reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

dziewczyny, a myślicie, że może coś w tym być, że chłopców się szybciej czuje ruchy? może są więksi i dlatego?

z tą bezsennością to ja tak mam, jak się czymś denerwuję... wtedy długo nie mogę zasnąć więc Heidi, jedyny sposób to znaleźć jakiś pomysł na odstresowanie się - może słuchanie łagodnej muzyki na noc, czytanie książek, na pewno nie myślenie o tym, co jeszcze trzeba zrobić -- mamy jeszcze mnóstwo czasu :)
 
reklama
wiesz co malinka ja teraz cuzlam babrdzo bardzo wczesnei ruchy teraz to juz wygibasy masakra (nosze chlopca) a luska byla jakas taka delikatna w obsludze ze jak by nie brzuch to gdzie te kopniaki :O takei zadkie i bardziej smyranie mamusi i wyginanie a nei porzadne wstrzasy i pokopane zebra :)
 
Ja mysle ze to z wielkoscia raczej ma nie za wiele wspolnego. Tez slyszalam ze chlopcy maja ruchy bardziej energiczne niz dziewczynki. Ale tez nie wiem czy to regula. Na a poza tym to tez duzo zalezy od umiejscowienia lozyska I samego dzidziula :)
Kuba mnie kopal po calym brzuchu :) z prawej z lewej strony, pod zebrami...no doslownie wszedzie :) A teraz wiem ze mloda siedzi nozkami w dol I czuje tylko takie pukanie ale bardzo ae to bardzo nisko. Czasem mam wrazenie ze mnie normalnie po kosci lonowej stuka :) I tylko tam :)
 
Ja też już z dawien dawna słyszałam ,ze chłopcy bardziej ruchliwi w brzuch . Ale czy to zabobon , czy fakt tego nie wiem .:)

Mnie Filip kopie tak bardzo na dole ale jakby całego czuje go bardziej po prawo/ Też bardzo ruchliwy , ale pamietam Nataniel jeszcze wiekszym wiercipiętkiem był. I co zauważyłam że Filip zawsze jak ma nawet czas bez kręcenia i kopania zbliża sie 20 i zaczyna wariować , tak że juz nawet na zegarek nie muszę patrzeć a wiem że ok 20 jest:) Natan tego nie miał, on kopał prawie cały czas:)
 
Ja właśnie mojego wytarmosiłam ale odwrócony pleckami bo tylko odpowiedział 2 razy ale tam od srodka nie od brzucha :) i pozniej nie chcial sie bawic dal mi do zrozumienia tym zebym dala mu spokoj :)
 
U mnie fakt Alex kopal bardzo mocno. Z Vikim bylo tak ze mialam lozysko z przodu I czulam ruchy czesto ale nie silne. A teraz niedosc ze zadko to jeszcze slabe.
Tylko dziwne bo wlasnie podobno chlopiec, a wszystko inne wtej ciazy :p
 
reklama
Malinka1984 - no wlasnie u mnie jest ten problem, ze ja sie nie moge uspokoic. Do 18 tygodnia krwawilam, dzien w dzien, noc w noc, i lezalam, caly czas przestraszona, ze w koncu dzidziusiowi cos sie stanie a ja nie mam na to wplywu. Krawienia ustaly - zlapalam polpasiec! kolejny koszmar... Do tego nie moge brac w ciazy moich lekow wiec strasznie cierpie na jelita. Na polowkowym lekaz stwierdzil makrosomie i ide na kolejne badania. Mam wrazenie ze ta ciaza to taki maraton, od problemu do prolemu. A jestem juz tak daleko - 21 tygodni - ze sobie nie wyobrazam, ze mogloby sie cos stac :(

Blanka, Ja tez slyszalam, ze chlopcy sa energiczniejsi, ale duzo podobno zalezy od charakteru dziecka. Podobno dzieciak spokojny w brzuchu, jest tez spokojniejszy na zewnatrz, a aktywnego "nosi"- sposrod moich kolezanek i rodziny ta teoria na razie sie sprawdza, wiec chyba mam przekichane ;) Sa dni, gdzie mam wrazenie ze w ogole nie sypia bo non stop sie trzepocze. Lekarz mowi, ze wszystko w normie i ze jest po prostu aktywny. Fajnie bylo na USG polowkowym zobaczyc te ruchy na ekranie - kopal lekarza w glowice do usg to kolankiem to stopka - wszystko daje inne odczucie.
 
Do góry