reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2013 :))

Ada powiem ci że niby człowiek z drugim dzieckiem jest mądrzejszy a poraz kolejny zrobiłam ten sam błąd... Oliwia jako noworodek też miała bardzo sucha skórę która jej sie łuszczyla lekarze mówili że atopowe zapalenie oliatum kupić i nic nie pomogło a tyle kasy ale oczywiście co mądrego mogłam zrobić zaczęłam Nadie kąpać w oliatum i jeszcze smarowac ja balsamem oliatum myślałam że wyjde z siebie skóra jeszcze gorsza a tak popękana że szok... No to wzięłam emalium... Nie wypowiem sie ale mam za swoje tak jak u oliwki tak i u niej kąpiel z dodatkiem oliwki bez żadnych płynów i od razu skóra delikatna nie popękana o niebo lepsza ale co zamiast zrobić tak od razu to sie bawiłam w jakieś specyfiki...

No u nas też jest już butelka... Ale zdziwiona nie jestem z Oliwia też było ciężko i mimo moich starań mleka tyle co kot naplakal... Chociaż teraz wiem że jest najedzona i ani ja ani ona sie nie męczymy
 
reklama
A i co do jedzenia to witaj w klubie ;-) ja teraz pochłaniam jeszcze więcej niż w ciąży może dlatego iż wiem że już wszystko mogę bez ograniczeń ;-) ale ja to akurat sie bardzo cieszę bo chce gubic wagę po malu. I tak już wyglądam strasznie chudo i tylko mała oponka na brzuchu została
 
Mój mały oczywiście nie śpi – grucha sobie a to malec;-), wyjątkowo o tej porze… choć lada chwila powinien zasnąć;) Może do rana pośpimy…
Jemu jak jemu ale i mi się poprzestawiało i spać nie mogę ;/
Widzę, że temat witamin poruszony. Rzadko wychodzimy na słoneczko to na uwadze mamy Wit. D. Choć mały i tak większość „wypluwa” przy podawaniu ;)

Agaagaaga14 szkoda, że karmienie piersią nie wyszło. Ja miałam problemy z jedną piersią, właśnie jak złapał to aż łzy mi leciały, więc rozumiem... A planujesz odciągać pokarm i małego dokarmiać swoim? Ja od kilku dni, co wieczór podaje mojemu herbatkę ułatwiającą trawienie hippa, około 50 ml.

Januarka
zazdroszczę tych przespanych nocek;) Co do kładzenia na brzuszek Nam ortopeda polecił kłaść 3-4 razy dziennie, na parę minut ze zmianą ułożenia główki. Pediatra powiedziała, że w miarę potrzeb … hmm (?!), a położna na wizycie, że jak dziecko aktywne to na kilka minut żeby mięśnie ćwiczyło. Mój jak jest aktywny to chwila i już na pleckach leży tak się wycwanił;)

Patiinka
pewnie szczepienie na gruźlicę w 7-8 tyg. się zaczyna „paskudzić”, ale to normalne za pewne lekarz na wizycie Wam powiedział, podczytuje, że już po jesteście;). Ja nie sądziłam, że tyle wizyt lekarskich będzie z dzieckiem tuż po narodzinach – nam wypadło w te najgorsze mrozy jeździć;/

Green flower
aaa zazdroszczę ładnego snu dzidzi. Mojemu się zupełnie poprzekręcało w dzień śpi a w nocy ‘buszuje’, na szczęście nie płacze. I też jak goście są albo my w gościach to pobudzony zwłaszcza jak wszyscy do niego gadają;) DHA zalecone, łykam, choć nie regularnie….;/

Czarni
to fajnie, że Nadia spokojniutka;)

Magda_z_uk
oj kochana dużo sił dla Ciebie a dla dzieciaczków, w szczególności Marcelka, bo malutki taki jest, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!

Muuuum_to_be
my kąpiemy codziennie mniej więcej w przedziale 18-21.

Gosia
malutka przeurocza, super, że już w domku jesteście!:-)




To w sumie życzę miłego dnia mamusie!
 
