reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Ja chyba jako ostatnie miejsce w które się udam z małą to będzie CH i to pewnie jak będzie miała kilka miesięcy. Jak dla mnie to siedlisko bakterii i złej energii (światła, hałas, muzyka, tłumy), ale jak będzie w praniu to zobaczymy :-)
 
reklama
donia, a Ty jestes pewna, ze powinno się dawac tyle wody minerlanej dziecku? Z tego co wiem, to powinna być woda przegotowana z kranu, bo zbyt duzo minerałów dziecku raczej szkodzi, niz pomaga (to szkola z karmienia starszego brzdąca)
 
Ja chyba jako ostatnie miejsce w które się udam z małą to będzie CH i to pewnie jak będzie miała kilka miesięcy. Jak dla mnie to siedlisko bakterii i złej energii (światła, hałas, muzyka, tłumy), ale jak będzie w praniu to zobaczymy :-)
ja z jednej strony też uważam, że to siedlisko bakterii z drugiej szkoda mi dziecko zoastawić po to by iść do sklepu a czasem w sumie taka potrzeba się pojawi...
 
krupka to jest taka specjalna woda, którą można podawać niemowlętom, odmineralizowana ze znaczkiem bobasa, albo mamy i bobasa
 
Styczeń i luty to najgorsze miesiące na rodzenie. Zimnica i przesiadowka w domu. :dry:

Dziewczyny takim maluszkom zaleca się podawać wodę źrodlaną np. mama i ja0 uzywalam hektolitrami. Dobrawa tez jest dobra.

Ewelinka ja z małym na schadzki po galerii jeszcze bym nie szła. Z Nikim bylam jak miał 2 albo 3 miesiące nie pamiętam dokładnie. Zaś z Franca udamy się na 2 urodzinki do dzieci do sali zabaw ale sala bedzie tylko dla gosci wynajeta. Bedzie mial z 3tyg.

Co do mrozów nie wolno a dlaczego. Mi położna powiedziała, ze dziecko nie powinno spać na mrozie a noworodki wiadomo lubią chrapać duzo na spacerkach. Wtedy podczas snu głeboko oddychaja i dochodzi czesto do zapalenia gornych drog oddechowych. Tak b naszym przypadku niestety się sprawdzilo
 
Ostatnia edycja:
Marcia ja tam wolę rodzić zimą niż latem. Wyobraźcie sobie ostatnie tygodnie w ciąży i upał - obrzęki, duszności...Albo maluszek w upale.- potówki, odparzenia.
Jak za zimno - można ubrać, dogrzać ale co robić jak za ciepło?

A na spacerze dzisiaj byliśmy aż 35 min jak akurat było -8 st. C i słonko.
 
Ostatnia edycja:
Hey wam !
Gośka też mnie piekły strasznie sutki przez pierwsze dwa dni...i też kupiłam nakładki i w sumie lepiej jest;)
Widzę, że dzisiaj maluszki mają aktywną noc i dzień. Szymonek też nie dał dzisiaj pospać, od 1 w nocy budził się co chwilę na cyca. Teraz po 2 h zmagania zasypia w końcu.
A ja jestem wściekła, nastawiona negatywnie na teściową oczywiście. Nie chcę żeby przychodziła, bo będę słuchać weź to zrób, tamto sramto...i kłócę się z moim D. W ogóle ona sobie wybiera godziny odwiedzin i nie rozumie, że może ja po 16 mam inne plany i nie chce jej tutaj:wściekła/y:
Matko zrobiłam się o dziecko zazdrosna i szlag mnie trafia jakby ktoś miał przyjść i brać je na ręce, po nocach śni mi się to...aj niezdrowe podejście...:wściekła/y:
 
reklama
krupka to jest taka specjalna woda, którą można podawać niemowlętom, odmineralizowana ze znaczkiem bobasa, albo mamy i bobasa


takich wód jest na rynku mnóstwo, a w większosci o tym, czy nadaje się dla niemowląt decyduje producent, podpierając się jakimiś dziwnymi atestami, ja tam im nie ufam; no ale moze ta Twoja faktycznie dobra 0 tylko, jak dobra, zebyy się nie okazalo, ze to zwykła kranówka ;-)
 
Do góry