reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Z tym odstawianiem chodzi o to że od 12 tygodnia funkcje ciałka żółtego przejmuje łożysko i jeżeli nie ma przeciwwskazań to nie trzeba wspomagać się już progesteronem z zewnątrz. Na twoim miejscu brała bym normalnie i zapytała się na wizycie.

Mi np lekarz na wizycie 10+0 powiedział że nie widzi już sensu stosowania dupka u mnie i mam wziąć co mi zostało ale nie dokupować kolejnych opakowań. Dlatego od 11tygodnia będę brać już tylko po 1 tabletce przez ok w tygodnie i szczerze wiąże z odstawieniem nadzieję że będę po tym się lepiej czuła.
ja wiem ze juz później właśnie jak nie ma konieczności nie trzeba dodatkowo brać. Ale tez tak właśnie myślę jak piszesz ze skoro nic nie powiedział w zaleceniach mam zapisane żeby brać luteine i dupka, receptę wystawił mi na te leki to nic się nie stanie jak będę brała do czasu kolejnej wizyty I to by było jakoś 13+3. I zobaczymy co wtedy zadecyduje.
 
reklama
A to mi się śniło, ze myslalam o swojej ciąży i myslalam o niej jako o chłopaku, ale nie traktuje tego w kategoriach przeczuć. Czy będzie Serafin czy Oliwka ważne żeby zdrowe było :)
później niż sumie byl też jeszcze jakiś sen ale go nie pamiętam, ale coś było że chłopczyk. Tzn my nigdy nie rozmawialiśmy co byśmy woleli. Te nasze długie starania spowodowały że ciaza to jakaś odległa przyszłość i tak naprawdę nie wiadomo było kiedy się uda. Ja po cichu zawsze myslalam o dziewczynce. I tak sadzilam że mąż pewnie by chciał syna. I mnie zaskoczył bo on chciałby córkę 😉. Wczoraj pokazałam mu zdjęcie i pyta czy to coś widać co będzie 😉. Zapytam następnym razem lekarza czy możemy wejść razem żeby mógł zobaczyć na żywo;)
 
Z tym odstawianiem chodzi o to że od 12 tygodnia funkcje ciałka żółtego przejmuje łożysko i jeżeli nie ma przeciwwskazań to nie trzeba wspomagać się już progesteronem z zewnątrz. Na twoim miejscu brała bym normalnie i zapytała się na wizycie.

Mi np lekarz na wizycie 10+0 powiedział że nie widzi już sensu stosowania dupka u mnie i mam wziąć co mi zostało ale nie dokupować kolejnych opakowań. Dlatego od 11tygodnia będę brać już tylko po 1 tabletce przez ok w tygodnie i szczerze wiąże z odstawieniem nadzieję że będę po tym się lepiej czuła.
U mnie tez Lekarz na wizycie 9+4 kazał odstawic dupka, a jedynie zostawił mi luteinę. Kolejna wizyta w 13+4 zobaczymy co powie o luteinie. Ja się nie mogę doczekać odstawienia clexane, bo na brzuchu mam już takie sito🙈
 
Chciałam jeszcze zapytać dziewczyny czy Was też tak kłuję krocze :/🙈🙈 jestem w 11+3 i od dwóch dni pokluwa, ciągnie mnie podbrzusze ale tak bardzo nisko+krocze. Dziwne uczucie
 
Wydaje mi się że to tez kwestia charakteru czy się dzieciaki dogadają czy nie. Do pewnego wieku będzie ciężko, ale w dorosłym już życiu ta różnica się zaciera i myślę że wtedy się docenia, że ma się rodzeństwo mimo ze dużo starsze czy młodsze.
Która jeszcze będzie miała dzieciaczki z dużą różnica wieku? Powiedziałyście już że będzie nowy członek rodziny? My ustaliliśmy, że powiemy córce po badaniach prenatalnych, czyli za tydzień 😀
U mnie różnica wieku od 12-8 lat wiec raczej spora, ale sama mam 13 lat starszego brata i zawsze był i jest najlepszym bratem ever!
 
Hej,
po wczorajszych zgłoszeniach przesyłam zaktualizowaną listę osób chętnych do wątku prywatnego.


