reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

Witam :)

i uciekam :-D dzisiaj ze względu na ogólny strajk mój mężuś ma wolne :-D i będziemy malować łóżeczko i inne rzeczy które od dawna mieliśmy zrobić :D ale się cieszę :)
miłego dnia życzę :)
 
reklama
Witajcie dziewczyny! Jestem cała obsypana pryszczami, tzn cała moja broda:( Aż tak to chyba od początku ciąży nie miałam. Poza tym jakaś niewyraźna jestem od wczoraj nie wiem czy mnie jakieś przeziębienie nie weźmie. Uciekam teraz do kuchni, chyba zrobię jakieś racuchy, od wczoraj mam ochotę:)
 
Anisia ja też coś czuję, że mnie dopadła zaraza grypowa. Wczoraj miałam 38 stopni gorączki, ale nie brałam nic na jej zbicie, bo się bałam - nie miałam paracetamolu (podobno jego wolno), tylko jakieś ibupromy max, a był środek nocy. Ale to chyba też źle nie brać niczego na gorączkę, bo jak się temperatura ciała podnosi to na pewno dziecku też szkodzi. Co Wy byście wzięły na gorączkę?
 
dobry dzień:-)

A w Krakowie dzisiaj piękna pogoda, 16 stopni i słoneczko:-)

Antonufka, jesli chodzi o żłobki państwowe w Krakowie: w czerwcu wpisaliśmy Matiego na listę rezerwową i od wrzesnia 2012 ma na pewno dostać. Pytaliśmy też o Małego i dyrektorka powiedziała że w styczniu zawsze tworzy listę i żeby zaraz po urodzeniu przyjść z peslem to raczej też od września powinien dostać. Będzie miał jakieś 8 miesięcy, więc na parę godzin dziennie (bo ja w szkole pracuję) to chyba go dam. Jak się nie uda to będę nianię kombinować.
Ja bym chyba brała paracetamol albo do lekarza zadzwoniła.

U nas nie chcą wpisywać na listę bez pesela, ale może w innych miastach jest to możliwe. Hm, nic nie wspominała ta dyrektorka o jakiś punktach, jesli bedą to na bank nie dostaniemy.
 
myszka dla mnie to paranoja zapisywać dziecko do żłobka, jak jest w brzuchu. Niedługo to w większych miastach trzeba będzie do żłobka/przedszkola iść z testem ciążowym w ręce na dowód i już wtedy zapisać :eek: Dobrze, że u nas jest z tym trochę mniej obłędnie niż w takiej Warszawie. A orientujesz się jakie są ceny?
 
Antonufka, również możesz ewentualnie ropatrywac wzięcie apapu.
Poza tym duzo pij, to też pomaga zbić gorączkę. Szczegolnie herbata z cytryną i miodem czy eliksir który zawsze mnie stawia na nogi - kubek ciepłego mleka, łyżka masła, 6 zabków czosnku wyciśniętych i łycha miodu. Najlepiej pic na wieczór, odór czosnku straszny, ale zawsze przy początkach grypy mi to pomaga.
 
Antonufka, dobrze zrobiłaś, ibupromowe leki nie są polecane w ciąży, a już zwłaszcza z pseudoefedryną (np. ibuprom zatoki)... aspiryna jest ZAKAZANA, ale pokojnie można paracetamole. (APAP)

Anisia, ja nie mam pryszczoli, za to czewrony ryjek :angry:
 
myszka dla mnie to paranoja zapisywać dziecko do żłobka, jak jest w brzuchu. Niedługo to w większych miastach trzeba będzie do żłobka/przedszkola iść z testem ciążowym w ręce na dowód i już wtedy zapisać :eek: Dobrze, że u nas jest z tym trochę mniej obłędnie niż w takiej Warszawie. A orientujesz się jakie są ceny?

Coś mi się wydaje że ok 300 zł miesięcznie, ale pewna nie jestem
 
Witajcie, prawie 14 a ja padam z nóg. Kręgosłup z dnia na dzień co raz bardziej dokucza, po dzisiejszym porannym załatwianiu spraw w mieście i powrocie na piechotę do domu nie mam sił na nic. Na dodatek maluszek dziś o 6 rano naciskał na pęcherz i musiałam szybko iść do łazienki.. na szczęście udało mi się zasnąć do 9.00 ;-)

Antonufka tak jak dziewczyny mówią APAP na takie gorączki, a najlepiej to domowe sposoby na grypę nawet jak się w ciąży nie jest, chociaż dla mnie to dziwne co piszę bo zawsze leciałam do apteki ale w końcu doszłam do wniosku że lepiej kurować się w domu "swoimi" sposobami niż wydawać duże pieniądze i niszczyć sobie żołądek.
Co do żłobków, na szczęście (lub nie) będę siedziała w domu z małym. Chociaż rozważam po roku pójść do pracy, chociaż pewnie łatwo z jej znalezieniem nie będzie.. więc wtedy pomyśle o jakimś żłobku bo moja mama choruje sama więc nie będę jej obarczać całodniową opieką nad maluchem.
 
reklama
U nas nie chcą wpisywać na listę bez pesela, ale może w innych miastach jest to możliwe. Hm, nic nie wspominała ta dyrektorka o jakiś punktach, jesli bedą to na bank nie dostaniemy.

No ja coś przegalopowałam, bo zdawało mi się, że tę ustawę jakoś bardziej globalnie zmienili... a to dotyczy tylko Warszawy :

Od 1 stycznia 2012 zasady rekrutacji ulegną zmianie i obowiązywać będą kryteria przyjęć do żłobków, określone w rozdziałe 3 - Warunki przyjmowania dzieci do Żłobka (§ 9 , 10 , 11 12 i 13) załącznika do Uchwały Nr XVIII/382/2011 Rady m. st. Warszawy z dnia 28 czerwca 2011 roku w sprawie nadania statutów żłobkom m. st. Warszawy i zmieniająca uchwałę w sprawie likwidacji Zespołu żłobków m. st. Warszawy i połączenia żłobków w zespół.

http://www.zlobki.waw.pl/pliki/uchwala382_2011.pdf

 
Ostatnia edycja:
Do góry