reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2014 :)

Odebrałam dziś wyniki - krztuśca nie mam ale mam Mykoplazmę, choć wynik nie wysoki. Dostałam antybiotyk Sumamed i Thiocodin - tego drugiego na 100% nie mozna przy karmieniu. A o tym Sumamed muszę się jeszcze dowiedzieć.
LAura ma taki apetyt, ze cały czas coś chce jeść i to najlepiej w kawałkach, nie miksy
BLANKA STo lat dla Starszaka. Oj współczuje zapalenia krtani. U nas od razu do szpitala z tym wysyłają. Mój starszy odkąd miał 2,5 latka cały czas na to zapadał, teraz jest na lekach od alergi i astmy i już dawno tego nie było. Czym dziecko młodsze tym gorzej znosi zapalenie krtani
SIVA super zdjęcie
FIFKA moze Bioprazol by pomógł. U nas miesięczna kuracja Bioprazolem pomogła i juz śladu po refluksie nie ma śladu
DONA gratki z powodu zgrzytania :) ale niespodzianka. A żeby laktacje rozbujać to nie ma innej rady tylko przystawiać synka. Jeszcze można tą metodą 3-5-7 laktatorem. Spróbuj też po karmieniu, przystawić laktator i jeszcze trochę pociągać, zeby pobudzic laktacje. Z preparatów mlekopędnych to Famal tiker i wiem, ze sa jeszcze tabletki na laktacje - Lecytyna jak się nie mylę. Jak masz FB to dołącz do grupy KP i dziewczyny pomogą
 
reklama
Fifka mam nadzieję, że się nie obrazisz ale zgapiłam Twój suwaczek;)


Blanka zdrowia dla Was, oby szybko przeszło:) I wszystkiego najlepszego dla starszaka:)


Dona ja też nie pomogę z kremem, w sumie to ja z tych anty-kremowych, do twarzy owszem lubię, ale do ciała już niespecjalnie;)
A Antoś widzę już nieźle uzębiony, ma czym gryźć;)


A testowała może któraś pasy, które osobno się dokupuje np. do krzesełka do karmienia? Bo moja mała wychodzi z niego po minucie albo i prędzej, więc już jakiś miesiąc temu poszło w odstawkę (mamy takie drewniane 2-częściowe). A jedyna opcja by Julkę nakarmić to włożyć ją do chodzika, bo tylko stamtąd nie ucieknie;) I tym sposobem prezent od dziadków przynajmniej trochę się przydaje, bo poza porami jedzenia jest nieużywany, chyba że jako pchacz;)


Siva widać, że impreza udana:) Hih a Lenka ciągle w ruchu;)


Jeszcze pytanie o foteliki - przesadziłyście już dzieci do większych, czy dalej wozicie w nosidełkach? No i na które patrzeć? 9-18 czy 9-25? :)



Marika teraz doczytałam. A ta mykoplazma to coś poważnego? Szkoda że thiocodinu nie możesz, bo naprawdę jest skuteczny.
 
Ostatnia edycja:
Hej porannie ;) u nas noc ciezka, goraczka, niespokojny sen, chyba 5ty zab idzie. Teraz juz nie spi od 4:30, a ja w sumie kolejna noc nieprzespana :/

Ja juz uzywam wiekszego fotelika, 9-25 axkid minikid. Z nosidelka juz glowa wystawala ;)

Siva super fota, super rodzinka :)

Marika, nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego:/ powodzenia w leczeniu! oby chorobsta w koncu opuscily wasza rodziny

Fifka, refluks znowu, biedny Adrianek :/ z ta laktacja, super, zazdroszcze bardzo :)

Dona, moj tez zgrzyta :) tak na boki rusza buzia :) zabawnie to wyglada ;)

ok, ja dopijam inke i lece sie ubierac do pracy z malym raczkujacym wokol mnie :)

tez odgapilam suwaczek zebaczek :) moze wkrtotce bedzie aktualizacja na 5 :D
 
Ostatnia edycja:
Mykoplazma to coś jak krztusiec. Zawsze razem się to bada.
JAGUS ją mam Antilop z Ikei do karmienia i tam chyba dołączane pasy. Te drewniane ma mój syn. Uzywa do tej pory. Nie wiem czy tam jest zaczep do tych pasów.
Ją mam fotelik 0-18 i Laura dawno w nim jeździ. On jest anty fotelikowa i strasznie się drze. Teraz już mniej
MIRKA współczuję nocy. To masz dobry fotelik. Ją niestety mam taki bez crash testow
 
Witajcie z rana,
U nas choróbsko - starsza córcia się rozłożyła, więc do lekarza się dziś wybieramy.
Marika, jeny, zdrówka dla Ciebie!
Fifka, zazdroszczę laktacji, ja muszę swoją pobudzić bardziej.
My fotelik mamy od 0-18 kg MaxiCosi Milofix i cały czas tyłem jeździ Lenka.
Od wczoraj apogeum marudzenia - chyba zęby idą. Muszę zamykać, bo Lenka się obudziła.
Miłego dnia dla Was!
 