@Fifonka
@Lillyworld
@Anis28
@Czihori
@natinatkanati
@becia.25
@xdorotaa
@Madlein
@KB02
@Magsie
@Natalia...
@Tenni
@duszyczka
@Monmaj
@Moonstone
@Katigger
@agulla84
@stella33
@Alexisima
@Kinga_89
@Kamilad
@Edytak166
@Totylkokasia
@Invicta
@Kapozi
@olguuu
@Serduszkowa1988
@Olga089
@Ada199079
@majal87
@Caroline24
@Jaktomarta
@Marcepanka096
@Blueberry94
@Tynka_toja
@Jula19
@Moska1
@Niecierpliwa233
@Monusia
@Monmaj
@Ermengerda
@Elmirka91
@roki3
@karolka93

Mam nadzieję, że dziewczyny, które wczoraj się ujawniły będą aktywnymi użytkowniczkami. :D
Tradycyjnie w przypadku braków na liście proszę o cytowanie tej wiadomości, będzie mi łatwiej. Wczoraj kilka osób zignorowało tą prośbę i tylko przypadkiem wpadło mi w oko, że też chciały się dopisać. :(

Słuchajcie, jest teraz długi weekend, będzie sporo czasu na forum. Może ustalimy sobie, że 20 czerwca zamykam tą listę i wysyłam prośbę o utworzenie wątku prywatnego?

I druga prośba przede wszystkim do osób z doświadczeniem babyboomforumowym :)- na niektórych wątkach są jakieś zasady, np propo udzielania się, albo przedstawiania itd. Macie jakieś propozycje? sugestie?
Na moim wątku z 1 ciąży mamy zasadę, że co najmniej raz na 2 tyg trzeba coś od siebie napisać, a raz na 2 miesiące jest czyszczenie listy i nieaktywni użytkownicy są usuwani. Myślę, że to w porządku, teraz mamy tam naprawdę zgrane grono i znamy się jak dobre koleżanki ;)
A jeszcze fajne było to, że mieliśmy tabelkę z nickiem, wiekiem, terminem porodu, miejscem zamieszkania i która to ciąża (oczywiście 2 ostatnie informacje nie były obowiązkowe). Moim zdaniem było to bardziej czytelne i lepiej się zapamiętywało, kto jest kto.


Ja dziś wizytuję o 18:00 i bardzo trzyma mnie stres. Między moimi dziećmi będzie 1,5 r różnicy i o ile ogólnie płeć byłaby mi obojętna, to ze względów praktycznych wolałabym dziewczynkę - mamy 3-pokojowe mieszkanie i nie chcielibyśmy oddawać sypialni i przenosić się do salonu 🙄 a jakoś srednio sobie wyobrażam rodzeństwo innej płci w jednym pokoju w wieku szkolnym czy tym bardziej nastoletnim.

Za to między mną a moim bratem jest 11 lat różnicy i powiem Wam, że dla mnie to hardcore. Jesteśmy na tak różnych etapach życia, że naprawdę niewiele mamy ze sobą wspólnego, mimo że ogólnie się lubimy. Ja też niejako "z urzędu" mam do niego podejście jak matka, a nie siostra, bo od początku bylam angażowana w opiekę itp, wszyscy wymagali ode mnie dorosłości i trudno mi się przestawić na relacje typowe dla rodzeństwa.
 
U mnie tez Lekarz na wizycie 9+4 kazał odstawic dupka, a jedynie zostawił mi luteinę. Kolejna wizyta w 13+4 zobaczymy co powie o luteinie. Ja się nie mogę doczekać odstawienia clexane, bo na brzuchu mam już takie sito🙈
Ja też mam cały brzuch w siniakach 🥺 heparyne odstawiam po połogu.
 
reklama
Ja mam też heparyne. I jak pytałam gina czy mogłabym inne miejsce to powiedział, że na ten moment mam robić w brzuch. Jest coraz gorzej. Niby siniaków jakichs wielkich nie mam. Ale z kolei teraz tak ciężko ta igła wchodzi że mam wrażenie jakby wbijało się w coś twardego...I te zastrzyki robie na linii pępka w odległości 5 cm od. A można np wyżej robic albo niżej?
 
Do góry