reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

30 minut:szok: to sie nie dziwie, ze otepilo
u mnie mowili, ze 5 glebszych wziewow brac wg potrzeby

no ja z powodu zapachu postanowilam nie wachac tego w ogole, jak maz zobaczyl moja mine po pierwszym wziewie to sie smial;-)
 
reklama
Ja też jestem z tych, co nie lubią otępienia:) Poza tym mój organizm sam się wprowadził w rodzaj transu - maksymalne skupienie "ma robocie" - i poczucie, że każdy skurcz przybliża do dzidzi :)
Mam nadzieję, że uda się tak jak ostatnio - bez znieczulenia, bez oksytocyny:) tylko niech będzie trochę krócej !!! Ostatnio trwało 22 h -w Boże Narodzenie. Wmawiam sobie, że za drugim razem powinno być trochę łatwiej:)
 
A odnośnie tego, że będziemy mieć prawdopodobnie drugiego chłopca, to jestem zła na rodzinkę.:wściekła/y:
Ja się cieszę i dzwonię do rodziców, teściów, a oni się zachowują jakbym chciała pocieszenia i "na siłę" szukają dobrych stron.
Dobrze, że mężuś cieszy się z każdej opcji - na niego zawsze można liczyć.
 
A odnośnie tego, że będziemy mieć prawdopodobnie drugiego chłopca, to jestem zła na rodzinkę.:wściekła/y:
Ja się cieszę i dzwonię do rodziców, teściów, a oni się zachowują jakbym chciała pocieszenia i "na siłę" szukają dobrych stron.
Dobrze, że mężuś cieszy się z każdej opcji - na niego zawsze można liczyć.

Dorotko nie martw się ! najważniejsze żeby dziecię było zdrowe i zdrowo rosło! trzymaj się cieplutko!

Ja rodziłam przez cc w znieczuleniu zewnątrzoponowym i po 48 godzinach opuściłam szpital, a po 7 dniach po zdjęciu szwów biegałam po bankach i załatwiałam kredyt mieszkaniowy dla naszej trójeczki :)
 
Ostatnia edycja:
Alka pewnie juz po zakupach.... ale dopiero teraz mi sie dzisiaj udalo usasc przy laptopie, ja next week kupilam znajomym na rocznice prezent pt sniadanie do lozka : w moim ukochanym sklepie Almi decor, znalazlam zlota tace, na niej postawilam dwa talerzyki, dwie filizanki, mlecznik, swiecznik z swieca i sztuczna roze, wszystko w tonacji ciemnego zlota i zieleni pani ladnie to zapakowala w przezroczysta folie z brazowo-zlota wstazka, swietnie wygladalo, efekt zamierzony, dech zaparlo, podobno na drugi dzien kolezanka dostala sniadanie do lozka :)

Witam nowe mamusie i te nieco niesmiale :)))
gratuluje treciego chlopca styczniowego!!!! ja tez chce!!!!!
Marcia wosy fajne, ale masz racje ja tez chce takie jak kazadi!!!!! narazie z czarnych mam zrobione takie nito braz nito rude.....
Pola ja tez dalej bez kopniaczkow :(
Jestem wykonczona dzisiaj, dzien pelen wrazen a teraz jeszcze robilam generalne porzadki u synka w pokoju, bo jutro wraca z obozu i padam juz......
 
Wiem, ze o tym zy sa wskazania do c przy wadzie wzroku i korekcji wady wzroku decyduje okulista i ginekolog. Ale gdy dzwonilam do centrum okulistycznego, gdzie robilam zabieg, powiedziano mi, ze to dopiero pod koniec ciazy trzeba przyjsc i wtedy badaja oko i deyduja. Dlatego ciekawa jestem jak to bylo u Was :-)

Myszka2607-Czy ten okulista z Krakowa okreslil Ci juz we wczesnym etapie ciazy wskazanie do cc? Jesli mozna, to prosze o namiar do niego :-) Gdzie w Krakowie rodzilas i gdzie chcialabys rodzic? Ja wybieram sie do Ujastka.

Mi też dopiero w III trymestrze, moja okulistka to dokttor Słomska, przyjmuje na ulicy Mikołajskiej, ma stronę internetową, robi kompleksowe badania i ciągle się doszkala. Ja też rodziłam i będę rodzić w Ujastku, moja ginka robiła mi cc.
 
Witajcie dzis juz was nie bede nadrabiac ale postawma sie:)

My juz po urlopie - bylo super... maly całe dnie na dworze mimo ze padalo przez pierwsze dni... maly tam dostal apetytu caly czas by jadl:D i jeszcze spał od 22 do 9-10 rano!!!SZOK!!!
 
2) Jesli to Wasza druga lub trzecia ciaza, to czy wczesniej rodzilyscie naturalnie czy cc? I jakie macie doswiadczenia? Ze wzgledu na to, ze mialam wade wzroku i jestem po zabiegu i widze super, wolalabym chyba cc :-)
Ja miałam cc i bardzo długo do siebie dochodziłam, chociaż byłam ładnie zszyta i wyczyszczona (bardzo krótko i niewiele krwawiłam). Pierwsze doby po porodzie dosyć bolesne, dłużej też miałam brzuch poporodowy. Znajome rodzące naturalnie już kilka godzin później chodziły i bez problemu opiekowały się dzieckiem, brzuszek schodził niemal natychmiast. Gdybym miała wybór to zdecydowanie wybrałabym poród sn. Nie miałam tego wyboru, teraz pewnie będzie to samo.
Pozdrawiam
 
reklama
Rodziłam sn dwa razy, na szczęście przy pierwszym synku nie wiedziałam, że jest taki duży, bo na pewno chciałabym cesarkę - ważył 4200g. Drugi poród był o tyle trudniejszy, że miałam skurcze a nie było rozwarcia, trwało to dosyć długo, zaczęła podnosić mi się temperatura, mój gin, który był przy całym porodzie bez dodatkowych opłat, stwierdził, że trzeba zrobić cc, ja bardzo się boję wszelkich operacji, udało mi się uprosić go o pół godziny, a już po 20 min. Kuba był na świecie. Momentalnie po postraszeniu cesarką zrobiło mi się niedobrze,zdawało mi się, że potrzebuje do toalety, ale położne kazały szybko wchodzić na łóżko porodowe, nawet nie zdążyłam dobrze poprzeć a już mały się urodził, ważył 3570g.

Asteria jakoś szybko minął Twój urlop, a może mi się tak wydaje, ostatnio nie mam za bardzo czasu na BB, dzieci są w domu, a do tego mam kontrolę tym razem w mojej firmie z urzędu skarbowego, ale sama chciałam, bo wystąpiłam o zwrot VAT-u.
 
Ostatnia edycja:
Do góry