Hej dziewczynki

Ja na sekindke bo musze sie do pracy szykowac...

Nie ogarniam wszystkiego ;(

Dostalam @ i podly humor mam..bo za miesiac mama wyjezdza a ja bede musiala zrezygnowac z pracy chyba .. nie wiem kurde jak to wszystko ogarnac ;(

JeszcE na czwartek mam tort a malo co zrobione wiec bocka bedzie nie prEspana...zreszta ja i tak malo spie ..

Emilowi chyba znowu zeby ida bo w nocy caly czas by ssal mnie ;(

NaucYl sie rakowac po panelach w koncu (wczesniej rozkladalismy mu dywanik w salonieba na panelach siw czolgal.
Tak wiec zwiedza caly dom.
Puszcza sie i stoi juz chwilke :)


Dobra kochane ja zmykam do pracy pptem szybko obiad jakis choc pomyslu brak.

Wczoraj robilam te nalesniki z brokulami serem i dalam parowki ;) fajne szybkie ;)

Moj m nie zjadl ale w sumie dobrze..bo ostatnio mi za skore zalazl...

Zdrowka dla chorowitkow i buziole sle.ppa
 
Jeszcze do geho wszystkiego czuje sie jak jakis dzieciorob;(

Ale to w wolnej chwili opisze... kurde brak szacunku dla osob wielodzietnych..
 
Marika , szczerze nie slyszalam nawet o takiej chorobie. współczuję :no:

Mirka współczuje cieżkiej nocy.

Siva zdrowia dla córy:)

Marika mnie na izbie pytala dr czy zostaje, ze ona radzi zostać itd. Powiedziałam,ze autem may do szpitala 5minut jak by sie coś działo gorzej to przyjedziemy i sie zgodziła. Dostał mały zastrzyk na rozkurczenie, zeby duszności nie było.
Ja mam sceptyczne nastawienie do szpitala po tym jak 2tyg leżałam z malenkim Filipem na "zapalenie palca" straszono mnie róznościami, aco sie okazało już póżniej po fakcie??? Nasza alergolog rozkminiła co sie dzieje, bo palce(potem juz dwa sie czerwieniły) co i rusz sie brzydkie robiły a przyczyna nie była nam znana... to od gronkowca! widać i tam sie rozsiał. za każdym razem kiedy Filipowi nasiłało się to dziadostwo w oku , palce też robiły się brzydkie. od kiedy gronkowiec w oczku uśpiony mamy spokój i z palcami...
A pobytu w szpitalu na te palce nie zapomne ...

Akuku moja sąsiadka pyta ostatnio mnie czy bym jeszcze chciała dzieci itd, a na koniec mowi w sumie masz dwoje, zdrowe ładne udały sie chłopaki i starczy w tych czasach troje dzieci to juz patologia.... rece opadają do kolan :)
 
Ostatnia edycja:
Blanka- zdrówka dla Filipka!

Marika - kuruj się i oby szybko przeszło

Akuku- co to za historia z dyskryminacją rodzin wielodzietnych? Niestety ludziom rodziny wielodzietne kojarzą się z patologią i przypadkowymi ciążami. Ja podziwiam mamy, które świadomie decydują się na liczne potomstwo. Sama zawsze chciałam mieć 2 dzieci. Mam 2 córy i jestem w 100% spełniona mama.

kaczuszka - 100 lat dla Adasia na te 9 miesiecy

moja niunia kończy dziś 9 miesięcy i z tej okazji naszło mnie na upieczenie ciasteczek koniecznie kokosowych. podrzuci ktoś jakiś łatwy przepis??
 
reklama
Akuku u nas sporo znajomych ma 3 a jak ktoś myśli tak to jest tępy. Rozmawiałam z pediatrą ostatnio bo się śmiałam, że 3 są ostatnio modne. Mi pediatra mówila że 3 to w większości ostatnio są Rodziców wykształconych, z wyboru, często też z odchowanymi starszymi. Jak ktoś myśli że to w patologiach to jest zacofanym burakiem....

U mnie pokarmu strasznie dużo. Ostatnio pisałam że młody mniej jadł w nocy i pół dnia cierpiałam z nawalem i wielkimi piersiami.

Dzisiaj mam 3 święta
Adaś ma 9 mcy
Starszak imieniny
Zostałam ciocią - sis urodziła synka (rodzice moi mają już 7 wnuków a tylko 1 wnuczkę )

Blanka ja też nie lubię szpitali, szczególnie jak na zakaźny bo wtedy wychodzisz z 10 innymi chorobami....

Jaguś ja mam do 18 kg i jeździ tyłem

U nas też zgrzytanie - jak tylko góra wyszła no i uwielbia jeździć śmiesznie językiem po zębach

Elama wszystkiego naj naj :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry