reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

reklama
Ja też się witam:) Właśnie skończyłam obiadek robić, dziś kotleciki drobiowe siekane z sosem czosnkowym, ziemniaczki i surówka z kapusty pekińskiej:)
Później z moim Danielem jedziemy pooglądać sobie jakieś mebelki, wózeczki itd na pewno do Ikea i do sklepu Mothercare, mam tu pod nosem taki całkiem duży:) Pisałyście o płci dzidziusia, niektóre z Was już ją znają inne dopiero poznają, wychodzi na to, że ja się dowiem ostatnia, bo usg dopiero na 31 sierpnia mam:) Ale ponoć cierpliwość jest cnotą:)
 
Mam jeszcze takie pytanie, a nie znalazlam nic na ten temat na naszym forum tj. STYCZNIOWEK2012 :-)
Jesli jest cos takiego juz, to mnie pokierujcie :-)

1) Czy ktoras z Was miala duzo wade wzroku badz laserowa korekcje? Ja mialam duzo wade wzroku-krotkowzrocznosc i laserowa korekcje wady wzroku ok. 2lata temu. Teraz widze idealnie. Wiem, ze moze to byc wskazaniem do cc, poniewaz wada moze sie poglebic w czasie porodu. Czy macie jakies swoje doswiadczenia w tym wzgledzie?
2) Jesli to Wasza druga lub trzecia ciaza, to czy wczesniej rodzilyscie naturalnie czy cc? I jakie macie doswiadczenia? Ze wzgledu na to, ze mialam wade wzroku i jestem po zabiegu i widze super, wolalabym chyba cc :-)

Napiszcie Wasze spostrzezenia.

Aha i jeszcze jedno: Czy ktoras z Was zna jakis sklep internetowy (lub w Krakowie), w ktorym mozna znalezc fajne jeansy ciazowe. W moje sie juz nie dopinam, a chcialabym takie bez tego szerokiego pasa na brzuch (a znajduje tylko takie), tylko jakies regulowane. Jesli wiecie cos na ten temat, prosze o info :-)

Ps. A na obiadek mialam krokieciki z szyneczka, pieczarkami i serkiem zoltym-pychotka. Teraz pije kawke i objadam sie ciasteczkami :-)
 
Ostatnia edycja:
Melisa87 ja co prawda nie mam wady wzroku, ale w mojej szkole rodzenia był ten temat poruszany. Pani dr mówiła, że to całkiem indywidualna sprawa, nic nie jest przesądzone - musisz odwiedzić okulistę:)
Ja traktuję cesarkę jako konieczność przy zagrożeniu życia. Nigdy nie zdecydowałabym się na nią z własnej woli i mam nadzieję na 100%-owy poród naturalny.
 
Vileyka no to faktycznie ostatnia nie będę:)

nie bedziesz,ja mam na 27 września :)

co do cesarki...mój mąż bardzo mi odradza.ale ja wiem,że tym razem bez znieczulenia nie urodzę. oczywiście chodzi mi po głowie cc. tylko obawiam się że po cc nie dojdę do siebie tak szybko jak po naturalnym porodzie.jak na ten czas zostanę chyba przy znieczuleniu i może jakoś pójdzie.zobaczymy:)
 
7 wrzesnia to minie roczek od mojego ostatniego porodu:-D

rodzilam sn, i prawde mowiac chcialabym by tym razem tez tak bylo a rodzilam bez znieczulenia na wlasne zyczenie. Taki porod zly nie jest, sama mam wade serca, nadcisnienie i male plusy na nosie. We wrzesniu ide znow na rozmowe do szpitala by walczyc o ponowne sn a nie cc.

Melisa musisz z lekarzem pogadac o Twojej wadzie

aninaaa ja 2 miesiace dochodzilam do siebie po sn a wszystkie kolezanki co mialy cc w tym samym czasie o wiele szybciej ode mnie smigaly
 
Melisa, ja mam dużą wadę wzroku i razem z możliwością pogłębienia i odklejenia siatkówki było to wskazanie do cc w pierwszej ciąży, teraz to już automatycznie cc. Ale musisz iść do dobrego okulisty, ja mogę nawet w Krakowie polecić, choć moja okulistka nawet przy naprawdę dużej wadzie wzroku pozwoliłaby mi naturalnie, ale ginka zdecydowała, że to moze być za duże ryzyko. Więc porozmawiaj z okulistą i gin. Teraz podobno przy każdej wadzie mozna rodzić, jeśli siatkówka jest ok, ale jak to jest po zabiegu nie wiem. Ja dopiero po dzieciach chcę to zrobic,

Co do spodni, to ciążowe są chyba tylko z pasem, przynajmniej innych nie spotkałam.

Co do powrotu do formy po cc, jak juz pisalam, pozbierałam się szybciej niż myślałam. Po paru dniach w szpitalu, w domu już nie potrzebowałam żadnych środków przeciwbólowych, a brzuch bolał ale nie tak bardzo. Nie miałam problemów z opiekowaniem się dzieckiem. Ale gdybym miała 100% zdrowie, wolałabym poród naturalny, bo ja pierwszą dobę musiałam leżeć...
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej kochane ja czesto tu zagladam ale jakos nie moge sie wkrecic ...kiedys juz pisalam moze niektore mnie pamietaja:) apropo porodu ja boje sie strasznie chyba gorzej jak pierwszego bo wiem co mnie czeka lecz z drugiej strony wiem ze to co jest w nas musi wyjsc i po meczarniach bedzie nagroda ... slyszalyscie moze o porodach z gazem rozweselajacym ? teraz bede rodzic w innym szpitalu a tu wlasnie mozna prosic o takie co i podaja bez problemu ale czy to cos pomaga.. przy pierwszym porodzie m byl ze mna i zarzekal sie ze nigdy wiecej tak jak ja zarzekalam sie ze juz mu nie dam hahaha a polozne sie smialy:D ale wyszlo co wyszlo ciaza II i on ma chec isc ze mna bo ja sama nie ide :D rodzac blagalam o cesarke ale teraz dziekuje bogu że urodzilam o wlasnych silach jak widzialam dziewczyny po cesarce to tragedia i wszystkim odradzam tym co nie musza :)
przyjmiecie mnie spowrotem do waszego grona :sorry:
 
Do góry