reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Witam :-)
Musialam nadrobic cale wczorajsze Wasze pisanie, troche sie nazbiralo ;-) Nie wiem czy wszystko zapamietalam :-)
Myszka-gratuluje Synka!
Gosia-gratuluje Coreczki!
Fiona-super ze z Maluszkiem wszystko dobrze :-)
Ona-Ona-ja tez dopiero za tydzien w srode poznam plec :-)
Bakalia-ja bralam na poczatku Femibion, a teraz biore Pharmaton Mathruelle :-) To jest zestaw witamin dla kobiet w ciazy. Moja gin bardzo polecala. Wyniki zawsze mialam dobre, wiec biore zeby Maluszkowi niczego nie brakowalo. Kwas foliowy jest bardzo wazny w ciazy! :-)
Magda-cytomegalie i toxoplazmoze mialam robiona na poczatku ciazy ... robilam mnostwo badan m.in. ureoplazmy, mycoplazmy, chlamydie, rozyczke itd. itp. Wszystko mi wyszlo dobrze. Teraz mialam powtarzana toxoplazmoze, bo ostatnio mialam w obu klasach igm i igg ujemne, to znaczy ze nigdy nie przechodzilam jej i wtedy sie powtarza dla pewnosci- ma wyjsc ujemnie. Wiec nie masz sie czym martwic :-)
Test obciazenia glukoza robie w poniedzialek wiec ok. polowy ciazy.

A moj Maz ma dzis wolne, zjedlismy obiadek i pojedziemy do centrum handlowego poogladac wozki i na lody :-)
Pozdrowionka :-)
 
reklama
Ja lekarza odwiedzam co miesiąc i w sumie co chwilę mam jakieś badania.
Toksoplazmoze mialam na początku ciąży, teraz powtarzałam w II trymestrze i czekam na wynik. Cytomegalie robić się tez powinno w każdym trymestrze, szczególnie w ostatnim jak sie nie ma przeciwciał. U mnie wyszło, że mam jak TY Alka :-) zdziwiłam się.
Te które nie mają przeciwciał przeciw cytomegalii uczulam na dopominanie sie tego badania w ostatnim trymestrze. W ciaży nie ma szans wyleczenia tej choroby, ale chodzi o daną wyjściową przy narodzinach dziecka. Mam znajomych, u ktorych lekarz to zlekcewarzył. Po roku intensywnego leczenia dziecko stanęło na nogi, dosłownie też. Ale było dużo strachu. Ten wirus atakuje wszystkie tkanki miękkie, wiec oczy uszy itd. Dlatego dopominajcie sie o to badanie. Z innych badań miałam i różyczke, ale to jeszcze przed planem ciaża, HIV, kiły, mogiły i inne :-)
Magda nie przejmuje się, masz pilnego lekarza i to dobrze :)
 
mnie też przebadano wzdłuż i wszerz na początku ciąży :) mnóstwo badań miałam do zrobienia :) wszystkie wyszły ok także teraz mój gin sprawdza rutynowo raz na połtora-dwa miesiące krew, mocz i oczywiście przeciwciała czy pojawiły się w orgazmie bo mamy konflikt serologiczny :) i oczywiście przepisuje mi wszystkie badania które w danym trymestrze powinno się zrobić :) 9 września idę na badanie (nie mam pojęcia jak ono się nazywa w Polsce) polega na sprawdzeniu czy maleństwu wszystkie organy wewnętrzne rozwijają się prawidłowo :) bardzo ważne badanie i troszkę się denerwuje...
 
Witajcie kobitki...Ja juz po pracy ale jestem zła miałam spotkanie z szefowa i to ona mi tak podniosła cisnienie....Pozatym nic specjalnego sie nie zdazyło.Moja dzidzia cos mało sie dzis rusza a wczoraj boszowała to dziecie prawie asz do połnocy a dzis rano wstał o 9;20 troche poskakało i cisza....Ale mi sie chce czekolady ale nie mam pieniazkow bo karte wzioł moj M bo dzis potrzebował a ja kaski do pracy nie biore:-(
 
Melisa- to napewno też tak czekasz z niecierpliwością na przyszły tydzień jak ja ;-)

a ja nie miałam badania ani na Toksoplazmę ani na Cytomegalie...
 
dziewczyny....ja szybko o sobie i reszcie zaraz poodpisuję... słuchajcie..mam możliwość zrobienia usg 4d, z tymże ostatnie miałam 2 tygodnie temu, a kolejne mam mieć w 22-24 tygodniu...badanie będzie bezpłatne najprawdopodobniej...ale czy to nie za często??

Alka:) wyszłam, bo miałam salę weselną oglądać w sopocie:p a potem jak wróciliśmy to okazało się, że kuzyn P. ma urodziny, więc zostałam, a następnego dnia rano znów pojechaliśmy sale oglądać;P ale już poza trójmiastem...w sumie chyba zdecydujemy się na wesele w nadmorskim hotelu w Gdynii:) ładnie mają (hotel ma 4 gwiazdki) i praktycznie wszystko nam odpowiada:)

co do badań to ja sama musiałam sobie zrobić na toxo, bo lekarka powiedziała, że nie może wystawić mi zlecenia na to...(nie wiem czemu, ale się nie dopytywałam), na to cyto coś tam też nie miałam:) ale żaden z lekarzy nie mówił mi, że mam te badania uzupełnić (a byłam u dwóch różnych). Miałam tylko standardowe badanie moczu i krwi (2 razy w całej ciąży), WR, stopień czystości pochwy i coś tam jeszcze...ale nie pamiętam..musiałabym w książeczkę spojrzeć...no i mam sobie zrobić teraz jeszcze na żółtaczkę i poziom cukru na 15 września:)

swoją drogą moja mama jest mistrzem dowalania mi:D

zeszłej zimy jak stałyśmy na -15 stopniowym mrozie i czekałyśmy 10 minut na tatę to mówię do mojej mamy:
Ja-Mamo, właśnie odpadła mi twarz...
Mama- No nie masz czego żałować...
Ja-......
:D:D:D
a dzisiaj:

Ja-Mamo, może zamiast zwykłego prezentu kupicie mi jakiś ciuch na sylwestra, bo będę już w 35 tygodniu ciąży.
Mama- Ale co mamy Ci kupić do ubrania? NAMIOT?
Ja-...
:D:D:D
 
Ostatnia edycja:
Anastazja ja bym robila na Twoim miejscu!!!!! cudna pamiatka, nic sie nie stanie, ja mialam usg dwa miesiace temu tydz po tyg bo sie balam czy wszystko ok i gin mi zrobil.
Co do badan to ja tez mialam wszystkie moliwe zakazne i przeciwciala rozne, wiec to normalne, ze gin to zleca, zreszta wiekszosc szpitali wymaga tych badan przy przyjeciu na IP do porodu.
 
Ja lekarza odwiedzam co miesiąc i w sumie co chwilę mam jakieś badania.
Toksoplazmoze mialam na początku ciąży, teraz powtarzałam w II trymestrze i czekam na wynik. Cytomegalie robić się tez powinno w każdym trymestrze, szczególnie w ostatnim jak sie nie ma przeciwciał. U mnie wyszło, że mam jak TY Alka :-) zdziwiłam się.
Te które nie mają przeciwciał przeciw cytomegalii uczulam na dopominanie sie tego badania w ostatnim trymestrze. W ciaży nie ma szans wyleczenia tej choroby, ale chodzi o daną wyjściową przy narodzinach dziecka. Mam znajomych, u ktorych lekarz to zlekcewarzył. Po roku intensywnego leczenia dziecko stanęło na nogi, dosłownie też. Ale było dużo strachu. Ten wirus atakuje wszystkie tkanki miękkie, wiec oczy uszy itd. Dlatego dopominajcie sie o to badanie. Z innych badań miałam i różyczke, ale to jeszcze przed planem ciaża, HIV, kiły, mogiły i inne :-)
Magda nie przejmuje się, masz pilnego lekarza i to dobrze :)


To widze, ze bylas przebadana na 4 strony jak ja. W przyszlym tyg. ide znow na badania. Ja wychodze z zalozenia, ze lepiej zrobic wiecej badan niz za malo, bo wiele mozna w ciazy leczyc. Chodze prywatnie do ginekologa na usg i za wszystkie badania place, ale na to nigdy nie zaluje.
 
reklama
Do góry