reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Dziewczyny! Czy któraś z Was miała zlecone badania na toxoplazmoze i cytomegalie? Bo mi lekarz kazał zrobić te dwa badania i nie wiem czemu :zawstydzona/y::eek: Trochę się martwię, bo "wyszła" mi lekka anemia, ale nic poza tym, więc po co dodatkowe badania...:-(

Magda nic się nie martw- to standardowe badania... Cytomegalia to choroba, która w ciąży może bardzo zagrażać dzidziusiowi, a dostaję się ją podobno od dzieci ... przechodzi się ją bezobjawowo to możesz nie wiedzieć, że ją masz... natomiast toksoplazmoza to choroba od zwierząt, która objawia się niekiedy zwykłym przeziebieniem tylko a też może zagrażać płodowi...
Ja te badania miałam zlecone na pierwszej wizycie już, wraz z morfologią itp... Dodatkowo jeszcze robiłam żółtaczkę, różyczkę i inne :)
Wszystko będzie ok - nie stresuj się!

U mnie np okazało się, że cytomegalię kiedyś przeszłam i nawet nie wiedziałam, więc teraz już mam przeciwciała :)
 
reklama
Anisia oby się zgodziła ;-)

Pranie wstawione, włosy umyte teraz tylko czekać do 16 na mężulka i czas na zakupy.. jak to on mówi dziś Matki Boskiej Pieniężnej ;-)

Dziewczyny czy przy każdej wizycie u Was lekarz kieruje na badania krwi i moczu ?
 
baakaalia mnie skierowała na te badania na pierwszej wizycie, potem dopiero za 2 miesiące, a teraz z racji tego, że się morfologia troszkę pogorszyła to pewnie już co miesiąc będą:)
 
Mi właśnie też dała raz tylko na początku jak zakładałam kartę ciąży, ale z tego co słyszałam to podobno co miesiąc kiedyś kierowali na takie badania stąd też moje pytanie. Teraz czekam na wizytę i mam nadzieje, że dostanę skierowanie bo nawet sama dla siebie chciałabym wiedzieć ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam,

Co do badań krwi i moczu to mam je robione regularnie co miesiąc. Czasami robię tylko morfologię czasami jakieś przeciwciała i oczywiscie TSH bo mam problem z tarczycą, w tym miesiącu mam jesze test z glokozą. :tak:

Gratuluje waszych dzieciaczków, fajnie że już spora grupa z was zna płeć. Ja wciąż czekam na USG - może w przyszłym tygodniu. :-(

Na szczeście gardło już mi przeszło ale został kaszel i troszkę się tym martwię.

pozdrowionka :-)
 
reklama
magdalena to fajnie że tak często ;-) ten test obciążenia glukozą to chyba teraz wszystkie nie długo będziemy miały, bo jak tak czytam w internecie po połowie ciąży robią ;-)
 
Do góry