reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

My właśnie wróciliśmy z nocnego spaceru ponad 2h. Całe miasto przeleźliśmy, może coś ruszy. Niby jakieś skurcze są. Boli mnie w pachwinie i w krzyżu. I organizm się przeczyszcza, bo już chyba 4 raz dzisiaj idę do toalety :zawstydzona/y:

P. o kurcze!! nie mówiłeś, że w ciąży jesteś:D gratuluję:D:D:D:D będzie pierwszym facetem na świecie:D:D:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

a ja się obudziłam się dziś przed 6...chociaż spać mogłam do 8:30...no, ale nadrobiłam wątek przynajmniej:p
wczorajszą zerówkę zaliczyłam na 4, a egzamin na 5:p więc jestem CAŁKIEM zadowolona:p zostały jeszcze 2 koła do napisania i 4 egzaminy i jestem wolna jak ptak:D:D zakładając oczywiście, że zaliczę wszystko w pierwszym terminie:)

wczoraj byliśmy na badaniu i z Hanki jest mały tłuścioszek:D 3,6 waży już, a jeszcze gin powiedział, że jakieś 2-3 tygodnie będzie spokojnie siedzieć..więc pewnie ponad 4 kilowy kloc się szykuje:p:p

Mami...Ty się teściowej nie daj!!! trochę się zastanawiam czemu na tyle jej pozwalasz...trzeba grzecznie, ale stanowczo powiedzieć "dziękuję mamo za pomoc, ale to moje dziecko i muszę nauczyć sama się nim opiekować" i koniec..a Ty bidulko dajesz sobie wejść na głowę...wiem, że ciężko jest, ale łatwiej nie będzie jeśli nie postawisz WYRAŹNYCH granic...i nie chodzi tutaj o kłócenie się z nią czy jakieś konflikty...trzeba być miłym, ale STANOWCZYM!:)

Lajtway:) dzięki za artykuł o tym "cyrklu" do mierzenia...bo ja właśnie będę miała to badanie jakoś w przyszłym tygodniu pewnie...:) a jak tam sesja???:)
 
reklama
Mnie rano obudził język turecki, a jakże :)
Coś mnie gardło boli. I brzuch. Ale chyba z głodu.
Zaraz pędzę do przychodni oz siuśkami. W czwartek wizyta, w poniedziałek KTG - aczkolwiek mam nadzieję, że KTG nie będzie mi potrzebne.

Stwierdzam, że Werka się nie pcha na świat zewnętrzny, bo ma tam cudownie - pepsi, ciastka, mandarynki i inne zakazane rzeczy. A tak to co jej zostanie - mleko przez pół roku bez dodatków. No bez sensu, kto by chciał.
 
asiuk ty tez mialas cesarke i teraz planujesz rodzic naturalnie? dobrze zrozumiałam ?? ja wlasnie zaczynam miec obawy ... lekarz mowi ze mam próbowac ... ale przeciez w razie czego ani to oksytocyny nie podaja ani nic ... a u mnie jutro termin i skurczy brak ... nie wiem czy to sie rozkreci... pozatym wkurza mnie gadanie ... "próbowac" - a bo co tam, najwyzej sie pomecze pare godzin a pozniej i tak zrobia cc:wściekła/y: ale podobno kobieta ktora raz miala cc ma prawo odmowic porodu sn ... kurcze zaczynam sie denerwowac tym wszystkim

aha - ja bylam u lekarza 13.01 termin mam na 18.01 a zwolnionko mam do 23.01, wiec myśle ze bedzie ok i nie masz sie czym martwić :)
 
Ostatnia edycja:
witam :)
podczytuję Was minimum raz dziennie.. ale nie mam zbytnio czasu żeby pisać..
siostra z rodziną od niedzieli są u mnie :eek: już mam dość.. boże jedyny jacy oni są głośni :szok: szkoda słów! ale jeszcze tylko 5dni :-p

trzymam za Was kciuki! i jeszcze raz życzę udanych mało bolesnych porodów ;-)
 
Mam pytanie moze ktos sie zna- co ze zwolnieniem L4 po terminie porodu? tzn ja mam zwolnienie do 23 a termin porodu na 27 to czy dostane zwolnienie jesli nie urodze do 27?

Asiuk,
Lekarz powinien Ci zwolnienie wystawić, czy masz u niego wizytę 27.01, czy już Cię zostawia samą? Ewentualnie zwolnienie może Ci wystawić lekarz rodzinny, raczej w 9 miesiącu nie jesteś za bardzo zdolna do pracy. Dopilnuj tylko aby wpisał Ci B - ciąża. Wiem, że niektóre dziewczyny jak nie mogą się dostać do gina, to tak właśnie robią. Ja mam termin na 22.01, ale mój lekarz jakoś pomyślał i wystawił mi do 28, więc na razie nie muszę się martwić, no a później będę się martwić.

