reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

reklama
Kurde dziewczyny, coś mi strzeliło w kręgosłupie, w części lędźwiowej z prawej strony... Boli jak cholera... Tzn nie cały czas, boli jak idę, a raczej jak nadepnę na prawą nogę... Ryczeć mi się wtedy chce, a skakanie tylko na lewej w ciąży raczej nie wchodzi w grę :-D
 
Fiona- z tym obracaniem mnie zaskoczyłaś, bo mnie ginka powiedziała, że jak się nie obróci to cesarka, a ona na co dzień pracuje na patologii ciąży. Może dlatego, że pewnie urodzę przed terminem a dla wcześniaka to jest lepiej. Muszę się przy okazji jej spytać.:angry:
Rzeczy dla małej spakowane:-), teraz muszę spakować rzecz dla siebie. :rofl2:
 
Dorotko- pisalas kiedys, ze bedziesz pobierala komorki z krwi pepowinowej. Moglabys napisac jaki jest koszt tego zabiegu? I czy moglabys mi polecic strone, na ktorej mozna o tym poczytac? Czy to mona pobrac w kazdym szpitalu? Czy pobrane pobrane komorki moga byc wykorystane rowniez dla rodziny czy tylko dla dziecka? I raz czy wiecej razy? Z gory dzieki za odpowiedz :-)
 
ledwo co wróciłam z uczelni i jeszcze Was nie nadrobiłam, ale pochwalę się tym jacy ludzie są cuuuudowni!!! wracam do domu, a tam czeka WIELKA PACZKA DLA MNIE (a zasadzie Hanki:p):D koleżanka z BB mi wysłała rzeczy po swojej córeczce! chyba zupełnie nieużywane!! tak piękne, że dech mi w piersiach zatkało!!! a tyle jest tego, że spokojnie wystarczy dla trójki dzieci!!:D:D:D:D a do tego jeszcze pampersy, które jej zostały, skarpetusie,czapeczki, buciki, chusteczki nawilżane,herbatkę laktacyjną, płyn do kąpieli...normalnie tyle tego, że szok!!!!!!!!!
 
reklama
Witamy się. Ja też mam termin na styczeń. Przyznam się szczerze, że czasami Was podczytuje, ale że nie lubie pisac to jakoś ciężko było mi się zmobilizowac do czynnego uczestnictwa w forum. No ale w końcu czas skończyc posożytowanie i dodac coś od siebie:)

Melisa
jeżeli chodzi o krew pępowinową to my już umowę podpisaliśmy więc mogę conieco na ten temat powiedziec. My wybraliśmy Polski Bank Komórek Macieżystych, gdzie koszty to:
600 zł za zestaw pobraniowy
1690 opłata wstępna (m.in na badania)
495 opłata roczna za przechowywanie ( z opcją Kaseta Plus)
Można nie płacic opłaty rocznej- - trzeba tylko kogoś polecic:-):-)
Tu link do strony: Krew Pępowinowa - Polski Bank Komórek Macierzystych SA.


Jeżeli chodzi o ilośc wykorzystywań to jeżeli krew jestzdeponowana w jednej kasecie to można ją wykorzysta tylko raz. Jeżeli w dwóchto 2 razy. Tylko wtedy są odpowiednio mniejsze ilości krwi i i tak może zjednej kasety nie wystarczyc. My wybraliśmy jedna kasete z opcją "kasetaplus", gdzie podział krwi jest 3/4 i 1/4 w dwóch kasetach. Bo wytłumaczononam, że w chwili obecnej jeżeli chodzi o takie choroby jak białaczka itp. to wPolsce nie ma jeszcze mozliwościnamnażania komórek i wtedy potrzebna jest ta większa kaseta, natomiast w medycynie regeneracyjnej jest i wtedywykorzystywana jest ta mniejsza kaseta ( bo można namnożyć te komórki)
Nie wiem czy to co pisze jest zrozumiałe, mam nadzieje żechociaż odrobine tak:)


Ta krew pobrana jest dla dzidziusia, ale jeżeli jest zgodnośc to może byc użyta np dla rodzeństwa. Jekbyś jeszcze miała jakies pytania to chętnie odpowiem ( na tyle na ile sama wiem)
 
Ostatnia edycja:
Do góry