reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

witam i ja :)
A. zwinal sie do pracy, w ja wlasnie wstalam :)
nie wiem czy to ten termofor, czy co, ale wczoraj zazylam jedna tabletke apapu na wieczór, i jak ogladalismy film, to lezalam sobie plecami na tym termoforze - tak z godzinke. i kiedy poszlam spac juz lezalam na boku, i przyznam ze cos tam czulam ale przespałam cała noc i jestem z tego strasznie zadowolona!

dzis ma mnie odwiedzic kuzynka, ktora ma byc moja druhna, i kolezanka z tą mała kruszynka, wiec choc obiecalam sobie przystopowac to musze choc troche ogarnac mieszkanie, i moze zamowie jakies zakupy spozywcze przez internet by nie dzwigac..
 
reklama
Duśka ogromnie współczuję choć pewnie nie mam bladego pojęcia co przeżywasz. Pisz jeśli jakkolwiek można Ci pomóc. Będę się modlić żebyś odnalazła męża i zdrowo dotrwała do porodu i dzidziuś urodził się zdrowiutki. Jak się słyszy takie sytuacje to zakupy przestają mieć znaczenie i martwienie się jaki laktator sobie kupić staje się farsą:-(.
Chciałam napisać trochę swoich wypocin, ale jakoś tak wydaje mi się to mało mądre w takiej sytuacji. Durnowate to życie- raz u góry raz na dole:-(.


Ja póki co kupiłam 1 paczkę new born (2-5 kg) i dwie paczki dwójek pampers.
Na samym początku będę stosowała pampersy, a później zobaczymy :-)
A dla tych co mówią że Dada odparza powiem tak: pieluszkę jednorazową nie zakładamy na cały dzień nie ma tak lekko ;-) umiejętne stosowanie pieluszek jednorazowych nie powoduje odparzeń
(SŁOWA MOJEJ ZNAJOMEJ, JEJ MAŁY NIE MIAŁ ANI RAZU ODPARZONEJ PUPKI)

A ja się bardzo nie zgodzę. Niestety cena o czymś świadczy i i marka nie tylko na reklamie się wyrabia. Sama stosowałam Huggiesy, ale potem "szkoda" mi było kasy więc wiele razy robiłąm podchody do DADA i innych tańszych-i nie powtórzę tego błędu. 1. Odparzają a nie żałowałam zmieniania- samo to z jakiego materiału są zastosowane- porównaj ceratkę w Dada a coś ala bawełna w pampersie czy huggiesach- dlaczgo gadamy o majtkach popordowych lepszych z siateczki niż z fizeliny, bo lepiej oddychają? Co dzieci mają "mocniejsze pupy? Na brak odparzeń koleżanki widać wpływ miało co innego. Wolałabym zastosować tetrowe-szczerze, a sprawdziłam to na skórze swojego Jakubka więc raczej wiem co mówie. Poza tym te "tańsze" generalnie nie wychodzą wcale taniej, bo trzeba je zmieniać zdecydowanie częściej- a i nie raz mi przeciekły- gorsze materiały poprostu i tyle. Ja myslę że takiemu malcowi bardziej jest potrzebna higiena i miła pupcia niż wypasiona kolorowa karuzelka nad łóżeczko i inne gadżety.
A przy okazji gderania znam osobe która suszyła na kaloryferze pampersy, jak mały "tylko posiusiał trochę" i stosowała jeszcze raz- hm no cuż nie wiem co o tym mysleć.

No i jesli mogę wtrącić to nie kupowałabym dużych paczek na początku-wiem trochę drożej, ale zdarzają się uczulenia na dany konkretny rodzaj pieluszek i wtedy kasa idzie do "kosza". To samo z chusteczkami nawilżającymi i innymi kosmetykami. Na te mega paczki czas będzie jak wypróbujecie na maleństwie czy się sprawdzają:tak:

Wzięłam prysznic, zrobiłam włosy, i jakoś tak mnie coś rozmiękczyło. Taka wielka już jestem..., jak założyłam tunikę, w której fajnie się czułam i wyglądałam jeszcze dwa tygodnie temu, to ją z rykiem w try miga zdjęłam. Łażę cały czas tylko w jednej sweterkowej czarnej sukience wszędzie. Gęba spuchnięta, nogi jak nie moje... Ciąża jest cudowna, ale czy nie można by trochę lepiej wyglądać? ;( ;( :crazy:

