reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2023

U mnie tragedia. Rano znad toalety wstać nie mogę. Napije się wody to strasznie nasilają mi się mdłości. Miałam tak samo w ostatniej ciąży z synkiem.
U mnie ze względu na trombofilie ciąża jest wysokiego ryzyka i na każdym etapie może się coś zdarzyć, więc odliczam do porodu, wtedy dopiero odetchnę. No ale skoro poprzednim razem się udało to mam nadzieję, że i tym razem sie uda. To jest nasza ostatnia ciąża, zawsze chcieliśmy mieć trójkę dzieci, mamy 2 synków, fajnie by było, gdyby teraz była córeczka, ale jak będzie synek to będziemy równie mocno kochać ❤️ byle tylko urodziło się całe i zdrowe.
Czy w poprzednich ciążach wiedziałaś już o trombofilii?
 
reklama
Dziewczyny z cukrzyca mam pytanie, nie mam takiej cukrzycy typowo ciążowej tylko leczę się od wielu lat, ponieważ została mi po ostatniej ciąży. W każdej ciąży poprzedniej miałam cukrzyce ciążowa i byłam informowana o tym że ciąża będzie rozwiązywana z tego powodu w 38 tyg ale nigdy nie dotrwałam w ciąży dalej niż 36 tyg. Teraz byłam w poradni diabetologicznej i niby cukrzyca w ciąży ( czyli taka która istniała już przed ciążą) i cukrzyca ciążowa to dwie inne kwestie ale i tak ciąża będzie rozwiazywana w 38 tyg., czy Was lekarze też już informowali o tym? Obecnie mam odstawiony siofor i póki co reguluje się dieta bez insuliny, myślałam ze jak dieta idzie mi ok to nikt z powodu cukrzycy nie bedzie rozwiązywał ciąży przed czasem.
 
Rzadko do Was pisze, ale staram się czytać forum w miarę na bieżąco. Dziś miałam pierwsze usg. Stres był bardzo duży po ostatnim poronieniu. Na szczęście jest dobrze. Maluszek ma 19mm, tętno jest. Według OM 9+0 według USG 8+4, ale mam cykle co 32 dni wiec jest ok. Kolejna wizyta za 4 tygodnie. Dostałam heparynę i acard plus witaminy, które brałam do tej pory.
 
Ja byłam na wizycie we wtorek. Maleństwo ma 3 cm i ogólnie wszystko dobrze. Na dzień dobry na usg dziecko nam ładnie pomachała rączka wiec fajnie było zobaczyć jak się z nami wita 😀
Z objawów nie mam praktycznie nic, mdłości jak już głodna jestem ale zjem i przechodzi. W pierwszej ciąży toaleta to mój przyjaciel a teraz nic 🤣
 
reklama
Do góry