reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

a mi się nie podoba co wyrabiają z Fioną, przynajmniej z tego co pisała w sms:angry: czekać ponad 24 godziny od odejścia wód ze skurczami i zakładają że będą wywoływać jak po tym czasie się nic nie zmieni?
----------

no chyba lepsze czekanie, niz wywolywanie?

pytalam gin o to - wlasnie samo odejscie wód nie jest jeszcze wskazaniem, aby od razu rodzic, spokojnie mozna poczekac (tylko, gdyby było zakazenie, to trzeba sie spieszyc)
 
reklama
Bakalia, przypomnialo im sie po nowym roku;-)

asiuk a co chcesz jeszcze na brzuszek w tym czasie popatrzec? ja mialam serdecznie dosc :-D ale juz za nim tesknie:-D

krupka zalezy czy dzieciak dobrze czuje sie w brzuchu czy nie

po wspomnieniach z pierwszego porodu wolalabym jednak by wywolywali jeszcze szybciej niz sie na to zdecydowali
 
Ostatnia edycja:
witam
~P- ja chetnie poczytam opis Waszego porodu (czytam wszystkie) Nie ma dwoch takich samych porodow, wiec sie pocieszam, ze moze u mnie bedzie lepiej;-)

asiuk-rok smoka to jest to!
Liv-"pomocnicy" Cie wykonczyli? Do mnie nie przyleca jednak tak odrazu, z czego sie bardzo ciesze.
Bakalia, Justys- fajnie, ze macie juz objawy zblizajacego sie porodu:tak:U mnie cisza- tylko czasem te niebolesne i klucie w szyjce. Jutro mam wizyte u poloznej, na pewno sie ucieszy, ze mnie widzi haha. Cos mi sie wydaje, ze bede lutowa mama.

U mnie dzis super sloneczko az chce sie zyc! Milego dnia!
 
Jak siedziałam przed gabinetem Gin, to zauważyłam że wywiesili informację o tym że zgodnie z NFZ każda kobieta od 25tc powinna skontaktować się z położną środowiskową co w tym najlepsze, jak ja chodziłam na początku do lekarza nikt nic o tym nie mówił a teraz taka karta. Zgłupieć można..
W sumie teraz dla mnie to bez znaczenia, bo i tak położna środowiskowa z mojego rejonu przyjdzie po porodzie bo szpital zgłasza.. ale sam fakt że tak późno wywieszają takie rzeczy..

W dodatku ja byłam w przychodni i zgłosiłam, że jestem w ciąży i kiedy termin, to na mnie jak na kretynkę spojrzały babki i powiedziały, że przecież one i tak nic robią dopóki szpital nie zadzwoni :) mam takie chwile, że ten kraj mnie wkurza mocno :) szczególnie dziś, jak sobie filmu ściągnąć , jak człowiek nie mogę...
 
a ja musiałam podpisac, ze sama dam znac swojej połoznej, ze urodziłam, oni juz nie będą w związku z tym informować
 
A my chyba jutro do domu :tak: taka informacja padła po porannym obchodzie.

Nadal nie wiem czy mam pisać opis porodu i chcecie czytać hardcore'y przed swoimi porodami? Dla wyjaśnienia powiem tylko, że Strzydze musieli podawać tlen i glukozę, a ja straciłem zdolność mówienia :p na jakąś godzinę i do tej pory mi w uchu piszczy od wrzasków.

Śmiało opisuj. Chyba Strzyga tak samo się wykrzyczała przy porodzie jak ja ;-) Mój pierwszy poród nie należał do prostych, ale cały czas mam nadzeiję, że drugi raz 20 godzin rodzić nie będę.

Jak siedziałam przed gabinetem Gin, to zauważyłam że wywiesili informację o tym że zgodnie z NFZ każda kobieta od 25tc powinna skontaktować się z położną środowiskową co w tym najlepsze, jak ja chodziłam na początku do lekarza nikt nic o tym nie mówił a teraz taka karta. Zgłupieć można..
W sumie teraz dla mnie to bez znaczenia, bo i tak położna środowiskowa z mojego rejonu przyjdzie po porodzie bo szpital zgłasza.. ale sam fakt że tak późno wywieszają takie rzeczy..

W dodatku ja byłam w przychodni i zgłosiłam, że jestem w ciąży i kiedy termin, to na mnie jak na kretynkę spojrzały babki i powiedziały, że przecież one i tak nic robią dopóki szpital nie zadzwoni :) mam takie chwile, że ten kraj mnie wkurza mocno :) szczególnie dziś, jak sobie filmu ściągnąć , jak człowiek nie mogę...

U nas też była taka informacja, ale ja nie chce żadnej położnej u siebie w domu, bo po co mi ktoś obcy ma siedziec i gadać o porodzie, skoro przy nim nie będzie, i jeden juz mam za sobą? U nas szpital zgłasza bez względu na to, czy rejon wie czy nie.

Co do wód płodowych - jeżeli były czyste to do 24 godzin można chodzić bez wód, a dopiero później wywołują jeżli nic się nie dzieje (info ze szkoły rodzenia). Ale jak są zielone albo brązowe to od razu wywołuja albo robią cc.

Ciągnie mnie wszystko: bolą pachwiny, ciągnie na dole brzuch, trochę pobolewa (może w końcu przytulanie dało jakiś efekt?).
 
natalunia drugi porod jest zwykle krotszy i lzejszy, pewnie pojdzie szybko, u mnie od przekroczenia drzwi szpitalnych do zobaczenia synka bylo kolo 40 minut ;) tylko, ze do szpitala zawitalam z 8 cm:-D, calosc od kiedy stwierdzilam, ze chyba rodze kolo 8 godzin
szybkiego porodu zycze
 
reklama
No mi nie chodzi że Fiona ma bez wód chodzic ;-) tylko ze miałą regularne skurcze co 7 minut o 5 rano rozwacie 2 cm a o 14 wszystko stanęło a nawet się cofneło, wody odeszły to teraz czekanie jak dla mnie itak skonczy sie cc tylko dziewczyna sie wymęczy-no ale moze to taka metoda;-)

Mam wyniki swojego posiewu, wszystko ok poza małym grzybkiem. Dobrze że zrobiłam to czuję się pewniej i lepiej, tylko nie wiem czy pokazywac ten wynik ginowi czy nie i chwalić się na swoją smowolkę? grzybka itak nie wyleczy do porodu pewnie
 
Do góry