reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

a mi facet w aptece dał właśnie plastry rozgrzewające, bo żadnej z maści nie mogę, bo są przeciwzapalne heheh no cóż - co apteka inne zdanie :)
 
reklama
Fiona, Anielka u mnie to leżenie z pupą wyżej pomogło w pierwszej ciąży (gin zaleciła) tylko dzidzia podobno musi mieć sporo miejsca w brzuchu, jak jest ciasno to wiadomo...

To się robiło tak - jak dzidzia jest aktywna (rusza się) to kładziesz się na plecach, pod biodra wkładasz poduszki, zwinięty koc, tak żeby miednica była dość wysoko i leżysz. Powinnaś poczuć, że dziecko przesuwa się wyżej, w stronę żeber (grawitacja:)), jak się odsunie to wstajesz. Wtedy dość często zaczyna się obracać bo główka jest najcięższa. Takie ćwiczenie powtarzać 2,3 razy dziennie - do skutku.
Jak poczujesz zmianę, to trzeba iść na długi spacer...

Nie każdy wierzy, ale nie zaszkodzi spróbować.... U mnie zadziałało za 3 razem. Tylko ten fikołek to był średnio przyjemny.
A przy tym dzidziusiu to ja nic nie potrafiłam wyczuć bo kopie i rozpycha się wszędzie.
 
kurde, dziwne. bo sama chcialam takie plastry na plecy i kogo zapytalam to wszyscy odradzali, i musialam sie meczyć. mi duzo daje polezenie choc 20minut wieczorem na termoforze (niewygodne, ale sa efekty).
 
tylko widzisz Gabryś, u mnie to nie jest taki ciążowy ból pleców - nie bolą jak stoję, siedzę, leżę ... boli tylko w momencie stąpnięcia na prawą nogę, przeszywający ucisk w jednym miejscu... jak postawię drugą stopę to nie czuję... także to trochę co innego... echhh może jak katar minie po tygodniu :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak czytam Alka o tych Twoich bólach może naprawdę czas zwolnić, odpocznij ;-) Mam jednak nadzieje, że cokolwiek to jest szybko Ci minie!!

A ja właśnie przeniosłam się do innego pokoju, co nie zmienia faktu że dziś w całym domu mega zimno będzie.. przez to zmienianie kaloryferów.. już mam dwie pary skarpet ubrane, a paluchy od stóp zimne!! Zaraz wybieram się z teściem do miasta po zakup kaloryfera do łazienki naszej na piętrze, bo dotychczas korzystałam z ogrzewania podłogowego. Muszę też dziś poprosić P. żeby mi podłączył pralkę u góry.
 
Do góry