reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Melisa, dzięki za artykuł, ja znalazłam wzór takiego oświadczenia, wydrukowałam sobie, w czwartek zapytam mojej gin o to dokładnie. Ale wymyślają swoją drogą, nie dość, że to grosze w porównaniu do potrzeb ten 1000zł to jeszcze więcej zachodu z tym niż to warte:/
 
reklama
Melisa o becikowym nowych zasadach już wiedziałam, że pod opieką lekarza do 10 tyg, i niby jeszcze zaświadczenie potrzebne, że przynajmniej raz na trymestr kobieta chodziła do lekarza na wizytę.
ja znam takie kobiety co w ogóle nie były pod opieką lekarską, a potem po becikowe pierwsze stały.. więc dobrze że taki przykaz prowadzili że ten 10tydzień musi być udokumentowany ;)

A dla mnie i P. nadchodzi moment ostateczny, 30 listopada kończy się umowa o pracę i ciekawe czy mu przedłużą czy nie.. bo na razie z inną pracą cicho jakoś.. ostatnio kuzyn mu zaproponował wyjazd do Holandii w styczniu.. ale wtedy nawet by małego nie zobaczył.. tylko dopiero w lutym pierwszy raz! i jesteśmy w kropce, bo bez pracy to leżymy i kwiczymy! oby się szybko sytuacja wyjaśniła - w przyszłym tyg. znów P. idzie do innego zakładu pracy złożyć podanie może tym razem coś wyjdzie.
 
Tez uwazam, ze powinno sie chodzic od poczatku do lekarza regularnie :-) Ja bylam pierwszy raz kolo 6 tyg. potwierdzic ciaze, ale to u takiej innej gin. Potem jeszcze 2 razy zmienialam. Ale chodzilam regularnie co 4 tyg. I w koncu nie wiem od kogo mam wziac takie zaswiadczenie?
Anisia- gdzie znalazlas ten druk?
 
Anisia ja jak Ty też sobie wydrukowałam, we wtorek na wizycie zapytam czy lekarz mi sam da czy mam dać mu te wydrukowane ;) Melisa ja na potwierdzenie poszłam w 4tyg. ale lekarz się uśmiechnął, zbadał i powiedział że to bardzo wczesna ciąża i żebym przyszła z kilka tyg. więc później w 10tyg. założył mi już kartę ;)
 
Ja dzisiaj wyjątkowo źle spałam z samego rana dostałam skurczy a potem mała zaczeła walić w brzucholu jak szalona. Jakoś nie mam siły nawet wstać z łóżeczka więc troszkę w nim pogniję chociaż dzisiaj zaczynam szkołę rodzenia więc będę musiała się zwlec.
Do dziewczynek z Warszawy i okolic: jaki szpital wybrałyście bo ja mam dylemat pomiędzy dwomai już sama nie wiem.

ja gdybym zostawała w Waiwe to wybrałabym Karową, super wyremontowana i personel tez świetny. Do szkoły rodzenia chodziłam do Instytutu Matki i Dziecka, fatalne warunki ale za to maja rewelacyjną opiekę neonatologiczną.

A ja już mam spakowaną torbę do szpitala i czuję się bezpieczniej. A dziś śniło mi się, że urodziłam już Amelcię i była wielkości dłoni i denerwowali mnie wszyscy bo nie umieli się nią zajmować :no:.
A czy Wy też tak macie, że budzicie się 4-5 rano już wyspane i o śnie nie ma mowy? Może by mi to nie przeszkadzało aż tak bardzo, gdyby nie to że chodzę do pracy i jednak wolałabym budzić się raczej o jakiejś przywzoitej porze :wściekła/y:
 
Dziewczynki, najlepiej pytac w MOPSie- myśmy mieli wszystkie dokumenty wydrukowane a jak zanieśliśmy to powiedzieli że to nie takie- pobieraliśmy z ich strony- i dali nam inne. Miejsce na pieczątkę lekarza już tam było- pan doktor bez problemu mi podpisał, postawił pieczątke i wszystko grało. Nie ma z tym problemów. Na złożenie wniosku o becikowe macie rok więc tez nie ma pośpiechu.
My na dzień dzisiejszy tez oboje bez pracy-no cóż, taka sytuacja na rynku pracy i tyle. Ale poza rodzinnym nie mamy nic z MOPSu. W sumie nawet nie wiem co by się nam należało. Odłożyliśmy na nasze maluchy już dawno- nikt nas nigdy nie pytał o dochód. Pani położna środowiskowa też zastrzeżeń nigdy nie miała

Donia-mnie o 4 budzi córa, czasem tez o 2 i jak wstaję na zajęcia rano to pierwsza moja myśl- dajcie mi kawy!;-) Ale fakt że jak sięze 2 noce nie obudziła wcale, to o 4 sama podreptałam sprawdzić czy jest przykryta:-D Ot, stęskniłam się
 
reklama
Ja mam w ogóle przekichane w kwestii karty ciąży - najpierw chodziłam prywatnie i gin w ogóle jej nie założył. W dwunastym tygodniu poszłam pierwszy raz na fundusz, ale kazano mi najpierw zrobić badania i przyjść za dwa tygodnie. Także pierwszą kartę ciąży mam z 14 tygodnia ciąży. A jeszcze potem się przeprowadziłam na drugi koniec Polski i założono mi drugą - w 17 tc. Więc nie wiem jak ja poogarniam to becikowe od strony zaświadczeń :(

Donia - ja mam podobnie. Potem o 10 znowu robię się śpiąca i nie do życia...
 
Do góry