reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

reklama
VINGA słyszałam o tym z ikei tylko najblizsza jest w Wawie a mam tam sporo km. Chce właśnie jakieś tylko do przecierania.
Laura sama rozpoczęła BLW wkradła mi kaczke z talerza. Zaskoczyło mnie jak dobrze dobie z nią radzi. Później był ogórek i wczoraj wafel ryzowy. Tym się wczoraj dławiła, bo odpadła duży kawałek, ale odkaszlnela i poradziła sobie.
Teraz chce dac jej wybór
 
hej

u nas tez ciężka noc, antek tak czesto wstaje oststnio ze jestem nie do życia
Vinga powodzenia u neurologa

my czekamy jeszcze 10 dni na wezwanie na komisje w sprawie orzeczenia o niepelnosprawności, ciekawe czy przyznają nam a nie powiem mam nadzieję ze tak bo zawsze bylaby dodatkowa kasa na rehabilitację

Marika ale to mala siedzi z toba przy stole i dostaje dawalek jedzenia, nie w formie papki?
nigdy nie stosowalam tej metody, ze wzgledu na to ze oliwka juz byla u mojej mamy a ja w pracy, a teraz jak antek nauczy się siedzieć a jeszcze bede w domu to moze bym sie pokusila , tylko nie bardzo wiem jak sie od tego zabrac.

Fifka powodzenia z malym nerwuskiem, moze to faktycnzie tylko bunt dwulatka. moja oliwka tez ostatnio jest bardzo zazdrosna a ma juz prawie 4 i nigdy nie ma stwarzanej sytuacji zeby mogla poczuc sie odrzucona, no ale widze ze jak kiedys nie byla zazdrosna to teraz jest, chociaz mowi ze bardzo kocha antka i czesto go caluje. moze u was to tez jakas reakcja na nowego czlonka rodziny i objaw zazdrosci?
 
DONA tak to wygląda, siedziała u mnie na kolanach i wyrywała mi jedzenie z ręki. Jak masz FB to polecam grupę BLW - Bobas Lubi Wybór. W myśl tego, dziecko się nie zakrztusi, bo sobie odkrztusi. Ją daje papki a na BLW dziecko jest bezpapkowe. Wszystko przygotowuje się tak aby dziecko mogło chwycić w raczke. U nas na pewno nie będzie 100% BLW ale jakieś elementy wprowadzimy, żeby ją usamodzielnić w jedzeniu i żeby sobie próbowała.
Są książki o BLW
 
U nas samodzielnie je tylko chrupki, ale też uważam bo się krztusi. Trochę obawiam się takiego wprowadzania jedzenia. Po przejściach jelitowych ze średniakiem chyba jednak będę powoli wprowadzała książkowo... Tylko fakt kusi aby coś naszego podać młodemu np makaronik itd tylko sięobawiam, bo tak dużo utrwalaczy polepszaczy soli itd dają do naszego jedzenia producenci...

Zapisalam się na kurs pierwszej pomocy dla dzieci i idę za tydzień. Dzisiaj szczepienie i ważenie..

Krzesełko ja mam bebi design i jest fajne
 
Do BLW najlepiej wybierać żywność Eko. Ją też za bardzo nie poszaleje, bo Laura to alergiczka ale coś tam na swój talerz będzie dostawała. Przeważnie gotuje na parze wiec i dla niej się nada. Owoce w surowej postaci tylko poczekamy na swoje własne.
Jadła już własną marchewke, ziemniak, ogórek, przymierzem się do buraka ale to będzie pałką lyzeczka :) bo dziecka nie domyje ;)
 
Co do BLW to ja podobnie jak Marika tak pół na pół. Adrian je bardzo dużo rzeczy całkiem sam - skórkę chleba, wafel wyżowy, owoce (np. banana) warzywa - ugotowana marchew. Chrupki kukurydziane. No ale je też normalne obiady razem z nami (to już jest trochę poduszkone na małe kawałki) no i wieczorem je kaszkę co samo w sobie jest papką. Świetnie sobie radzi i nie widzę zeby się krztusił. Sam siedzi więc to na pewno pomaga mu w jedzeniu.


Współczuję wam nieprzespanych nocy....
 
reklama
hej kochane! :-)

vinga- trzymam kciuki za wizyte;-)

u nas dalej goraco- w mieszkaniu 29'C i okna szeroko pootwierane nic nie pomagaja...

Arek to coraz wiekszy nerwus...piszczy niemilosiernie jak musi siedziec w lezaczku dluzej niz 5 min... oj ma charakterek ten moj synek...

remont balkonu pelna para- dzis ostatnie szlify i grill na zakonczenie...wstawie pozniej jakas fote :-)

milego dnia kochane!
 
Do góry