reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Nie biorę, lekarz słowem o tym nie wspomniał, poprzednio przy becie mialam 18... czytam, że widełki są od 9 do 44 ale w tych labo jest od 11.
Nie wspominał bo pewnie uznał że 18 to w porządku wynik , jak już miałam pozytywne bety pierwszy progesteron miałam 15,10...
Myślę że powinnaś skonsultować ten temat z lekarzem i pewnie włączy Ci progesteron.
 
reklama
Cześć dziewczyny, Ja dzisiaj wstałam pierwszy dzien z Mdłościami, na szczęście zjadłam śniadanie i przeszło. Ogólnie mam spadek energii od wczoraj, pije kawę i mam nadzieje ze samopoczucie się polepszy.
A jak u Was pierwsze objawy ciążowe?
 
Nie wspominał bo pewnie uznał że 18 to w porządku wynik , jak już miałam pozytywne bety pierwszy progesteron miałam 15,10...
Myślę że powinnaś skonsultować ten temat z lekarzem i pewnie włączy Ci progesteron.
Nie widzial tych wyników, dal skierowanie na betę na czwartek bez proga, nie da proga, skoro viazy na monitorze nie ma , przynajmniej tak myślę.
 
Nie widzial tych wyników, dal skierowanie na betę na czwartek bez proga, nie da proga, skoro viazy na monitorze nie ma , przynajmniej tak myślę.
Ja dostałam e receptę na duphaston zanim się widziałam z ginekologiem, po samym tel że progesteron 15.10 i niska beta oraz ze względu na historię ciążowa, a idę do tego lekarza pierwszy raz w życiu bo się przeprowadziłam. Myślę ,że to że nie ma nic na usg nie dyskwalifikuje z przepisania leków, bo nie to jest wyznacznikiem. Dzwoń i pogadaj z lekarzem. Trzymam mocno kciuki!!!!
 
Jesteśmy tu po to by było nam raźniej, wiec pamietajmy o sobie w dniu badania i okazujmy sobie wsparcie 🌸

DZISIEJSZE WIZYTY 10.05 💫

@Kamilad
@Madlein
@WIKTORIA93

Trzymamy kciuki za dobre wiadomości i piękne widoki 💌

@stella33 - wizyta 11.05
@Moniunia199 - wizyta 12.05
@Nuskalka - wizyta 13.05
@xdorotaa - wizyta 16.05
@Lillyworld - wizyta 16.05
@Moska1 - wizyta 16.05
@black_angel - wizyta 17.05
@Olga089 - wizyta 18.05
@Fifonka - wizyta 18.05
@duszyczka - wizyta 18.05
@Tynka_toja - wizyta 19.05
@becia.25 - wizyta 20.05
@Czihori - wizyta 21.05
@Jaktomarta - wizyta 26.05
@ZachwyconaA - wizyta 26.05 (NFZ)
@Kapozi - wizyta 28.05 (II)
@Anastazja34 - wizyta 30.05

PRENATALNE ☯️
@Madlein - 24.06
 
@black_angel jestem tego samego zdania co @Kamilad i @xdorotaa - dobrze ze nie masz złych objawów ale nie zostawiłabym takiego proga bez konsultacji z lekarzem, trzymam kciuki 🤞🏼

@becia.25 - ciesz się kawa póki możesz, ja już kawy od 2 maja nie piłam 🙈 u mnie wczoraj była poprawa po południu, zjadłam ogórkowa ale wieczorem mnie tak siekły mdłości ze byłam w stanie tylko leżeć w łóżku i patrzeć w sufit. Dzisiaj jest lepiej (po porannej coca-coli 🥲) ale boje się iść do pracy bo nie wiem kiedy nowa fala mdłości przyjdzie 😖 wzięłam L4
 
reklama
A ja bym z tym progiem uważała...
Co innego zła historia ciążowa, albo zdiagnozowana niedomoga lutealna, a co innego spadający progesteron w ciąży, której nie widać. Ostateczna ocena oczywiście należy do lekarza, ale co jeżeli to ptfu, ptfu, ptfu, pozamaciczna? Wtedy progesteron narobi tylko więcej szkody, niż pożytku i będzie trzymał ciążę która nie powinna się rozwijać.
Jeżeli to jest zdrowa ciąża, to 2 dni z progesteronem na granicy nic się nie stanie, a beta będzie rosła, jeżeli coś jest nie tak to i beta i prog będą lecieć w dół.
Póki nie ma krwawień, to piłka w grze i trzymam baardzo kciuki, aby było dobrze. Ale w razie każdych wątpliwości @black_angel, uderzaj do szpitala, lub dzwoń do lekarza i reaguj, ale z lekarzem i na podstawie badań.
Teraz musisz się uzbroić w cierpliwość! Mam nadzieję, że za kilka miesięcy będziesz się śmiała, że Młody/Młoda przyprawił(a) Ci takich stresów.🤞🤞🤞🤞
 
Do góry