reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Venus ja sie teraz bardziej denerwuje niż przy Wojtusiu... teraz mieszkamy sami - bez tesciow - i jeszcze do tego jest Wojtuś ktory też potrzebuje uwagi... i jak tu sie rozdwoic? ale damy sobie rade;) przeciez inni daja rade to czemu my nie;)

No ja sie smieje z moich znajomych... ze jak oni beda miec swoje dzieciaczki to moje beda wylatywac już z domu chodz nigdy nic nie wiadomo moze mi sie jeszcze pozniej zachce 3 malca... bo teraz napewno nie;):)
 
reklama
Dziewczynki złapałam się na forum o rzeczach do szpitala i przy okazji z tym aktem małżeństwa. Ja nie mam męża i jak moje dziecko się urodzi to jak mój D. ma nadać dziecku nazwisko i uznać je ? szukam po necie i nie rozumiem tych ustaw i pierdół:crazy:
Po drugie piszą, że idzie się do usc w miejscowości gdzie się urodziło dziecko tak? u mnie szpitala nie ma i będę w innym mieście i tam mam to załatwiać?
 
JustYna21: zorientuj sie w szpitalu gdzie przynalezy i tam bedziesz musiala isc do USC - pojechac po wyjsciu ze szpitala ale musicie byc oboje!!! tam bedziecie podpisywac dokumenty o tym ze D. uznaje dziecko a ty ze wyrazasz na to zgode nazwisko tez w tedy nadacie :)

- gdzies czytalam ze mozecie nadac ojcostwo nawet przed urodzeniem w tedy nie bedziecie musieli jechac razem po urodzeniu dziecka ale jest to w tedy płatne.
 
Ostatnia edycja:
Asteria można przed porodem. a tak załatwiałam Nikodemka akt:) Wtedy musi byc 2 rodziców, dowody osobiste mieć trzeba i nie wiem czy nie akty swoje urodzenia. A po porodzie może jeden rodzic jechać.
Terazm uszę jechać Frania załatwić.

Justyś jesli mieszkasz z Zielonej górze a rodzisz gdzie indziej to załatwiasz w USC akt urodzenia w miejscu gdzie rodziłaś a pesel w urzedzie gminy.
 
A w urzędzie gminy to dam gdzie my przynależymy, czy tam gdzie urodziłam?
Dzięki w ogóle, już trochę mi się rozjaśniła sprawa:-)
 
JustYs- my z A. też małżeństwem nie jesteśmy i też Nas będzie czekać rejestracja dzidzi:-).Podoba mi się, że można zarejestrować dzidzie jeszcze przed urodzeniem.U mnie będzie o tyle prościej, że rodzę w mieście gdzie też jestem zameldowana i tam też będzie mieć meldunek Nasze maleństwo.Tylko się muszę dowiedzieć, czy akty urodzenia są potrzebne.
 
Ostatnia edycja:
Justyś:) my też ślubu nie mamy, ale będziemy jechać razem najprawdopodobniej po porodzie Hanki to załatwić;):)

dziewczyny:) dacie radę jako mamuśki:) nie ma co się stresować na zapas:) jasne, że będziemy miały gorsze i lepsze dni;) no, ale spokojnie:):) nikt nie jest idealny:) ja sama czasem się boję, ale potem myślę, że nastolatki mają dzieci to czemu ja nie miałabym dać sobie rady:):)

a myśmy wczoraj byli na imprezce i do domu o 3 wróciliśmy...od 23 umierałam na ból pleców, ale nie chciałam P. wyciągać, bo dobrze się bawił...w sumie było ok, ale nie lubię tego obmacywania mojego brzucha...;/;/ tzn spoko jak ktoś się spyta czy może, bo coś tam coś tam...ale ludzie tak zupełnie bez pardonu łapią mnie i smyrają...a jeszcze te komentarze, że jest wielki mnie wkurwiają na maksa....;/;/ jestem w 7 miesiącu ciąży..czego oni się spodziewali?? że będę płaska jak deska??
 
reklama
Anastazja, apeluje, uspokój się. Strasznie nerwowy weekend masz. Teście, znajomi...

Włączyłam sobie na TVNplayer z tej serii 7 kobiet odcinek 'Alkohol'. Jestem w 10 minucie i szczerze powiem, że to, iż jest to brytyjski dokument, w ogóle mnie nie szokuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry