reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2012

reklama
elastyna bez obrazy ale w ogóle nie szczepić to dla mnie głupota ... nie mówię, że trzeba wszystkie te dodatkowe itp, ale podstawowe uważam za konieczne... w krajach, w których zapanowała moda na nieszczepienie, a nie są one obowiązkowe już powoli mówi się o epidemii odry itp ... ja byłam zaszczepiona i żyję moje dziecię zatem też przez to przejdzie :)
 
Co do szczepionek...mój już były szurnięty lekarz rodzinny zrobił nam raz kazanie na temat szczepienia dzieci, że upośledzają, że powodują autyzm u dzieciaczków. I dlatego wypisałam się od niego, bo nie chcę żeby anginę albo grypę leczył mi koleś co ma fazę na zioła, medytację i dziwne oczyszczanie organizmu:-) Dla mnie, to kompletna głupota. I dokładnie jak mówi Alka w wielu krajach przestano szczepić i zaczęły się różne epidemie odry itd.
Głupie tłumaczenie ludzi, nie ma co szczepić, bo te choroby już nie panują w powietrzu, ale jak się nie zaszczepi to zaczną.
Lekarz mi pokazał artykuł/ list jednej "profesorki" komuś się chce niech poczyta:
List prof. Marii Doroty Majewskiej w sprawie szczepionek
 
Ja będę szczepić. Kilku moich znajomych z branży nie szczepiło bo niby to szok dla dziecka itd, ewentualnie autyzm itd.Szukałam, szukałam i jasnego związku nie ma. WZW B według mnie ma sens bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda a gruzlica wcale nie jest taka rzadka jak sie wydaje. Wszystko jest niedoszacowane. Łatwiej zapobiegac niz leczyc. I nie lubie gadania ze kiedys nie bylo a ludzie zyli. Tylko o ile byla krótsza średnia zycia ;p.
Moze i sie dalam nabrac firmom farmaceutycznym- trudno dla mnie szczepienie ma sens ;)
 
No zastanawiam się. Sama nie wiem, jutro spotkam się ze swoją lekarką i porozmawiam. Ja moją córkę szczepiłam na ospę, a w wieku 8 lat zachorowała na tą chorobę. Wiem na pewno, że w szpitalach są szczepione noworodki szczepionką wycofaną z obrotu przez GIF, szczepionką o nazwie EUWAX. Na nią uważajcie, można ją zastąpić bezpieczniejszą szczepionką ENGERIX.
Sama już nie wiem.
Tak samo np. szczep. na tężec. Szczepią nią maluchy , a i tak w momencie dużego skaleczenia, dużych ran jest ponownie podawana.
 
reklama
Jesli chodzi o szczepionki, to zdam sie na szpital i pediatre :-) Uwazam tak jak Dziewczyny, ze podstawowe szczepionki trzeba zrobic :-)

Donia- jejku, dobrze, ze nic Ci sie nie stalo. Uwazaj na siebie :-)
Renna- trzymaj sie cieplutko :-)
 
Do góry