reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Mam doła... Siedzę i płaczę... Odsunęliśmy się z Piotrkiem od siebie... On śpi oddzielnie a ja oddzielnie. Zakaz sypiania razem przez lekarzy odsunął go nawet od całowania czy przytulania. Liczy się tylko dla niego nasza Julka a ja gdzie jestem w tym wszystkim??? Też potrzebuję miłości a nie słów obiad ma być na 13.00!!!! *****... chciałam tego dziecka ale nie chce się czuć tylko jak przechowalnia małej Julki, i jak jeden wielki wieloryb tylko jak spełniona kobieta i chcę być szczęśliwa a nie jestem. Czuję się przez niego odepchnięta...
 
reklama
martwi mnie tylko fakt że z powodu z jednej strony lekarzy którzy zrobią to na życzenie a z drugiej nagonki NFZ i kontroli lekarzy w tej kwestii gdy naprawdę będzie ona konieczna to lekarz ze strachu przed konsekwencjami kontroli poprostu będzie zwlekał lub jej nie wykona:-(.
Dokładnie!

Witam :-)
Jesli chodzi o temat porodu, to mysle, ze nie da sie okreslic tak jednoznacznie, ktory jest lepszy. Wszystko zalezy od organizmu kobiety i jej predyspozycji. Kazdy ma swoje zalety i wady. Moja kolezanka rodzila naturalnie przez ponad 20h i byla taka wymeczona, ze nie wiedziala co sie z nia dzieje... Po czym zrobili jej cc. I mowila mi, ze gdyby teraz miala wybor od razu bralaby cc. Wiec ja tutaj nikogo nie oceniam, kazdy powinien miec wybor :-)

To nie jest wybór typu "pieluchy jednorazowe czy tetra bo każdy sposób ma wady i zalety" Dla mnie sprawa jest prosta - dla zdrowej kobiety i prawidłowej ciąży właściwy jest poród siłami natury i koniec. Komplikacje pojawiające się podczas mogą oczywiście wpłynąć na zmianę decyzji, ale tą niech podejmie lekarz.

Gdy są problemy z mamą lub dzieckiem już podczas ciąży, trzeba się zastanawiać, jaki poród jest lepszy.
Nie przekonują mnie argumenty - "wymęczona po 20h". Nikt nie mówi, że to czysta przyjemność. A do lekarza prowadzącego należy zadbanie o pozytywne nastawienie pacjentki i wytłumaczenie wszystkiego krok po kroku. Bo obawy są zawsze. Nieważne który to poród.

Cukiereczku jeszcze trochę cierpliwości... Będzie dobrze! Tylko trzeba uważać bo niedługo role się odwrócą i to On może czuć się odrzucony.
U nas też posucha. A B. wyładowuje się jeżdżąc na rowerze - codziennie trasa 20 km.
 
Nie zaskoczę, bo też będę oglądać Voice :) Co do Piaska to przypomniało mi się jak koleżanka na studiach walnęła tekstem, że jej brat z piaskiem jeździ. I wszyscy myśleli, że na tirze piasek rozwozi, a się okazało, że jest jakimś muzykiem :)
Ogólnie to Piaska nie lubię, Kayah się jakaś dziwna na twarz ostatnio zrobiła i chyba przytyła, Nergal - no cóż.. nie lubię jego odzywek niektórych a Ania D. - złego słowa nie powiem, bo ją lubię, choć często ma skwaszoną minę w tym programie :)
I niech wygra ta laska w ciąży od Nergala.

Cukiereczek.. głowa do góry. Jeszcze chwila i się wszystko zmieni. Grudzień ma to do siebie, że szybko mija przez aurę świąteczną.

Wysłałam mojego S. po mandarynki, bo mi się nie chciało lecieć. Przy okazji może kupi jakieś pieczywo bo mi się zachciało jeszcze zapiekanek. Zachciało mi się jeszcze lodów, ale już odpuszczę..Choć z bardzo ciężkim sercem...

Weronika szaleje i myślę, że czuje to, że tatuś po jedzonko poszedł i się zaraz objemy mandarynkami jak głupie :)
 
Ostatnia edycja:
Ja właśnie wcinam mandarynki, miałam jeszcze 1kg, ale dziś od koleżanki dostałam kolejną porcję więc mam zapasik na 2 dni góra. Oby Nasze dzieci przez Nas nie miały obrzydzenia do mandarynek;-).
Cukiereczek- kurcze nawet nie wiem co napisać. Troszkę się porobiło;nie bardzo natomiast rozumiem czemu lekarz zalecił osobne spanie:confused:?
Asteria- wczoraj zupełnie zapomniałam, ale życzę Wam Kochana wszystkiego naj w tak cudownym dniu jak dziś.
A jeśli chodzi o The Voice Of Poland to ta Monika ma już ładny brzuszek- może też styczniówka jak My:-)?
 
Cukiereczek

Czemu spicie osobno?...to ze nie mozecie uprawiac seksu nie oznacza ze kazda bliskosc jest zabroniona...Wrecz przeciwnie! w tak trudnej sytuacji powinniscie byc blisko siebie, psychicznie i fizycznie. Przytulanki, drapanie po plecach, glaskanie po szyji, calowanie w czulko, dotykanie wlosow - to czasem duzo przyjemniejsze i bardziej relaksujace od samego seksu!
Powinniscie porozmawiac na ten temat bo obecnie oboje czujecie sie pokrzywdzeni i oddaleni od siebie
 
reklama
a mnie zachciało się budyniu i go gotuję :-)
Smacznego:) a jaki smak? Ja zawsze mieszam waniliowy i czekoladowy-i taki wynalazek robię:-D.A jak mam fazę, to wrzucam musli i sobie tłumaczę że wtedy zdrowszy jest;-).
Mam miłe wspomnienia związane z budyniem, bo dokładnie w 19 tygodniu właśnie przy jedzeniu budyniu poczułam pierwsze delikatne ruchy dzidzi-ehhhhh piękne wspomnienie:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry