reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

No zastanawiam się. Sama nie wiem, jutro spotkam się ze swoją lekarką i porozmawiam. Ja moją córkę szczepiłam na ospę, a w wieku 8 lat zachorowała na tą chorobę. Wiem na pewno, że w szpitalach są szczepione noworodki szczepionką wycofaną z obrotu przez GIF, szczepionką o nazwie EUWAX. Na nią uważajcie, można ją zastąpić bezpieczniejszą szczepionką ENGERIX.
Sama już nie wiem.
Tak samo np. szczep. na tężec. Szczepią nią maluchy , a i tak w momencie dużego skaleczenia, dużych ran jest ponownie podawana.


Co do szczepienia na ospe to mnie pediatra powiedziała że szczepionka nie da gwarancji że dziecko nie zachoruje ale pozwoli na łagodniejszy przebieg choroby. Ospa sama w sobie nie jest strasznie ciężką chorobą ale ponoć organizm po niej jest bardzo osłabiony i szybko łapie kolejne infekcje, i chodzi o to by temu zapobiec.

Ja starszego szczepilam tylko tymi szczepionkami skumulowanymi (6w1) i dodatkowo na ospę. Teraz się zastanawiamć czy szczepić na rotawirusy i pneumokoki. Nie ukrywam że ceny odstraszają bo rotawirusy 2 dawki po 310 zł i pneumokoki 4 dawki po 200 zł lub 280 zł.Plus szczepionki skumulowane 5w1 za 120 lub 6 w1 za 200 zł , przy jednej wizycie można wydać 800 zł a takich wizyt jest kilka- masakra :-(
 
reklama
Ja też zamierzam szczepić, nie wiem co prawda czy te szczepionki o których pisze Citronka, ale te podstawowe-na 100%.
A dziś mój urwis ułożył się na prawej stronie, po wczorajszej lewej-płeć się tak szybko zmieniła:-D.
 
będę szczepić podstawowymi szczepionkami na pewno, dodatkowo pewnie pneumokoki, tylko dziwi mnie tyle dawek, mój starszy miał jedną dawkę ze względu na powiększone migdały i nawracające zapalenia uszu wywołane właśnie przez pneumokoki - robiliśmy posiewy, co do reszty to pomyślę

Nikki to może tak jak w tym dowcipie:

w Holandii znajomi pytają młodych rodziców:
- macie chłopca czy dziewczynkę?
- jak skończy 18 lat samo zdecyduje

;-) :-)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie;)

Padam na pysk... Wojtuś daje coraz bardziej w kosc... niech on juz idzie do przedszkola:-) moze tam by sie wyszalal.

Co do szczepien moja pani pediatra stwierdzila ze niepopiera szczepienia dziecka na ospe.
 
reklama
Iga dobry kawal;-)
czy wam tez jest duszno i gorąco???! nie wiem co jest, bo nigdy mi tak nie było.. a od kilku dni najlepiej bym spała przy otwartym oknie..
 
Do góry