reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

O kurde. Pierogi z grilla? brzmi pysznie.
Ja kiedyś w Bieszczadach jadłam pierogi (chyba usmażone na głębokim oleju) do tego podawana była śmietana ze szczypiorkiem. Orajuśku jakie to było pyszne. Porcja kosztowała 5 złotych i non stop je jedliśmy (dość pokaźna grupa. Sylwester był) i wszyscy mieliśmy poparzone buzie. Bo nikt nie czekał aż przestygną...:)

Alka - co do staników to ja kupiłam superekstra wygodny stanik w La Senza. Jak masz dostępny ten sklep - zajrzyj. Są przeceny jeszcze i ja swój kupiłąm za chyba 37 zł. Niestety nie powiem Ci jaki model (może go zaraz wygugluje. Na metce nie ma nazwy). Ale materiał jest jak druga skóra normalnie. Nie ma żadnych wkładek puszapowych, tylko fiszbina (ja tylko z fiszbinami noszę).

Marciaa - ja też się martwię. Ostatnio u gina byłam chyba 5 tyg temu, bo na urlop pojechał. Idę dopiero we wtorek..


EDIT: 17 tydzien i 1 dzień :) i w suwaku napisane, że "pewnie odczuwasz już ruchy"... taaaa...
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam weekendowo;)

widzę,że dzisiaj tutaj pustki, ale w sumie to nie ma co sie dziwić, w końcu to sobota.

A ja znowu mam pytanie, czy któraś z Wa ma może żylaki? bo ja sie dzisiaj załamałam, bo strasznie mnie noga bolała i myślałam, że mam siniaka, a to jednak nie siniak tylko żylak mi wychodzi...i nie wiem czy to trzeba czymś smarować? jak coś wiecie to doradźcie;-)

pozdrowienia;-)
 
ona_ona.... ja nie mam odpukać. Ciekawa jestem, czy to jest genetyczne. Tzn żylaki same w sobie chyba są genetycznie uwarunkowane. A w ciąży? U mnie nikt nie miał, babcie, mama, siostra, ciotka..
Wiem, że są rajstopy przeciwżylakowe - może spróbuj coś takiego? A pływasz? Może pływanie by pomogło. Bo to chyba chodzi o ruch krwi w żyłach?
 
pierogi z grilla...dziewczyny:D opanujcie się, bo zaślinię monitor:D:D:D

Alka...dopiero teraz nowy stanik?:D u mnie to był jeden z pierwszych zakupów:D:D przeszłam z 75C/D na 75....F:p i teraz znów zaczynają rosnąć, bo bolą...więc niedługo to mi się alfabet skończy:p:p

Gośka...a mają tam duże rozmiary też w tym sklepie? bo mi się tylko jeden w takim rozmiarze udało dostać...później to ja sobie chcę kupić takie "profesjonalny" stanik, ale póki co żal mi kasy wydać, bo one kosztują od 150 zł w górę...a biust mi nadal rośnie...

Ona_ona...na pewno czymś się smaruje, ale ja Ci nie poradzę....możesz do ginka zadzwonić, albo w aptece się spytać;>
 
Gośka...a mają tam duże rozmiary też w tym sklepie? bo mi się tylko jeden w takim rozmiarze udało dostać...później to ja sobie chcę kupić takie "profesjonalny" stanik, ale póki co żal mi kasy wydać, bo one kosztują od 150 zł w górę...a biust mi nadal rośnie...

Wiesz co? nie mam pojęcia, ale raczej powinni mieć, bo to chyba brytyjska firma a tam laski jakie są takie są... muszą mieć duże rozmiary :) Ja narazie z 75 B przeszłam na C. Ale jak coś to tam kupię taki sam jak teraz mam bo jest idealny.
A profesjonalny - masz na mysli taki juz do karmienia? Ja kupie pewnie z jeden normalny jeszcze jak mi biust podrośnie (ku uciesze mojego męża) i potem już taki do karmienia, bo nie chce za bardzo wydawać kasy. Choc pewnie na tą część garderoby powinnam..Ale mam nadzieję ze moje pływanie coś zadziała i nie będę mieć oklapniętych cycków po urodzeniu i odstawieniu bajbika od cyca :)
 
