reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Justyś - co do tych dolegliwości to doktorek powiedział mi tak: "dobrze że Pani przyjechała, ja rozumiem to jest pierwsza ciąża i pewnie strach jest wielki ale proszę się nie martwić jeszcze trochę a niestety tych dolegliwości będzie jeszcze troszkę, jak coś jestem do dyspozycji" i się uśmiechnął.

No to cóż ja na to mogłam też się uśmiechnęłam i zapytałam dlaczego mnie kłuje na dole to powiedział że mała ciśnie na pęcherz, że jest coraz większa i uciska tu i tam, a na pytanie o twardnienie cytuje " no Pani Kasiu dziecko musi się gdzieś zmieścić, jest mu ciasno i się rozpycha a te twardnienie to dziecko się "wypycha".
O resztę zapytam za tydzień na wizycie. Póki co to moje wątpliwości zostały rozwiane a nowe wątki poruszę w gabinecie. Jak coś mogę zadzwonić do położnej i do niego jak coś się będzie działo ale wiesz wolałabym tego uniknąć bo nie lubię ludziom głowę zawracać ;-) aaaa... i powiedział jeszcze żeby teraz więcej leżeć i że czy tego chce czy nie organizm musi zwolnić.

GosiaRW - co do pieluszek dada to moja znajoma od samego początku chowa swojego małego w tych pieluszkach i jest nimi zachwycona, ostatnio mnie do nich przekonywała.
Ja póki co kupiłam 1 paczkę new born (2-5 kg) i dwie paczki dwójek pampers.
Na samym początku będę stosowała pampersy, a później zobaczymy :-)
A dla tych co mówią że Dada odparza powiem tak: pieluszkę jednorazową nie zakładamy na cały dzień nie ma tak lekko ;-) umiejętne stosowanie pieluszek jednorazowych nie powoduje odparzeń
(SŁOWA MOJEJ ZNAJOMEJ, JEJ MAŁY NIE MIAŁ ANI RAZU ODPARZONEJ PUPKI)

Pola
- ja jak dzisiaj stanełam przed lustrem to się nie poznałam :-D stanełam jak wryta i pierwsza myśl
" kurna chata Kaśka kobieto zrób coś z sobą" :-D umyłam włosy później je wyprostowałam, zrobiłam hennę i pomalowałam oczy tuszem i wiesz od razu lepiej mi się zrobiło, tak świeżo :-D a co do ciałka to hm... wiesz prostownica raczej by nie pomogła :-D

Bakaliaa
- matko czego to ludzie sobie nie wymyślą...
 
reklama
Hej dziewczyny, właśnie sobie leże z laptopikiem na kolankach i patrzę na "m jak miłość". Byłam dziś na USG i moja GIN kazała mi leżeć hehe dobre sobie przy małym dziecku. Z maluchem w brzuszku wszystko super , waga z poprzedniego USG była jakąś pomyłką szkoda tylko że przez 2 tyg się zamartwiałam ale cóż...Gorzej jest z moja blizna po poprzednim cc, jest bardzo cieniutka i trzeba się oszczędzać żeby się nie rozeszła :no: no i żeby wytrzymać do nowego roku - może się uda. Jakby tylko cos zaczęło mnie boleć w okolicy tej blizn to prędziusiem do szpitala mam się udać.

Duśka, straszne to co napisałaś. Współczuję Ci z całego serca i trzymam kciuki za dwa szczęśliwe rozwiązania.

Co do pieluch to po prostu trzeba testować, jedne dzieci się uczulają, odparzają inne nie. Ja nie miałam tych problemów, każde pieluchy i inne kosmetyki póki co są tolerowane. Choć odparzenia się zdarzyły 2 razy. Ostatnio gdy młody dostał biegunki i mimo że od razu po kupce zmieniałam pielusze to pupcia i tak była obszczypana.

Co do szczepień, to nie wiedziałam że jest jakaś alternatywa dla tego co wykonują w szpitalu, słyszałam tylko że na gruźlicę i wzw b trzeba zaszczepić jak najszybciej po urodzeniu. Ale kolejne szczepienia to już jest niezła jazda, tylko kaskę liczyć, pneumokoki, meningokoki, rotawirusy, 6w1, 5w1...
 
