reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Co do porodów w domu - kobiety dopiero od kilkudziesięciu lat rodzą w szpitalach i dopiero od tych kilkudziesięciu lat wmawia im się, że poród w domu jest niebezpieczny i nieodpowiedzialny. A g...o prawda. Dużo niebezpieczniejsze są zarazki szpitalne.

Też jestem tego zdania i najchętniej to bym urodziła w szpitalu i szybko do domu wróciła, np na następny dzień. Jak to powiedziałam mojej koleżance, która jest wielce przewrażliwiona na temat wszystkiego to zaczęła mnie przekonywać o sterylności wszystkiego w szpitalu i że dla neij najlepszą opcją było to, że siedziała w szpitalu i nawet jeden dzień dłużej na własne życzenie... Ja to tam bym chciała być blisko mojego S. z Weroniką, mojego łóżka, moich kurde zarazków domowych.
Poza tym - mam kolegę, lekarza, katóry jak byliśmy na wakacjach sprzedał nam jakieś zarazki szpitalne i tak w 6 osób siedzieliśmy na plaży w Chorwacji chorzy :) Więc nikt mi nie wciśnie, że szpital jest zupełnie ok. Zwłaszcza, że kręcą się tam nei tylko lekarze i pielegniarki ale multum osób odwiedzających.

To raz. O pieluchach jak jej powiedziałam, że kupiłam biedronkowe Dady na próbę to od razu spanikowała, że na 100000% Werka będzie mieć odparzony tyłek. No sory, ale ja nie mam kasy na pampersy i jeśli dada się przyjmie to będzie super. Jak nie to trudno, przecierpimy to jakoś. Ale przynajmniej spróbuję.
Właśnie - a propos Pampersów - w Rossamnie Newborny 2-5 kg za 39 zł. Kupiłam dziś paczkę, bo więcej na półce nie było, ale jeszcze tam zaglądnę.

Duśka - matko przenajświętsza, mnie to zawsze przeraża, że ktoś ginie bez echa. Mam nadzieję i trzymam kciuki z całego serca, żeby się odnalazł mąż. Wiem, że popularne jest robienie wydarzenia na Facebooku, żeby rozpowszechnić informację - czy takie coś zrobiliście też? Jeśli tak - może zapros nas wszystkie do tego - może ktoś coś widział.
 
reklama
a ja nadal w domku rodzinnym u A.. czekam do 18stej na niego, i zmykamy do siebie.
Znow zaczely mnie strasznie plecy boleć .. ;/ poczytalam na necie, i nie wiem.. chyba dzis podjade sobie do sklepu i spróbuje kupic duzy termofor, i podloze pdo plecy na noc, co myslicie?
 
Też miałam pomysł co do termoforu. teraz są takie ładne wszędzie, świąteczne... Ale narazie nie mam kasy na takie zachciewajki :)

Kupiłam 0,5 kg kiszonej kapusty do obiadu i mam dylemat, czy czekać z nią na S. (on nie przepada za kapustą więc tak czy siak jest dla mnie cała), czy zjeść teraz a potem ziemniaki i kurczaka? Bo ślinka cieknie, oj cieknie....
 
ale przeciez termofory nie sa wcale drogie.. widzialam wczoraj sliczne w empiku i chyba za 30, 40zł?

wypatrzylam mamie pod choinkę torebkę na etorebka.pl swietne sa i niedrogie ;)
 
Gabryś ja mam z Flo termofor za jeszcze mniejsze pieniadze i jest git. Gdyby nie piłka i termofor to chyba bym zdechła tak plecy mnie bolą. Mi pomaga mam nadzieję, że i Tobie pomoże ;)
 
Wiem, że nie są drogie. Ale jestem przed wypłatą i mam jakieś niecałe 100 zł na koncie :) A wypłata 10tego :) WIęc jak stoję przed półką z termoforami to widzę też oczyma wyobraźni jakiś pyszny makaron na obiad i wybieram makaron :)
 
Gosia co do pieluch ja kupiłam na początek pampersy i hugies ale po miesiącu jak Mały "zaklimatyzuje się" z kosmetykami i innymi pierdółkami które mają kontakt z jego skórą spróbuje biedronkowe i rossmanowe-też usłyszałam komentarz, że będa odparzenia- będa odstawiam je szybko nie będę przecież zakładać dziecku ale na pewno wypróbuje
 
Ewelina - druga koleżanka mówiła natomiast, że jak się karmi piersią to dziecko szybciej robi kupki, więc nie będzie czasu na odparzenie :) Trochę mnie pocieszyła, bo ja tylko teorią się na razie faszeruję i łykam wszystko co mi powiedzą :) Ta koleżanka karmi mlekiem modyfikowanym, używa pieluch Dada i nic nie jest pupie dziecka :)

Anastazja - żeby nie było - pamiętam o zrobieniu zdjęć pieluch - zrobię to tylko jak mi się to przypomni jak będę w pokoju z pieluchami :)
 
reklama
Witajcie dziewczynki wieczornie. Bardzo proszę, jeżeli możecie o wypowiedzenie sie na forum Związki rodzinne --> Relacje rodzinne --> Małżeństwo czy konkubinat Załóżyłam wątek bo zbieram opinię na temat postrzegania wolnego związku, dlaczego wybieramy konkubinat a dlaczego decydujemy się na małżeństwo. Im więcej będzie opinii tym lepiej.. A potrzebne są mi takie właśnie lużne wypowiedzi i myśli do pracy licencjackiej.. Zapewne jeszcze dołączę ankiete ale jak narazie prosze o wasze posty.. dziękuję;)
 
Do góry