piersi, brak okresu i bardzo często chodzę siku (+w nocy) co nigdy się mi nie zdarza poza ciąża. Mdlosci jako takich nie mam, ale takie dziwne uczucie w ustach i nie wiem w sumie co bym zjadła. Kawę piję od czasu do czasu i to tylko flat white.
 
Cześć dziewczyny, Ja dzisiaj wstałam pierwszy dzien z Mdłościami, na szczęście zjadłam śniadanie i przeszło. Ogólnie mam spadek energii od wczoraj, pije kawę i mam nadzieje ze samopoczucie się polepszy.

Mnie bolą piersi, brak okresu, częściej chodzę siku i wydaje mi się ze częściej kicham, a tak to nie mam mdłości na szczęście raczej trochę brak apetytu 🤔🤔 do tego czasem boli brzuch ale krótko i umiarkowanie. A jak to jest u was z kawa ? Pijecie czy nie?
W 1 ciąży nie piłam w ogole, bardzo świrowałaM szczerze przyznam i nawet herbaty unikałam 😂😅
Teraz pije z ekspresu kawę z mlekiem, nie jest jakaś mocna. Wczoraj piłam i dzisiaj tez, a są dni ze nie pije wcale, jak mi się za chce ale już dwóch dziennie jak wcześniej staram się nie pic choc ze dwa razy się zdarzyło 🤪
 
Dziewczyny a jakie macie aplikacje ciążowe?
Ja mam zainstalowane preglife tam wychodzi mi termin na 4 stycznia, na jakiś kalkulatorach internetowych na 5,6,7 stycznia bardzo różnie.
W poprzedniej ciąży jakoś jednakowo mi wychodziło na wszystkich a teraz nie wiem czemu takie różne daty
 
Dziewczyny a jakie macie aplikacje ciążowe?
Ja mam zainstalowane preglife tam wychodzi mi termin na 4 stycznia, na jakiś kalkulatorach internetowych na 5,6,7 stycznia bardzo różnie.
W poprzedniej ciąży jakoś jednakowo mi wychodziło na wszystkich a teraz nie wiem czemu takie różne daty
U mnie też różnie, mam preglife, terminy wychodzą od 10 do 13 stycznia 😅 nie wiem czemu tak 🙆‍♀️
 
reklama
Do góry