reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

No właśnie, impreza rodzinna, a jaka to już nie ich sprawa :-D

Moje biodra dziś mi dały się we znaki w nocy okrutnie...
 
reklama
Agulaq_b ale jemu nie chodziło o to, że żyjemy w "grzechu" jemu chodziło o to, że mój T jest nie wierzący, pewnie jak gdybym z nim zaczęła dyskutować to próbował by nas namówić może żeby To się ochrzcil, przyjął komunie i bierzmowanie bo to dla niego kasa tak....chytry jak nie wiem, ale niech spada na drzewo. Poszłam do innego parafii i przyjęli mnie z otwartymi rękoma, a ksiądz mi powiedział, że to, że jedno z rodziców jest niewierzący nie oznacza, że nie można ochrzcic dziecka bo wtedy to drugie bierze odpowiedzialność za wychowanie w wierze....

A co prezentów to tak zrobię, jakieś drobiazgi dla dużych i coś fajnego dla małych:)
 
Ostatnia edycja:
Ja w kancelarii u księdza dostałam kopa pod stołem od męża.
Totalnie nie wiedziałam ile sie daje na ślub, wiec daliśmy 600 zł. Pani ktora przyjmowała pieniądze, szczerze powiedziała nam, ze to duzo ze standard to 300-400 zł. Moj maz zanim sie odezwał, ze w takim razie zostawimy 500 zł, to ja zdarzylam palnąć ze niech zostanie te 600 :D wtedy poczułam mocne uderzenie. A po wyjściu, do końca dnia spokoju nie miałam!!!
 
LayDeek to u nas w kościele zależy na jakiego księdza się trafiło.
Moja koleżanka płaciła właśnie 600 zł, bo to według innego księdza było minimum.

Za pogrzeb też masakra 900 zł chcieli!
Nam się udało tak załatwić, że nie było mszy tylko w kaplicy na cmentarzu takie ostatnie pożegnanie ojcu zrobiliśmy.
Już wystarczy, że samo ściągnięcie jego ciała z niemiec + te wszystkie formalności pogrzebowe w pl nas ponad 10k wyniosły.
 
alecta ja na szczęście rozmawiałam z managerem który był bardzo sympatyczny ;)
dla mnie to jest chore że tym księdzą trzeba dawać taki hajs ;/
 
Alecta dokładnie. Są inne koszta związane z pogrzebu, które są większe i ze tak powiem ważniejsze, u mnie problem taki, że nie ma kaplicy na cmentarzu. Ja osobiście chce mieć pogrzeb świecki, ksiądz nie jest mi do tego potrzebny. Mała chrzcimy, do komuni jeszcze jest trochę czasu;) ale później....pozostawię jej wolna rękę. Ja właśnie nie rozumiem tego minimum....a jeśli ktoś chce wziąść ślub kościelny, bo jest bardzo wierzący, ale nie stać go na to by dać te 600zl, to u mnie by pewnie powiedział, że nie udzieli ślubu.....wredny taki, że normalnie aż nóż w kieszeni mi się otwiera.....
 
Smutne sprawy poruszacie , chodzi mi o pogrzeby.

My nie mamy kościelnego i zawsze są problemy z chrzcinami. Teraz stwierdziliśmy że jak coś to mąż pójdzie do garnizonowego kościoła choć daleko załatwić bez łaski miejscowego.

Dziewczyny mam problem. Pakuję torbę dla małego tą z którą mąż przyjedzie po nas. Czy ubranka na 62 pakować czy na 68 te 62 takie malutkie mi się wydają a synek ma być duzy ponoć. 62 czy 68??
 
reklama
Karpanna zdecydowanie 62. Moja córa urodziła się 57 cm i spokojnie chodziła w 56 przez 2-3 tyg. W razie czego przygotuj w domu większe, ale myślę, że nie użyjesz.
 
Do góry