reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

reklama
Ewelina, mam to samo. Naczytam się gazet i poradników i mam teraz szukania odpowiednich butelek, smoków..wszystkiego.

No ale w środę na szkołę rodzenia to może co powiedzą.
 
co do butelek i smoczkow tez mam dylemat raz chce kupic takie a raz takie.... ostatnio myslalam o avent a wczoraj stwierdzilam ze nuk bo nie bede wymyslac a znajac zycie za tydzien bedzie znow co innego.... a i jeszczce dylemat czy szklana czy plastikowa...nie wiem co jest lepsze....ale ja zielona jestem:-)
 
Malutkans;) co do butelek odpowiedz sobie może do czego Ci ona:) jeśli do awaryjnego karmienia to kup taką co nie zaburza ssania:) jeśli do karmienia cały czas to zainwestowałabym w taką antykolkową:) a co do tego czy szklana czy plastikowa to ja wole szklane:):) takie zdrowsze mi się wydają:) ale to moja opinia- niedoświadczonej mamy:d

Gośka...a to Twoje pierwsze spotkanie w szkole rodzenia? ja nadal się zastanawiam czy pójść czy nie...;/;/ najgorsze jest to, że te bezpłatne są rano, kiedy ja zajęci mam na uczelni...;/
 
Malutka - ja np. w ogóle nie zamierzam kupować butelek, bo karmić będę piersią, a później wprowadzę od razu kubeczek. Zastanawiam się jeszcze jaki typ kubeczka - bo są z dziubkiem i takie że dziecko od razu uczy się pić "na płasko" (360 stopni, Lovi). Raczej zainwestuje w ten drugi. No, chyba, ze mnie życie i młody zweryfikują i będę musiała jednak kupić butelkę :p

Anastazja - co do szkoły rodzenia, wszystko zależy gdzie trafisz - ja osobiście znalazłam świetną i naprawdę z przyjemnością tam chodzę. No ale ja w Rawie Mazowieckiej, więc od Ciebie dosyć daleko o ile dobrze kojarzę ;)

Skończyliśmy właśnie z P. maratonik serialowy i stwierdzam co następuje:

Fringe powinien wychodzić codziennie, bo czekanie na kolejne odcinki po tydzień - dwa jest nie do wytrzymania.
Supernatural znowu robi sie dla mnie za straszny (ale to pewnie przez odcinek o duchach - jakoś łatwiej mi oswoić potwory, Lewiatany i inne dziwne stworzenia, niż coś co wygląda jak lekko nadpsuty cień czlowieka, nie mówi, ma groźny, wredny i zawzięty wyraz twarzy i do tego jeszcze potrafi być bezcielesne, więc może nagle zmaterializować się za Tobą).
Person of Interest to jakieś fantasy. Zero wiarygodności, zero historii...

Nic to - idziemy z psem i spać. Do jutra :)
 
bo ja to chyba za dużo poradników i gazet czytam i stąd tyle dylematów;-)
Hehehe, a myslałam,że tylko ja tak mam. Co do butelek, to nie będę kupować bo 3 dostałam w prezencie- Avent Philips.Plastikowe,125ml.Smoczek- myślałam właśnie o MAM Baby, MAM Start - MAM Baby, bpa , bpa free, bisfenol, butelki bez bpa, butelki bez bisfenolu, smoczki bez bpa, smoczki bez bisfenolu, bisfenol a, butelki dla niemowląt, smoczki dla niemowląt, jedwabisty silikon, szczoteczki dla niemowląt, bute, albo podobnym z tej firmy.Czytałam fajne opinie o nim. Zresztą chciałabym wyeliminować smoczka, jeśli się da.Ale to się okaże, jak dzidzia się urodzi:-).
 
Anastazja - tak, pierwsze spotkanie w szkole rodzenia. W środy i chyba czwartki na 19-21. Dziwne, że bezpłatne masz tylko rano. Ja idę właśnie na bezpłatną (tzn musiałam się tymczasowo zameldować).
Idę. Pal licho oddychanie. Głownie chodzi mi o podtrzymanie mnie na duchu i żeby przekazali jakieś informacje mojemu mężowi :)

A co do butelek. Ja się zastanawiam nad Tommee Tiippee - ma chyba najlepszego spokoa, jeśli chodzi o podobieństwo do piersi. Bo ja chcę karmić piersią tylko i wyłącznie, ale jak to wyjdzie to wiadomo, że nie wiadomo :) Antykolkową. I plastikowa. Szklanych się boję, bo ostatnio mi kolega mówił, ze miał manię rzucania takimi butelkami, jak już sam nauczył się je trzymać. I rzucał poza łóżeczko, a wiadomo jak z dostępnością towaru było 30 lat temu. I dawali mu jedzenie z małych butelek po wódkach, wcześniej mocując w dziwny sposób smoczki :-D
 
Hej Dziewczyny :)

Ja w kwietniu 2012 skończę 24 lata. Remik jest pierwszy i prawdopodobnie ostatni. Tak jak u Venus - P. ma dwoje dzdzieci z poprzedniego związku. Sytuacji z "zapominaniem" tabletki sobie nie wyobrażam. Jeżeli decydować się na dziecko, to razem :)

W ogóle Remi dziś cś mało kopie... Chyba pokombinuje z czymś słodkim, żeby go obudzić :p
Jak się czujesz w takiej sytuacji? Ja już lepiej ale ogólnie bywa ciężko. Mój maluszek napewno odciągnie mnie od głupich myśli.. Też nie wyobrażam sobie postawić mojego M.przed faktem dokonanym..
 
dzień dobry!

na początek polecam butelki dr browna wąskie są super; ich też używają do karmienia wcześniaczków w szpitalach; mleczko powoli leci; dzieciątko nie łyka powietrza; nie krztusi się bo mleczko nie leci za szybko; używałam ich z Kamilkiem od początku a potem przeszliśmy na aventa 330 ml ze smoczkiem trójprzepływowym - dla małego żarłoczka super:)

a ja dzisiaj zamierzam posprzątać w pokoju Kamila posegregować ciuchy bo z wielu już wyrósł... itp..

no to kawka i do dzieła :)
 
reklama
dzień dobry!

na początek polecam butelki dr browna wąskie są super; ich też używają do karmienia wcześniaczków w szpitalach; mleczko powoli leci; dzieciątko nie łyka powietrza; nie krztusi się bo mleczko nie leci za szybko; używałam ich z Kamilkiem od początku a potem przeszliśmy na aventa 330 ml ze smoczkiem trójprzepływowym - dla małego żarłoczka super:)

a ja dzisiaj zamierzam posprzątać w pokoju Kamila posegregować ciuchy bo z wielu już wyrósł... itp..

no to kawka i do dzieła :)
Dobrze że są doświadczone mamusie wśród nas. Dobre rady mile widziane. Też jestem zielona codo butelek. Chciałabym karmić piersią, ale różnie to bywa.Mam jedną butelkę z Aventu ale nie wiem która najlepsza dla noworodka wrazie gdybym nie mogła karmić. Jak każda z nas chciałabym uniknąć kolek;-)
 
Do góry