Cześć kobietki!
Afja i inne dziewczęta, które łykają DHA jaki specyfik kupujecie?
To się rozpisałam Franek już cmoka głodomór jeden ;-)
spróbuje potem , ale nie obiecuję .
Buziaczki!
 
dzień dobry.

anetka to raczej to pierwsze szczepienie się paskudzi to, które robią po porodzie bo tych kolejnych on jeszcze nie miał, w pon idziemy do neonatologa więc się okaże kiedy beda kolejne szczepienia :) planowo na 13.02 ale wątpie że go zaszczepią w tym czasie, bo strasznie pospinany nadal jest.

magda może przez to, że to syn to mąż się jakoś chętniej nim opiekuje. W końcu będzie miał z kim oglądać mecze, grać w piłke :-) moj kuzyn najbardziej cieszył się z możliwości bawienia się zabawkami bo wiadomo każdy facet gadżeciarz, sobie kupić się wstydził a tak miał pretekst, że kupuje dla syna. Chociaż on miał chyba większą radoche z zabawy niż jego synek :)

ada ja wręcz odwrotnie! Apetytu brak, dodatkowo chyba mi się żołądek skurczył, bo nawet na raz nie moge dużo zjeść.. U nas ze smarowaniem oliwką nie wyszło, bo młody właśnie głodny był strasznie i skończyło się straszliwym krzykiem. Martwie sie tylko jak to bedzie z tą rehabilitacją, dzisiaj przychodzi babka go masować i już boje jego reakcji :)


u Nas dzisiaj noc względnie przespana choć marze dalej o tym żeby chociaż do 6 spał ciągiem :-) ale na to przyjdzie jeszcze czas, mam nadzieje, że przyjdzie szybko :-) teraz kluska śpi a ja lece się ogarnąć bo na 12 ta rehabilitantka przyjeżdza, mam nadzieje, że jej ten mój dzieć nie zakrzyczy.. pozdrawiam Was :*

flamandka, biłka co z Wami?
 
magdus ja lykam omega med 500,

magda-wspolczuje chorubska i zycze szybkiego powrotu do zdrowia:-)

czarni -no to tylko pozazdroscic spokojnego dzieciaczka;-) super,ze nie przysparza klopotow

ja rowniez mam wzmozony apetyt,ale niestety diete musze pilnowac ze wzgledu na karmienie,bo mala po jedzeniu placze wiec staram sie uwazac na to co jem.mleka w ogole juz nie pije,ewentualnie jakis jogurt i to wszystko jesli chodzio mleczne produkty.

witamine k i d zaczeli podawac natalce w szpitalu i zalecali kontynuowac wiec podaje jej codziennie rano przed karmieniem.
 