No właśnie, ja to samo:no:.
Pola- ładne te koszulki do karmienia które sobie kupiłaś, swego czasu też mnie kusiły, ale wyjątkowo w tej ciąży wnerwia mnie to że te koszulki są takie dziecinne:wściekła/y:. Czy ja naprawdę musze nosić słoniki i żyrafki, na porodówce bardzo dodadzą mi pewności siebie:wściekła/y: ?. przecież malec itak jeszcze przez kilka tygodni nie widzi dobrze nawet twarzy mamusi- więc to nie dla dzidziusia, więc dla kogo? dla męża? Mnie to okropnie dołuje, szukałam więc koszulek jakoś tak bardziej kobiecych- niestety są one tez wtedy droższe ale jednak można-np mama alles ma takie za 100 zł:szok:, ale udało mi się z Muzzy kupić takie w miarę. Chcę się czuć choć odrobinke kobieco mimo że wyglądam jak hipopotam. Ale moze to moje zdanie, bo ja nigdy nie czułam się "matką polką".
No wiem wiem na porodówce to jak sie wygląda ma dla nas najmniejsze znaczenie, ale wczesniej jednak świadomie się przygotowuję do tego i wolę mieć kobiecy ciuszek;-) Wystarczająco inne rzeczy mi ujmują urody i samopoczucia.
 
witam

Duśka
współczuję!!! jak tylko w jakiś sposób mogę pomóc to daj znać!

z wyrka do godz 14 nie ruszam się!! taki mam plan :p wczoraj sporo pospacerowałam i dzisiaj trzeba odpocząć! później tylko do sklepu po makaron na pasticio pójdę zrobię obiadek i tyle będzie :)
miłego dnia życzę!
 
dziewczyny moglybyscie wkleic link do allegro który juz tu byl kiedys?
dotycząy staniczków do karmienia, ktorąs znalazła takie ladne i niedrogie .. ;-)
 
PolaNegri, pociesz się, że większość z nas ma podobnie jak i Ty. Ja w kurtkę zimową swoją nie wchodzę, dostałam więc taką od siostry i ją noszę, ale strasznie mi się nie podoba. Kozaki mam wysokie i jak je zapinam, to widzę, że mam coraz ciaśniej, więc widocznie nogi utyły czy napuchły - ciekawe czy do końca ciąży dam radę je nosić.:shocked2:
Citronka, słuchaj gin. i wypoczywaj
 
Ogólnie też się buntuje przeciwko takim infantylnym koszulkom. Sorry mam 30 lat, wyglądam jak hipopotam czuje się jak nosorożec nie będę się dodatkowo upokarzała koszulką w kubusie puchatki czy żyrafki. Nawet na 3 dni bo moja dusza buntownika tego nie strawi. Do tej pory nie kupilam małej nic różowego, którego nie cierpię i dopóki jest jej wszystko jedno tak zostanie. Modlę się żeby dzień w którym poprosi o Hannah Monatana albo sweetaśny gadżet był jak najdalej odsunięty w czasie bo wiem, że ulegnę tej gadzince;) Koszulki zamawiałam na IF nie są dużo droższe ale dla mnie są znośne i jak mam łazić w niej po domu przez parę miesięcy to niech chociaż czuje się w niej dobrze :Marzenie - asortyment / MAMA-dla ciężarnych i karmiących - ITALIANFASHION Podkreślam fakt, iż nie krytykuje tych które myślą inaczej. Po prostu ja nie cierpię ozdóbek, biżuterii ( no chyba że brylanty by mi stary kupił ale wciąż się nie mogę doprosić) i wszystkich innych słodkich bzdetów. Co za tym idzie żyrafek też nie ;p. Mała ma bielutką pościel i prawie wszystko co dało się kupić białe ;p
 
Fajna bardzo Gabryś tylko dosyć krótka jak Ci się ostały zgrabne nóżki to kupuj moje się zamieniły w dwa balerony dlatego preferuje długość do kolan ;p
 
reklama
Gabrys, też oglądałam te koszulki, ale dla mnie za krótkie :D
A co do staniczków, to jeśli chodzi Ci o te Alles za 35zł, to zerknij może na wątku zakupowym. Melisa i Marcia napisały, że nie są specjalnie zadowolone, a sprzedawca robi problemy ze zwrotem :/.
 
Do góry