reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe II kreski - babyboom2021!

Wiele razy już tu czytałam i słyszałam, że ból któregoś jajnika wcale nie jest wyznacznikiem, że owu jest czy będzie, a jeśli tak to, że właśnie z tego jajnika. Osobiście bardzo się z tym zgadzam
Ostatnio na wizycie u gina miałam dominujący pęcherzyk i mówił że jeśli nie mam rozchwianych cykli, testy owu wychodzą pozytywne i mam inne objawy to twierdził że mam owulacje i mam działać a nie doszukiwać się problemów, stwierdził że po prostu ludzie są coraz mniej płodni i coraz ciężej zajść w ciążę...
 
reklama
Dziewczyny piszecie co chwila, że bolą was jajniki na owulację, albo czujecie kłucie. Ja nigdy nie czułam swojej owulacji [emoji17] czy są tu też takie koleżanki, które mają tak jak ja?
Ból jajnika nie jest wyznacznikiem owulacji. Ból nie znaczy, że owu była jak również brak bólu nie oznacza, że owu nie było. Można mieć owu bez bólu i wiele kobiet tak właśnie ma, spokojnie [emoji6]
 
Ja mam dzisiaj dziwny dyskomfort w prawym boku, czy coś mnie boli i czy to jajnik nie wiem. O 11 wyszedł mi pozytywny test owulacyjny, o 15:30 kolejny pozytywny. Myślicie że to jest to?
Skoro testy są pozytywne to znaczy, że coś się dzieje. Podczas owu może boleć jeden jajnik, mogą boleć oba a może nie boleć żaden. I pamiętaj, że testy owu nigdy nie powiedzą nam na 100%, że do owulacji doszło. Testy owu mogą wychodzić pozytywne nawet wtedy kiedy do owulacji nie dojdzie. Dobrze jest równolegle z testami owu mierzyć sobie temp, wtedy z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać czy owu była. Oczywiście też nie na 100% ale już więcej nam to powie niż same testy owu.
 
No cóż, ja podchodzę do tematu jak zawsze zadaniowo [emoji23] ja łykam ovarin od tego cyklu, nowy termometr już jedzie, stary je kwas foliowy i dalej mace. Seksu w sumie nigdy jakoś mocno nie pilnuje bo chce się nim po prostu cieszyć, ale na pewno w tygodniu płodnym nie odpuszczę [emoji23], ale u nas to norma. Zwłaszcza, że teraz mieliśmy dłuższą przerwę, do mnie przyszła @ więc kolejne 6 dni, chłopa mi coś rozkłada więc mam nadzieję, że szybko go puści to będziemy wyposzczeni [emoji23]
Ja brałam ovarin, od ostatniego cyklu przerzuciłam się na myofolic, bo więcej myoinozytolu i sporo tańszy, do tego pregna start, niepokalanek, kwas foliowy, wiesiołek do owu i siemię lniane od owu, prawie codziennie mała garstka migdałów, kilka dni przed i po owu suszone morele, w ostatnim cyklu ananas po owu, a na ten zamówiłam dzisiaj monokoncentrat ananasa. No i staram się 1-2 razy w tygodniu czerwone wino, ale to mi nie bardzo wychodzi [emoji1787]
A mój łyka fertilman (ten zwykły), b-complex, L-karnityna (bo po porównaniu składów zwykłego i plusa to były główne różnice) i maca [emoji16] ale zauważyłam, że coś nieregularnie bierze, bo powinny mu się 02.01. skończyć, a jeszcze z 10 ma [emoji849] jak się krzywo na to spojrzałam to usłyszałam "zobacz jaki jestem oszczędny" [emoji1751]
 
[emoji33][emoji33][emoji33] Nawet nie umiem zapamiętac tej listy
Ja brałam ovarin, od ostatniego cyklu przerzuciłam się na myofolic, bo więcej myoinozytolu i sporo tańszy, do tego pregna start, niepokalanek, kwas foliowy, wiesiołek do owu i siemię lniane od owu, prawie codziennie mała garstka migdałów, kilka dni przed i po owu suszone morele, w ostatnim cyklu ananas po owu, a na ten zamówiłam dzisiaj monokoncentrat ananasa. No i staram się 1-2 razy w tygodniu czerwone wino, ale to mi nie bardzo wychodzi [emoji1787]
A mój łyka fertilman (ten zwykły), b-complex, L-karnityna (bo po porównaniu składów zwykłego i plusa to były główne różnice) i maca [emoji16] ale zauważyłam, że coś nieregularnie bierze, bo powinny mu się 02.01. skończyć, a jeszcze z 10 ma [emoji849] jak się krzywo na to spojrzałam to usłyszałam "zobacz jaki jestem oszczędny" [emoji1751]
 
reklama
Do góry