reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Oj ja tez musiałam dzis wyruszyć na podboje w urzędzie po dowod osobisty bo ważność mi sie skończyła i umęczylam sie okropnie :( wydawanie dowodów na 4 piętrze a jak na złość jedna jedyna winda awarie miała a ja z Julia bo oczywiscie w domu nikt nie miał czasu zając sie dzieckiem na pól godz . Tyle schodów do pokonania mnie przeraziło ale jakoś pomału daliśmy radę najlepsze ze po odebraniu dowodu winda juz sprawna była Jak to sie mówi złośliwość rzeczy martwych :)


dzis wogóle mimo wymiare przespanej nocy śpię na stojąco i siedząco nieprzytomna jestem a w moje dziecko wstąpił diabeł i rozrabia na każdym kroku !!!!


malinka do pracy ??????




anbas zdrowia dla syneczka !!!!




Kaczuszka ja tez sobie nie wyobrażam mieć tyle na plusie a mam juz 14 i ledwo łaże raczej kołysze sie na boki jak pingwin :)
 
reklama
Anbas zdrowia dla syneczka

Malinka ja sobie nie wyobrazam powrotu teraz do pracy, prawie caly dzien leze a i tak wszystko mnie boli i brzuch sie napina, mimo takiej dawki lekow

Kaczuszka ja tez jestek jak wielka kluska, burzch mam po prostu ogromny
 
Hej dziewczynki :)
U mnie ostatni tydzień pracy, przede mną jeszcze piątek, sobota, niedziela, 2 dni następnego tygodnia i koniec. Byłam dziś zanieść formularz na macierzyński, do odbioru razem z moimi papierami w przyszłym tygodniu. Powiem Wam szczerze, że się cieszę, że skończył mi się ten kontrakt, nareszcie sobie odpocznę, bo jest coraz ciężej. Niby nie pracowałam cały tydzień, tylko kilka dni w tygodniu, ale po 12 godzinach stania na nogach, jedyną rzeczą którą mi się chciało to wyć do księżyca :-D

Coraz bardziej puchną mi ręce :/ pożegnałam się z obrączką w zeszłym tygodniu, łyso mi jak nie wiem i smutno, że założę ją dopiero w styczniu :-(

Nie odpiszę każdej, bo długo mnie nie było z racji długiego weekendu w Irlandii, ale poczytałam i jestem na bieżąco :)
 
Tak, do pracy :) jestem w takiej sytuacji, że muszą ze mną podpisać umowę mimo brzuszka, co mnie bardzo cieszy, bo dostanę płatny macierzyński :)))) tylko w kadrach nie wiedzą, czy muszę 30 dni pracować, żeby iść na płatne zwolnienie...

a tak w ogóle to ja dobrze się czuję, gin mi nie zabrania... jakbym była w innej sytuacji to pewnie miałabym problem z rozpoczęciem tej pracy...
 
Magsus - mój Mariusz też dzisiaj dowód wyrabiał :) bo już go goniłam i goniłam z tym bo potrzebny jakikolwiek dokument tożsamości do urzędu stanu cywilnego jak odnośnie dzidziola będziemy załatwiać sprawy, i tak mu się nie chciało, aż mu wreszcie przegadałam i trafił argument, że możemy z tym wszystkim nie zdążyć jak dzidziol zechce wcześniej wyjść.

Anna - ale fajnie, że masz możliwość realizowania swojej pasji w ciąży :) zazdraszczam jak nie wiem co! Ja muszę jeszcze przynajmniej z 3 miesiące poczekać aż będę mogła wrócić do swojej - wspinanie :(

Anbas - jaaaj, Kubusiowi zdrówka życzę!

Pustiszi - u mojej ginekolożki też takie coś wisi i uwielbiam to oglądać :D Oczywiście dopiero od momentu, gdy jestem w ciąży, bo wcześniej jak chadzałam po tabletki antykoncepcyjne i dzieci mi nie były w głowie to nawet na to nie patrzałam ;p

Popołudniowe ahoj! :)

Ja dzisiaj na maszynie, szyć dalej się uczę, nigdzie wychodzić mi się nie chciało. Wczoraj byłam w takiej kawiarni zawierciańskiej z teściówą na herbatce, poklachałyśmy odrobinę i luz :)
Mariusz mój od dwóch dni dobity przez tą swoją byłą francę, która zażądała od niego 2,5tys., właściwie to od nas. I go pocieszyć nie potrafię aaj! Tak myśleliśmy, żeby spłacić te 2,5 tys., bo strach troszkę, ale jakiś bunt się nam włączył, że kurna przecież to wyzysk, skoro kiedyś tam się dogadali tak a nie inaczej a teraz ona chce tej kasy i mamy taką rozkminę, nie wiemy jakie wyjście dobre ;/

Jutro jedziemy do Bytomia, bo na groby trzeba i tak daleej. Nie mam siły na takie jazdy, ale mama się uparła, że mam przyjechać "bo inaczej nie wypada" i wiem, że byłyby kwasy gdybyśmy nie przyjechali ;/ Wkurza mnie ten fakt, bo dobrze wie, że już jestem w zaawansowanej ciąży i ostatnio jak tak jeździłam na trasie Bytom-Zawiercie to w nocy miałam skurcze, boleści i tak dalej. Jesteem taaaka zła!
 
Miejski bandyta ja bym jej nie placila bo co pozniej znowu cos wymysli ?? Glupia sytuacja ale ja bym jasno powiedziala ze rozliczeni juz jestesmy...
A co do wyjazdu to jak masz miec skurcze to ja bym nie jechala, chocby mial byc kwas i obraza majestatu... pojedziecie sobie po porodzie na spokojnie... mam sie obrazi i jej przejdzie. Zawsze mozesz powiedziec ze sie zle czujesz i tyle.
 
