reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

My nocnikujemy od miesiąca, tzn jak jestem w domu ja sadzam, kupę robiy z reguły o tej samej godzinie codziennie ( koło 13) wtedy stęka i robi głupia mina , buzia czerwona, oczy na wierzchu wiec bach gacie w dół i jest kupa, potem jej pokazuje kupkę w nocniku i obie bijemy brawo i koniec . Laure sadzalam jak skończyła 7 msc i na 2.miesiące przed drugimy urodzinami pieluchy w dzień poszły w odstawkę, oczywiście nie raz sie posikala w gacie, a nocne pieluchy skończyły się przed 3 urodzinami. Polecam wczesne nocnikowanie.
Ja nadal wypoczywam, codzinnie inhalacje tez mam i czasem grotę solna, spacery 2-3 razy dziennie, teatr był 2 razy, dyskoteka, jutro ognisko, wyprawa w góry o codziennie ćwiczę godzinkę na polowej siłowni, chodzę spać przed 22, nie pije kawy, bardzo tego potrzebowałam , nawet książkę mam czas czytać! :)
 
reklama
Ja uważam że nocnikowanie wczesne nie ma sensu,dziecko dopiero ok.20-22 miesiaca zaczyna kojarzyc parcie na pęcherz z koniecznością siku i jest w stanie to kontrolować.wcześniej to tylko łapanie donocnika.moja starsza córka tez odstawiona przed 2 urodzinami,ale zaczęłyśmy 2 tygodnie wcześniej.
 
Hejka.
Ja myślałam, że na nocnik to jak już dziecko chodzi i kuma kiedy siku a kiedy kupa. Mój to się do tego nie nadaje, zachowuje się jak u Indi - żadnego problemu, że kupa w pampku, nie przeszkadza mu to w ogóle...
U nas się we wtorek nowy domownik pojawił na świecie - brata córka (domownik, bo wszyscy mieszkamy w jednym domu jednorodzinnym), z tym że bratowej za późno podali antybiotyk i mała podlapala paciorkowca i będą jeszcze tydzień w szpitalu. No i mam tą przyjemność żyć jakbym miała dwoje dzieci, bo moja chrześnica jest teraz pod moją opieką. i powiem Wam, że jak zawsze marzyłam o 3 dzieci, tak teraz nie zdecyduje się najprawdopodobniej na drugiej. Po prostu nie daje rady, młoda ma 5 lat, potrzebuje miłości i zainteresowania, do tego mój młody, który chce być w ostatnim czasie tylko na rączkach, do tego ogarnij dom i ugotuj - zwyczajnie sobie nie radzę... I jestem pełna podziwu dla wszystkich mam, które mają więcej niż jedno dziecko
 
Podobno najlepszym czasem do odpieluchowywania jest 18-24 miesiace, kiedy dziecko jest najbardziej otwarte na nowosci I szybko ich sie uczy, umie sygnalizowac itp. Mysza, tak policzylam to Ci wyszlo bite 15 mcy zanim Laura zakumala nocnik I tak mysle ze gdybys ja zaczela sadzac w wieku 1.5 roku to pewnie tez zaczelaby sama wolac cos kolo 2 urodzin. Susel, wlasnie tez mi sie wydaje, ze takie dzieci do roku chyba nie kojarza, ze cisnienie to znaczy kupa cxy siku, trzeba zdjac gacie I zalstwic potrzeby jak czlowiek na kibelku a nie pod siebie. Moj jak sie prezy I wytrzeszcza oczy to juz wlasciwie musztarda po obiedzie, bo ta kupa juz leci, wiec co mialabym mu w locie sciagac pieluche I lapac kupe? A jak skonczy to poprostu rusza sie dalej bawic I gdyby nie smrod to pewnie bym nawet nie zauwazyla, ze cos stworzyl
 
My nie nocnikujemy, nawet o tym nie myślę ;-) Ja wiem, że można i od urodzenia, ale to głównie rodzic wypatruje sygnałów. Z resztą mój nie ma czasu na siedzenie bezsensowne w miejscu :-D On musi biegać.

AAaaaa kurier przywiózł mi dziś świeżutkie książki ;-) Tylko czy sił starczy na czytanie...
 
Syn mojej kolezanki w ogole nie przechodzil etapu nocnika, tylko od razu chcial robic do kibelka :) tez wlasnie cos ok. 2 lat mial. Oni mieli tylko taka nakladke na sedes,,zeby maly do niego nie wpadl, a na siku wchodzil po schodku :)
 
Miłego dzionka :happy:

U nas A przestał korzystać z pampersów jak urodził się M ,miał 2,5 roku i trudno mu było bardzo ,chował się, uciekał oby tylko nie nocnik (gadał w tedy jak dorosły,puzzle układał,a w pieluchy robił :-p) a M sam z siebie jak miał 2 lata nie chciał pieluch i nigdy od tego dnia się nie zesikał ani w dzień ani w nocy i od razu do kibelka chodził,nie na nocnik ,a teraz z G też w okolicach 2 urodzin będziemy próbować :tak:
 
reklama
Hej, dawno mnie nie było Ale ciągle coś. Widzę że pieluchy i nocnik na czasie. Ja spadam r Ale po to by na pieluchach oszczedzic ;) A czasem,w ogóle nie sadzam, nie mam spiny.

R ma.8zebow. Na 10mcy sam zrobił jeden kroczek i od tego dnia nic. Ale.jest przeuroczy i jestem zakochana w nim po uszy ;)
 
Do góry