Magda z uk wiesz w ciazy mowilam,ze nastepne nie predko,ale jak dzisiaj patrze na tego mojego skarbka to wiem ze drugie niebawem,ale chcialabym aby Davidek juz przynajmniej sam chodzil i w miare sam sie bawil, pewnie przy drugim juz bede doswiadczona i bede wiedziala co i jak,ale na dzien dzisiejszy to jestem zielona w wielu sprawach i przerazona byle kozka w nosku i nie wyobrazam sobie miec w tym momencie przy sobie jeszcze dwojki chorych dzieci dlatego jak to mowia wielki szacun dla ciebie naprawde :) I Zdrowka zycze wszystkim :) A meza pozazdroscic ze taki troskliwy, moj tez malemu czasem zaspiewa ten odrazu zasypia,ale he szczerze ja tez bym zasnela byle tego nie slyszec hahaha :) Ale to urocze jak taki silny facet tak mieknie przy takim malenstwie i nawet zaspiewac potrafi:)
Czarni mnie to juz nawet oponka zniknela, brzuch jedynie taki miekszy niz przed ciaza i tyle, tyle mam czasu na jedzenie eh a taka mam ochote wtrabic cala wielka milke bo w ciazy cukrzyca i nie moglam:/a teraz jeszcze resztka karmie wiec tez mi nie wolno,a na gotowanie zdrowej zywnosci czasu brak :(
Afja-anetka sama sie dziwie,ze moj maly nocami tak ladnie spi od poczatku, fakt wybudzam do kapieli a zeby rutyne wprowadzic,ale czy to tylko dlatego tak ladnie spi nie wiem, po tym jak w ciazy nie spalam cale 9 m-cy bylam pewna ze sie sprawdzi jak mowia iz dziecko nastawia mame juz w brzuszku jak bedzie spalo a tu prosze bardzo w nocy wreszcie spie a wdzien szalejemy, tylko jedna pobudka nocna na jedzonko i to po5/6gofdzinach :)
magdus30femibion Natal2.ale koncze opakowanie do konca bo karmienie piersia konczymy powoli.
ada1989 w uk nie wiem czy tylko pl tak traktuja czy wszystkich,ale fakt oni tam nawet kwasu foliowego nie kaza brac i pewnie w wiekszosci to nic nie szkodzi bo dzieciatka z pozywienia maja witaminki tak czy siak,ale wlasnie ostatnio dzwonila do mnie znajoma mieszkajaca 5 lat w uk tam urodzila 4 lata temu nie brala kwasu foliowego nie podawala zadnych witamin po porodzie i karmila piersia 2 lata co wszystkich szokowalo no ale dla zdrowia dzieciatka,a teraz po 4 latach i powrocie do pl dowiedziala sie od tutejszych lekarzy,ze mala ma jakas powazna wade wrodzona wlasnie z braku tego kwasu foliowego i byc moze czeka ja powazna operacja eh no ale to pewnie jeden taki przypadek na 1000, no ale fakt znajoma nawet nie wiedziala,ze kwas foliwoy jest zalecany bo nikt tam jej nie poinformowal :/
 
Łobuziak po 2 zasnął a obudził się o 5 ...
Cierpliwie czekam, w nocy staramy się mu pokazać, że jak noc to ciemno i cicho i trzeba spać.... zobaczymy może za pare dni mu się samo przestawi...

Magdus30 ja w zaleceniach miałam wpisane konkretnie omegamedpregna.

Patiinka no właśnie na gruźlicę szczepią w szpitalu po porodzie, a w 7-8 tygodniu zaczyna czerwienieć i ropieć miejsce po wkłuciu - tak nam pielęgniarka przy szczepieniu powiedziała i żeby się nie martwić. A po szczepieniu 6w1 mieliśmy na nóżce kilka dni opóchliznę. Dla synka życzę zdrówka, co by mu napięcie mięśniowe się zmniejszyło, mój się tak spinał na samym początku, że na ręce nie dało rady go brać zwłaszcza nie wprawionej mamie, ale trwało to kilka dni.
 
Witajcie!!
moj mały dziś tylko raz sie w mocy obudził !! Szok!!! Ale przed spaniem taka awanturę miałam , przeżył sie łapał cycku i wypluwal jak małe zwierzaki aż sie z płaczu zanosił, może kolke miał nie wiem ale to było okropne:/
co do wit k to mały w szpitalu dostał , a d muszę mu podawać mam w tabletkach i muszę na lyzeczcd rozpuszczac w mleku moim, tak sie zastanawiam czy ob mam dość tego mleka bo jak on sie tak denerwuje to mi sie wydaje ze może sie nie najada, No ale gdyby sie nie najadlam to by nie przybierają na wadze , a za każdym warzeniem ma wiecej, nie wiem sama:/
moj mały tez ma sucha skórę na nuzkach najgorzej ale smaruje oliwka i pomaga.
Jak tam Bilka? Bo ja innych wątków znaleść nie mogę więc tylko tu wchodzę:/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Januarka ja już chyba zdążyłam odrobić to co nie mogłam w ciąży przez cukrzyce :sorry: wiem że jeszcze powinnam uważać przez te 6 tygodni do kolejnych badań ale ostatnio do kawy wrąbałam cała czekolade :rofl2: ale nie mogłam sie oprzeć
I tak w ciąży nie trzymałam diety scisłej ale zjedzenie kawałka a całej tabliczki to jest różnica :-D

A własnie mamuśki cukrzycowe jaki poziom cukru miały wasze szkraby po porodzie?

natal84 a dlaczego nie możesz znaleźć innego wątku?
 
Do góry