Ehh no tak już tak niewiele czasu zostało, a dolegliwości się namnażają;) jutro i ja zapytam mojego doktorka o swoje wątpliwości i strachy;-)Jeszcze nigdy tak nie cieszyłam się na wizytę.
Przyspieszam dokończenie zakupów, bo myślę czy zdążę,jak powiedziałam mojemu, że jak czegoś zabraknie to mu powiem co kupić i zamówi itd, gdybym była w szpitalu, to zamilkł ze strachu;] Więc sama już kupię resztę do świąt:-)

 
Citronka - to super że maluszek ma dobrą wagę bo ta waga co podawałaś to była fatalna.
A co do szczepień to fakt nic tylko kasa, kasa, kasa, ja póki co jestem zielona w tym temacie ale pewnie dowiem się wszystkiego w swoim czasie ;-)
 
Citronka super że wszystko się wyjaśniło i maluszek zdrowy, mam nadzieje że z blizną po cc będzie ok!

zrobiłam w sumie dziś dwa prania, i teraz rozpraszają mnie te ciuszki wiszące na suszarce w pokoju, a miałam zająć się pomocą w pisaniu pracy kuzynowi P. ale jakoś się skupić nie mogę ;)
 
ale wy nadajcie :p ja nie wiem jak tutaj jest ze szczepionkami wiem tylko ze pneumokoki sa za darmo.

ja dzis bylam w ikei powolutku spacerkiem i zrobilam zakupki. ja mam wizyte w czwartek tzn skierowanie od mojego lekarza na jakies usg przeplywowe czy jakos tak.... nie wiem o co chodzi ale mam nadzieje ze bedzie ok :)
 
Ja dzisiaj nie mogłam spać od 4 rano wszystko mi sie cofało,było mi duszno i Julcia dawała czadu a teraz nie mamsiły wstać. Wczoraj miałam ostatnie zajęćia teoretyczne na szkole rodzenia i bardzo żałuje tak jak reszta uczestników. Było tak super że mogłabym mieć takie zajęcia do samego końca ciąży nie mówiąc już o rzeczach jakich się dowiadywaliśmy. Jestem już o wiele spokojniejsza samym porodem i nie martwię się czasem połogu wiem że teraz damy radę :-)
 
A co tu taka noc spokojna?:-) Nie ma co nadrabiać hihi. Ja nareszcie do lekarza idę:-)
A noc miałam koszmarną, jak zwykle dwie noce śpię pięć nie...
Miłego dnia wszystkim mamusiom ! :-)

 
reklama
A mi się dobrze spało, ale musiałam wcześnie wstać.
Ja do lekarza jutro i zamierzam na niego nakrzyczeć i poprosić o badanie ginekologiczne, bo odkąd do niego chodzę to takiego nie miałam. A jest to już od 20 tygodnia!!! Czyli 13 tygodni bez badania ginekologicznego i Bóg sam jeden wie co tam się dzieje.

Nie wiem, czy wspominałam, że dopchałam się w kolejkę do okulisty, co uważam za swoisty sukces. Średnia wieku przed drzwiami 80 a jak przyszłam to na mnie strasznie naskoczyli. A się osłuchałam jak to lekarze nie zarabiają i jeszcze im mało, gdzie najlepiej leczyć jaskrę i kupić tanio okulary. No a to, że godzinne opóźnienie to słyszałam średnio co minutę.
Jeden pan na miejscu wymyślił, że się denerwuje bo żona do miasta poszła a on ma klucze i ona do domu nie wejdzie. A okazało się, że mieszka dwa kroki od przychodni. nie wiem co za problem dla żony wpaść po klucze.
No i między tym wszystkim ja, która się wepchała. Ale pytałam doktora, czy mnie przyjmie to odczekałam swoje 1,5 godzi i mnie przyjął bez problemu.
POtem jeszcze usłyszałam,że młodzież ma strasznie popsute oczy przez komputery i pani jedna powtarza wnukom i dzieciom, żeby okulary do komputera zakładały. Głupota ludzka nie zna granic.

No :)

Miłego dnia.

No i tradycyjnie proszę o głosy : Czekoladowe smutne oczy
 
Do góry