reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Gabryś dziś tak spróbuję poczuć maluszka....

a co do lekarza - mam kuzynkę, która jest położną, co prawda ona nie pracuje przy porodach i powiedziała, że położną dobrze sobie załatwić, natomiast lekarz to strata kasy, bo jak wszystko idzie ok to tak naprawdę rodzi się z położną, więc ja olewam płacenie lekarzowi
 
reklama
II trymestr zaczyna się od 4 miesiąca czyli od 14 tygodnia, a nie od 13... bo jak wiadomo miesiąc trwa zawsze nieco dłużej niż 4 tygodnie :):):)
ogolnie przyjeta zasada jest ze ciaza dzieli sie na 3 trymestry a pierwszy trwa od 1 tygodnia do 14. ale jak spojrzysz na swoj suwaczek to 14 tc zaczyna sie z dniem ukonczeniz 13tc :) czyli jak suwak pokazywal 13tc 1d to bylas juz w 14tc czyli w II trymestrze.
Trymestr.pl - rozwój płodu, pierwszy trymestr ciąży
ale mi to jest bez znaczenia jak ty bedziesz liczyc trymestry.
ostatnio pochlaniam wszytsko co znajde do jedzenia az sama sie wystraszylam, ciagle jestem glodna a jak cos zjem to tak ok30 min i znow mnie ssie. ciagle cos w tej buzi miele :p
i ja czuje wieczny glod.
Ja tam jem raz dziennie;p zaczynam rano i kończę wieczorem. Serio jak krowa na pastwisku non stop cos miele.
:-D:-D:-D:-D ja tez :-D:-D:-D:-D

Dziewczynki a w którym tygodniu najlepiej zrobić połówkowe bo to niby od 18 do 24 tygodnia się robi... nie wiem na kiedy sie umówić...
mi moja ginka powiedziala ze najlpeij tak wlasnie w tym 24tc. chodz ja pamietam ze w pierwszej ciazy robilam jakos w 22tc.

cześć dziewczyny...nie było mnie na weekend, bo pojechałam na domek...dziś wróciłam, bo byłam umówiona z moją ciocią (ta starsza Pani, którą się opiekowałam) i niestety znalazłam ciocię martwą na podłodze..
tak mi przykro....
 
Marciaa nie martw się, to ciśnienie jest dobre. A puls musi być podwyższony, bo jest wzmożony przepływ krwi w organizmie.
Mazia karmienie jest przede wszystkim w głowie, potem dopiero w piersiach. A już ich wielkość nie ma absolutnie żadnego znaczenia :-) Więc myśl pozytywnie a na pewno mleczko będzie ;-)
Aniaaa gratuluję kopniaczka. Nie wszystkie jeszcze tego doświadczyłyśmy :-( Ja cierpliwie czekam i wiem, że ze względu na moją tuszę poczuję kopniaczki później. Z Matim było to dopiero w 20tc.
Mnie nareszcie głowa nie boli ale profilaktycznie wypiję małą kawkę :)
Pozdrawiam
 
Mazia karmienie jest przede wszystkim w głowie, potem dopiero w piersiach. A już ich wielkość nie ma absolutnie żadnego znaczenia :-) Więc myśl pozytywnie a na pewno mleczko będzie ;-)
calkowicie sie z toba zgadzam. karmienie zaczyna sie i konczy w glowie :) a wielkosc cycuchow czy ich wyglad w ciazy nie ma najmniejszego znaczenia.
wazne jest by chciec ssaka :) karmic przystawiac go czesto na poczatku, czasem trzeba wspomodz sie herbatka a wszystko bedzie dobrze.
 
witajcie

aninaaa gratuluje kopniaka

anastazzja wspolczuje

Marciaa cisnienie dobre o pulsie nie mysl, moze za goraco Ci lub duszno, poza ogolnym zwiekszeniem przeplywu w ciazy. Ja np tak mam


dziewczyny co sie stresujecie, jak bejbe sie pojawi to bedzie fajnie i na pewno sobie poradzicie


w 1. ciazy cos poczulam dopiero w 18 tyg, na cos co mozna nazwac kopniakiem czekalam do 21 tyg. Teraz cos poczulam w 14 a od tygodnia maly pele cwiczy

ja duzo nie jem, jakos checi nie mam


dziewczyny jest opcja edytuj, nie piszcie posta pod postem
 
Dziewczynki myślałyście już może o powolnym kupnie wypraweczki. Wierzycie może w zabobony że za wcześnie? Ja co prawda słysze wciąż głównie od starszych że to za wczesnie, że nie wolno zapeszać ale nikt nie zdaje sobie sprawy co to znaczy zostawić kupno wyprawki czy umeblować pokoik na ostatnią chwilę a zwłaszcza w gorączce grudniowych świątecznych zakupów. Ja zamierzam zacząć powolutku na przełomie września i października a wy?
 
Dobra kochane ja wyruszam do lekarza:) mam nadzieję że wszystko ok. z dzidzią:)
Trzymam kciuki za resztę dzisiejszych wizyt :) pa odezwę się po powrocie:)
 
Fajnie już teraz zacząć kupować, tym bardziej, że mozna znaleźć super okazje na wyprzedażach. Wczoraj odwiedziłam kilka sklepow i widziałam ceny poniżej 50%, no ale, że ja jestem w tych sprawach nieobeznana, wiec sama nie umiałam się zdecydować co w sumie kupić... i co jest praktyczne i tak stałam jak sierota i wkońcu nic nie kupiłam... ale chyba się jednak wybiorę i jak mi się coś spodoba to kupię. Problem też w tym, że większość ciuszków jest już "profilowana" na płeć, a my nadal się zdecydowac nie możemy czy chcemy wiedzieć czy nie. Widziałam sporo już ciuszków na 6-9 miesięcy, no ale jak będzie syn to trudno go będzie ubrać, w śliczne, ale różowe w motylki body :):-)
 
ja zbierałam rzeczy od początku. no a teraz już wszystko mam więc nie ma zabawy:D właśnie mi koleżanka w zamian za pożyczenie butów do tańca przyniosła pudełko cudnych babeczek z kolorowymi kremami, perełkami, serduszkami:) piękne i pyszne. a poza tym wymyśliłam pewien plan co do położnej.. bo koleżanka mojej przyjaciółki (w moim wieku) właśnie skończyła szkołę medyczną (położniczą?) i planuje się z nią dogadać, żeby za jakąś niewielką opłatą, albo prezent albo coś tam była moją osobą towarzyszącą przy porodzie:D bo 1500zl niestety nie mam na babkę ze szpitala:]
 
reklama
ja jak Vileyka zabawy juz takiej nie mam, z pierwszym dzieckiem w zadne zabobony nie wierzylam, wszystkie ciuchy od poczatku kupowalam, pokoj na ostatnia chwile byl robiony a konketnie sypialnia nasza, bo mam i tak dom w remoncie
 
Do góry