Anastazja, tak La senza ma jeszcze Twój rozmiar na pewno- mówię Ci to ja- posiadaczka 65... J:-D W poprzedniej ciaży kończyłam na 75K i to już była masakra, mam nadzieję że tym razem mnie to ominie. Normalnie mam 60-65G/H. Polecam wybrać się do brafitterki albo sklepu z taką panią, pokaże co i jak, dobierze stanik, doradzi jak dbac o biust. Mam na tym punkcie fisia bo przy moim rozmiarze gdybym nie dbała o cycuchy to bym do pasa je miała:tak: Kiedyś nosiłam obwód 75 a czasem o zgrozo 80 i dziwiłam się czemu mi się ramiączka wbijają a obwód podciąga do łopatek... Ratujcie biusty póki czas- moje po 9 miesiącach karmienia maja się dobrze, nie obwisły i nie oklapły i dalej podobaja sie małżowi .ale bez dobrego stanika niestety ani rusz, to podstawa.
Ona- żylaka który wyszedł już nie zlikwidujesz, można dbać żeby następne nie wyłaziły- podłóż na noc pod nogi poduszkę żeby jak lezysz to nogi były wyżej, nie kąp się w gorącej wodzie, często unoś nogi, staraj się zmieniać pozycję żeby nie siedzieć długo w jednej. Do smarowania jakiś żel chłodzący z kasztanowcem czy arniką- w aptece Ci coś dobiorą jak powiesz żeś w dwupaku. Do tego jakaś rutyna doustnie- rutinoscorbin czy cerutin ale to chyba dopiero po ciąży najlepiej- tego nie jestem pewna.
Tendencja do żylakó jest niestety dziedziczna, sprzyjają im też brak ruchu i duża masa ciałą, ciąża...
 
Ostatnia edycja:
Gośka:) chodzi mi taki dobierany przez brafitterkę:)

Lajtway:) ja wiem, że mam źle dobrany stanik:) bo to taki z sieciówek co ma za krótki fiszbin itd...chciałam sobie ostatnio kupić, ale dowiedziałam się, że jestem w ciąży:) ja pewnie też powinnam mieć obwód z 65 może 70, ale w normalnym sklepie ciężko dostać dużą miseczkę z małym obwodem...;/
 
Witam, Ona_ona ja niestety mam żylaki ale w sumie od zawsze, ciąża nie jest ich przyczyną :no: Przyznam, że nic z nimi nie robię, bo planuję z czasem usunąć je chirurgicznie. Póki co obserwuję je i mi się nie powiększają. Ale są różne maście na żylaki i prawdopodobnie działają ale najważniejsza jest systematyczność i czas. Trzeba je stosować naprawdę długo, nie poddawać się po pierwszej tubce. Myślę, że jakieś pół roku to co najmniej. Ale oczywiście spytaj swojego gina co on sądzi.
Pozdrawiam
 
Od jakiegoś czasu sporo się zmieniło w kwestii staników w nietypowych rozmiarach, jest tego znacznie więcej. Jak wyguglujesz brafitterka trójmiasto to Ci adresy sklepów wyskoczą. Panie za usługę nic nie biorą, płacisz normalnie za stanik- ja ostatnio w promocji ładny sobie kupiłam- 120zł nie moje ale mam dobrany ciązowo- tzn lekko większa miska ale trzyma ładnie a pod biustem mam dobierany tez ciążowo- zazwyczaj bierze się taki lekko uciskający na najciaśniejszej haftce bo materiał się rozciąga a piersi ustawiają- a ja mam dobrany na środkową haftkę żeby było wygodnie bo w ciąży obwód też sporo rośnie. Myślę że na jakiś czas mam spokój a potem po ciązy też powoli będe wracać do rozmiaru więc się przyda. W kwestii stanikomanii służę pomocą;-)
 
reklama
Lajtway:D ja brafitterkę mam na sąsiedniej ulicy:p ale jakoś poczekam do końca ciąży z zakupem:D

powiedzcie mi czy ćwiczycie w domu? macie jakieś fajne linki do filmików?:p
 
Do góry