Anbas zdrówka dla Kubola,rozumiem Kochana doskonale co znaczy 2nieprzespane noce...
Pustiszi gratuluje udanej wizyty
Malinka,no to udanego powrotu do pracy życzyć tylko:tak: Ja już bym nie dała rady chyba

ciężko mi już,jak mi przyszło z bliźniakami przymierzać kurtki i latać po sklepach to uffffffffffffffffffffffffff(nie kupiliśmy w końcu:-D bo nie było oczywiście 2 takich samych rozmiarów w tym samym rstylu i kolorze , a mniejsza na Kubę była za mała)standard im coś kupić(a musza być podobne, albo takie same bo brat ma lepszą...:-pCo dotyczy wszystkiego,a najbardziej zabawek....a u nas znaleść 2 takie same zestawy czego kolwiek to jak wygrać w lotka:-D
 
Dziewczyny jak to jest z tym rocznym macierzyńskim,kiedy powinno się zlozyc papiery itp zeby miec od razu rok??

aha i jaki laktator warto zakupić??
kupilam sobie dwie butelki w razie dgybym nie miala pokarmu z awentu,ten laktator też trzeba mieć,ale jaki warto??
 
Nisiao ja ma ręczny z aventa

Szlak mnie chyba trafi nawet na allegro nie ma 2takich samych kompletów...o o o znalazłam ale nie nałożyła bym im tego...aj początek listopada mama musi chyba miasto przetrzepać:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny jak to jest z tym rocznym macierzyńskim,kiedy powinno się zlozyc papiery itp zeby miec od razu rok??

aha i jaki laktator warto zakupić??
kupilam sobie dwie butelki w razie dgybym nie miala pokarmu z awentu,ten laktator też trzeba mieć,ale jaki warto??

Nisiao, przeklejam Ci informacje, które wysłały mi moje kadry w związku z formalnościami dot. macierzyńskiego - mam nadzieję, ze Ci pomogę :)

Na początku najważniejszymi dokumentami są:
1. Zaświadczenie ze szpitala o urodzeniu dziecka (będzie to pierwszy dokument jaki dostaniesz w szpitalu po porodzie, trzeba go dostarczyć jak najszybciej). Jest to informacyjny dokument do czasu kiedy zostanie wydany akt urodzenia dziecka.
2. Akt urodzenia dziecka - wydawany jest z reguły w terminie do 3 tygodni od zgłoszenia urodzenia dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego, więc z reguły w kolejnym miesiącu powinien być do nas dostarczony, tak by kolejną listę płac rozliczyć już na tej podstawie.
3. Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego (zwykle dzieje się to około 3-ciego miesiąca dziecka, jak już otrzymasz pesel dziecka)

Poniżej - dokumenty, które można złożyć (jeśli zdecydujesz się z nich korzystać):
1. Wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego do 6 tygodni (składamy go najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu). Dodatkowy urlop macierzyński należy wykorzystać bezpośrednio po wykorzystaniu podstawowego urlopu macierzyńskiego. Można go dzielić na 2 części obejmujące wielokrotność tygodnia.
2. Po urlopie macierzyńskim (podstawowym i dodatkowym) rodzicom przysługuje urlop rodzicielski. Udzielany jest pod warunkiem, że zostanie wykorzystany pełny wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego (6 tygodni), a urlop rodzicielski zostanie wykorzystany bezpośrednio po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlop rodzicielski można dzielić max. na 3 części, przy czym każda część musi obejmować 8 tygodni. Wniosek o urlop rodzicielski należy złożyć najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu.
WAŻNE:
Wysokość otrzymywanego zasiłku macierzyńskiego zależy od wyboru ścieżki uzyskiwania urlopów związanych z urodzeniem się dziecka. Możliwe są dwa rozwiązania:
- w przypadku złożenia, nie później niż 14 dni po porodzie, wniosku do pracodawcy o udzielenie bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim, dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze a bezpośrednio po nim - urlopu rodzicielskiego, również w pełnym wymiarze, wówczas przez cały ten czas zasiłek będzie wynosił 80 % podstawy wymiaru,
- w sytuacji gdy takiego wniosku się nie złoży, wysokość zasiłku będzie wynosić 100 % za okres podstawowego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego (czyli 26 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka) oraz 60 % podstawy wymiaru za okres urlopu rodzicielskiego (wynoszący do 26 tygodni).
3. Po w/w urlopach do wykorzystania jest zawsze urlop wypoczynkowy (zwłaszcza zaległy).
4. Rodzicom przysługują też łącznie 2 dni opieki nad dzieckiem (z art.188 KP) w ciągu roku kalendarzowego (niezależnie od ilości posiadanych dzieci), pod warunkiem złożenia oświadczenia o zamiarze korzystania z w/w uprawnienia. Są dwa sposoby wykorzystania dwudniowego zwolnienia od pracy w danym roku kalendarzowym, tzn.:
- oba dni wolne może wykorzystać jedno z rodziców
- każde z rodziców może wykorzystać po jednym dniu zwolnienia
5. Urlop wychowawczy - jeśli zdecydujesz się na urlop wychowawczy, podanie o udzielenie urlopu wychowawczego składamy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem urlopu wychowawczego. Urlop wychowawczy może być wykorzystany przez łączny czas max. 35 miesięcy w max. 5 częściach i nie dłużej niż do ukończenia 5 lat przez dziecko.

 
Do góry