reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

I bez zarodka i serducha założył Ci kartę ciąży? Co to za lekarz 🤦🏻‍♀️ ja jeszcze nie mam założonej, mimo iż potwierdzone że ciąża żywa, na następnej wizycie mi pewnie założy ale to już będzie 9+1 🤷🏻‍♀️ dobrze że następna wizytę masz za tydzień, oby do tego czasu coś się pojawiło 🤞
No założył, dużo znajomych prowadziło u niego ciąże i każda była zadowolona. Z lekarzem ślubu nie biorę, gdy mi się coś nie spodoba zawsze moge odejść i zmienić 😊 jak na razie mega spodobało mi się jego podejście do mnie, wszystko fajnie wytłumaczył, na spokojnie. jutro skocze na bete i teraz czekam na czerwiec. Powodzenia Kochana 😘
 
reklama
Odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi i tak jak myślałam mam przewalone TSH i to dosyć sporo bo aż 4,17, przy normie w 1trym do 2,3.... Także wjeżdża większa dawka Euthyroxu. Też wyszło mi pozytywne CMV ale tylko IGG więc chyba spokojnie, bo mam przeciwciała ale choroba nie jest reaktywna. No i mam bakterie w moczu i leukocyty, ale to zawsze mam i nie mam żadnych objawów zakażenia dróg oddechowych, więc nie wiem czy z tym się coś robi 🤷🏻‍♀️
Bardzo ucieszyła mnie glukoza bo wyszła tylko 76, a bałam się cukrzycy ciążowej ze względu na moją IO. Czekam jeszcze na wynik cytologii oby tam było czysto 🤞
IgM CMV nie robiłaś?
 
Jestem już po wizycie. Zarodek jest 8.7 mm. Serduszko bije 😀 także to najważniejsze. Z usg 6+6 z OM 7+0 takze jeden dzień różnicy wychodzi ale tym się nie martwię. Mam dodatkowo brać 2 x luteina I duphaston 3 razy dziennie. A reszta bez zmian heparyna, glucophage i acard rano bo zastrzyk wieczorem robie.
 
Jestem już po wizycie. Zarodek jest 8.7 mm. Serduszko bije 😀 także to najważniejsze. Z usg 6+6 z OM 7+0 takze jeden dzień różnicy wychodzi ale tym się nie martwię. Mam dodatkowo brać 2 x luteina I duphaston 3 razy dziennie. A reszta bez zmian heparyna, glucophage i acard.
Ale super! 💓
 
Tak piszecie o tych kartach ciąży, a ja bylam na wizycie po skończonym 7 tyg, zarodek byl, serduszko biło, a karty mi nie założyli 😆 dopiero za tydzień jak będę na wizycie z wynikami badań to mają założyć - i bądź tu mądry 🙃.

Powiem wam, ze tak mnie zaczęły suty bolec, ze ledwo jestem w stanie karmić 🥴
Mdłości dalej są, na szczęście trochę słabsze, ale za to antybiotyk na infekcje dróg moczowych chyba nie podziałał do końca :(a żołądek mi rozsadza mimo probiotyków. Jutro zacznę pic żurawinę do dnia wizyty i myślę, czy nie zrobić prywatnie posiewu. Bo tak to już by byl wynik na wizytę 🤔

W ogóle za tydzień to będzie skończony 9 tydzień i kilka dni i się zastanawiam czy mi da skierowanie na prenatalne 😋 w pierwszej ciąży miałam naciągnięte, bo była ok lekarka, ciekawe czy teraz tez mi da. Ja się nie stresuje chorobami itd, ale chcialam sobie pooglądać dzidziutka na tym usg, bo to trochę trwa i już fajnie go widać 😄
 
Odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi i tak jak myślałam mam przewalone TSH i to dosyć sporo bo aż 4,17, przy normie w 1trym do 2,3.... Także wjeżdża większa dawka Euthyroxu. Też wyszło mi pozytywne CMV ale tylko IGG więc chyba spokojnie, bo mam przeciwciała ale choroba nie jest reaktywna. No i mam bakterie w moczu i leukocyty, ale to zawsze mam i nie mam żadnych objawów zakażenia dróg oddechowych, więc nie wiem czy z tym się coś robi 🤷🏻‍♀️
Bardzo ucieszyła mnie glukoza bo wyszła tylko 76, a bałam się cukrzycy ciążowej ze względu na moją IO. Czekam jeszcze na wynik cytologii oby tam było czysto 🤞
super 😉 mam pytanko na te wyniki długo się czeka ? Muszę je zrobić przed 8 czerwca i mam w planie robić je w przyszłym tygodniu .
 
Tak piszecie o tych kartach ciąży, a ja bylam na wizycie po skończonym 7 tyg, zarodek byl, serduszko biło, a karty mi nie założyli 😆 dopiero za tydzień jak będę na wizycie z wynikami badań to mają założyć - i bądź tu mądry 🙃.

Powiem wam, ze tak mnie zaczęły suty bolec, ze ledwo jestem w stanie karmić 🥴
Mdłości dalej są, na szczęście trochę słabsze, ale za to antybiotyk na infekcje dróg moczowych chyba nie podziałał do końca :(a żołądek mi rozsadza mimo probiotyków. Jutro zacznę pic żurawinę do dnia wizyty i myślę, czy nie zrobić prywatnie posiewu. Bo tak to już by byl wynik na wizytę 🤔

W ogóle za tydzień to będzie skończony 9 tydzień i kilka dni i się zastanawiam czy mi da skierowanie na prenatalne 😋 w pierwszej ciąży miałam naciągnięte, bo była ok lekarka, ciekawe czy teraz tez mi da. Ja się nie stresuje chorobami itd, ale chcialam sobie pooglądać dzidziutka na tym usg, bo to trochę trwa i już fajnie go widać 😄
U mnie pierwsza ciąża, wiec nie mam kogo karmić. Ale sutki faktycznie mnie bolą, najbardziej wieczorem. Są ciemniejsze i jakby mniejsze plus stoją 🤣 ogólnie całe piersi mnie swędzą zawsze wieczorem 🤷🏼‍♀️🤣
 
reklama
super 😉 mam pytanko na te wyniki długo się czeka ? Muszę je zrobić przed 8 czerwca i mam w planie robić je w przyszłym tygodniu .
Ja robiłam wczoraj i dzisiaj odebrałam. Jedynie co to nie mam jeszcze różyczki i w sumie nie zapytałam kiedy będzie może jutro się dowiem. No i na grupę krwi też muszę poczekać kilka dni ale do wizyty we wtorek na pewno już będzie wszystko. Więc myślę że tyg wcześniej warto zrobić na spokojnie :)
 
Do góry