reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Badalas progesteron?
nie badałam. Teraz mialam w planach to zrobic. A dzisiaj jak się obudziłam to nie wiedziałam co robic iść do pracy czy nie. I wypiłam sobie wpde z cytryna i dopiero mnie olsnilo że mogłam podjechać zrobić badania. Ja biorę od 5 mają duphaston. Od środy mam zwiększona dawke 3 x 1 plus 2 x 1 luteina dopochw.
 
nie badałam. Teraz mialam w planach to zrobic. A dzisiaj jak się obudziłam to nie wiedziałam co robic iść do pracy czy nie. I wypiłam sobie wpde z cytryna i dopiero mnie olsnilo że mogłam podjechać zrobić badania. Ja biorę od 5 mają duphaston. Od środy mam zwiększona dawke 3 x 1 plus 2 x 1 luteina dopochw.
Czyli raczej to nie powinno być powodem. Może jakieś naczynko pękło. Brązowe plamienie to raczej stara krew. Albo się podraznilas przy wkładaniu luteiny po prostu. Wiadomo ze każde plamienie trzeba skontrolować ale ja tez plamiłam 13 dpo i jak na razie ciąża się rozwija prawidłowo :)
 
nie badałam. Teraz mialam w planach to zrobic. A dzisiaj jak się obudziłam to nie wiedziałam co robic iść do pracy czy nie. I wypiłam sobie wpde z cytryna i dopiero mnie olsnilo że mogłam podjechać zrobić badania. Ja biorę od 5 mają duphaston. Od środy mam zwiększona dawke 3 x 1 plus 2 x 1 luteina dopochw.
No dobra, ale co to za plamienie? Cały czas delikatnie plamisz czy jednorazowo na papierze znalazła się jedna kropla brązowej wydzieliny?
Bo 40% kobiet w zdrowej ciąży ma niewielkie plamienia. Zwłaszcza te brązowe (ze starej krwi) nie powinny stresować.
Pojedynczą kroplą absolutnie bym się nie przejmowała i obserwowała dalej. Jakby coś się rozkręcało to IP.
 
nie badałam. Teraz mialam w planach to zrobic. A dzisiaj jak się obudziłam to nie wiedziałam co robic iść do pracy czy nie. I wypiłam sobie wpde z cytryna i dopiero mnie olsnilo że mogłam podjechać zrobić badania. Ja biorę od 5 mają duphaston. Od środy mam zwiększona dawke 3 x 1 plus 2 x 1 luteina dopochw.
A utrzymuje się to plamienie? Czy było jednorazowe?
Jesteś już obładowana lekami, ja jak miałam plamienia właśnie w 1 ciąży brałam 3x1 duphaston +2 x 1 luteina. Nie wiem czy jeszcze mogliby ci coś więcej przepisać ? Moze ktoś się więcej zna. Moze jakiś mini krwiaczek pękł i stad to plamienie :)
Na IP ja bym nie jechała tylko do pierwszego lepszego ginekologa :)
 
No dobra, ale co to za plamienie? Cały czas delikatnie plamisz czy jednorazowo na papierze znalazła się jedna kropla brązowej wydzieliny?
Bo 40% kobiet w zdrowej ciąży ma niewielkie plamienia. Zwłaszcza te brązowe (ze starej krwi) nie powinny stresować.
Pojedynczą kroplą absolutnie bym się nie przejmowała i obserwowała dalej. Jakby coś się rozkręcało to IP.
od środy mam ta luteine dopoch I wczoraj rano już zauważyłam taki śluz podbarwiony brązowym kolor jakby kawa z mlekiem. Pomyślałam że pewnie podrażniłam się moim pazurem bo faktycznie ciężko mi było włożyć. I był spokoj. Nie widziałam w ciągu dnia nic więcej.
No i dzisiaj jak się obudziłam to miałam brudne majtki i rano przy podcieraniu znowu taki mleczny sluz w kolorze kawa z mlekiem. Teraz nie widzę żeby coś pojawiło nowego.
 
Czyli raczej to nie powinno być powodem. Może jakieś naczynko pękło. Brązowe plamienie to raczej stara krew. Albo się podraznilas przy wkładaniu luteiny po prostu. Wiadomo ze każde plamienie trzeba skontrolować ale ja tez plamiłam 13 dpo i jak na razie ciąża się rozwija prawidłowo :)
no myślę że niski próg moge wykluczyć. Wmawiam sobie ze może To być podrażnienie bo ciężko było z aplikacja.
 
reklama
A utrzymuje się to plamienie? Czy było jednorazowe?
Jesteś już obładowana lekami, ja jak miałam plamienia właśnie w 1 ciąży brałam 3x1 duphaston +2 x 1 luteina. Nie wiem czy jeszcze mogliby ci coś więcej przepisać ? Moze ktoś się więcej zna. Moze jakiś mini krwiaczek pękł i stad to plamienie :)
Na IP ja bym nie jechała tylko do pierwszego lepszego ginekologa :)
byłam teraz w toalecie i nie ma nic nowego na papierze póki co tez nie.
 
Do góry