No o tym filmie "W ciemności" słyszałam, że ciężki, niektórzy złośliwi napisali, że powinien być tytuł "Sex w kanale", no ale nie oglądałam to nie wiem. Ja się w ramach rozrywki wybieram jutro z mężem na "Sherlocka", bo tak naprawdę nie ma na co. Zwiastun "Porozmawiajmy o Kevinie", o ile nie pomyliłam tytułu, widziałam w kinie, szczerze to już wtedy powiedziałam, że na taki film to mnie mąż nie zaciągnie, jakiś dziwny dla mnie.
 
Asiuk-dokładnie tak jak dziewczyny pisały. Ja mam termin na 28 a już na ostatniej wizycie 4.01 GIN mi wypisał zwolnienie do 5 lutego. Sam powiedział, że tak lepiej bo jak przenoszę to nie będą mi już liczyć z macierzyńskiego. A jak urodzę przed 5.02, to mam zadzwonić do zakładu pracy i mi automatycznie przerywają zwolnienie i liczą już macierzyński.
Fajnie, że do kina chodzicie. Ja też mam chęć, ale raczej bym nie usiedziała.Co chwilkę do wc biegam, więc niewiele pewnie bym oglądnęła:-D. Więc póki co zostaje mi oglądanie filmów w domu, zawsze można pause wcisnąć:)
fazerkamm- wytrzymaj jeszcze troszkę,siostra chyba aż tak często nie przyjeżdża, dasz radę:-)
Anastazzja- gratuluję zaliczeń. No i oczywiście wagi maluszka też.
Gosia- a właśnie jak Twój turecki;-)?
A ja dziś na KTG, zobaczę czego się dowiem o dzidzi. I czy mi jakieś skurcze znajdą, bo jakoś w to wątpię:-D.
Życzę spokojnego dzionka, odezwę się jak wrócę z wizyty:)
 
Mam pytanie moze ktos sie zna- co ze zwolnieniem L4 po terminie porodu? tzn ja mam zwolnienie do 23 a termin porodu na 27 to czy dostane zwolnienie jesli nie urodze do 27?


asiuk
zwolnienie należy Ci się normalnie. Ja mam termin na 30.01, a zwolnienie dostałam wczoraj do 13.02 .... W momencie powiadomienia zakładu pracy o porodzie zwolnienie się automatycznie anuluje, a od tego dnia rozpocznie się urlop macierzyński .... Jeśli nie urodzisz do 23, to pójdź do gina nie na wizytę, a po samo L4 ... nie powinien mieć problemów z wystawieniem tego świstka... Zresztą możesz zadzwonić i zapytać, ale samo zwolnienie powinien wystawić bez wizyty ... W końcu wie, że jesteś w ciąży !!!


...............

Dzień dobry mamuśki... Wstałam dziś po 9 i zaraz idę połazić :) Wczorajszy spacer nie dał nic poza bólem pachwin :D
Na obiad dziś idę po bandzie i zrobię pomidorówkę - na nic więcej nie mam siły :D biedny pan mężowski no ale cóż :-D
 
Dwie godziny łażenia i nic. To znaczy: ból krzyża, trochę skurczy w nocy, ale żadnych symptomów wskazujących na poród. P. też nie urodził - śpi sobie w najlepsze :)

Ja nie chcę do szpitala :(

Fazerka
- a mi brakuje takiego hałasu :) No ale ja nie mam w domu Maluszka i mogę się wyspać ;)
 
reklama
Witajcie! Nie dawno wstałam, złapał mnie skurcz - ale taki dziwny, zdecydowanie inny niż na miesiączkę potrzymał minutę i minął. Ciąg dalszy zabawy w kotka i myszkę...

Anastazja super! Gratuluję, tak dobrych zaliczeń, a Hania to widzę rośnie w najlepsze ;D
Ciekawe ile mój klocek już ma, bo w 34tc ważył 2,7kg ;D

Fazerkamm wytrzymaj jeszcze z siostrą, dałaś radę urodzić to to będzie pikuś ;D

Ja dziś sama do wieczora, bo P. robi dziś nadgodziny więc nie wiem dokładnie o której wróci, w każdym razie jak już będzie musimy jechać do moich rodziców bo ja jutro mam wizytę u Gin.(ciekawe czy nie ostatnią?!).
 
Do góry