reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

spokojnej wizyty Kasiu :) na pewno wszystko w porządeczku ale lepiej chuchać na zimne....

u mnie już lepiej... zjadłam gotowany ryż, pospałam wcięłam nospę zadzwoniłam do lekarza i jak się powtórzy mam przyjeżdżać...


a pierwsza Styczniówka 2012 :) Katarzyna Skrzynecka urodziła córeczkę wcześniaczka o imieniu Alikia podawali w telewizji...

zmykam po małego do przedszkola
 
reklama
Fiona mi sie komplecik podoba ja tak zwasze szybko szybko zerkne i uciekam :-p i czasami nic nie napisze.
Kasia daj znac co i jak :) mam nadzieje ze wszystko w porzadku.

w tym roku to jakos wiekszosc dzieciaczkow wczesniej wyskakuje. mam nadzieje ze my zaczniemy w sylwestra po 24 :happy:
 
Hej. Widzę, że nie tylko ja miałam koszmarną noc. Cały czas się budziłam, było mi niewygodnie i gorąco. Wszystko mi przeszkadzało, nawet jak S. oddychał. Eh.
och matko,widzę że nie tylko ja miałam taką fatalną noc. pobudka o 2 i dalej nic. i w ogóle jakaś taka nie spokojna byłam,może dzisiejsza będzie lepsza.
 
Ja mam termin na 13stego stycznia, ale taak bardzo chcialabym juz miec malutka na rekach :) dobrze, uciekam sie uczesac, ii ide na spacer i do empiku zawedruje po jakas ksiazke. Do napisania :*
 
Cześc dziewczyny,
ja dzisiaj troszkę bardziej wyspana ... ale denerwuje mnie moje samopoczucie ... kaszle smarkam i generalnie pocę się jak nie wiem. Wczorajsza tabletka pyralginy pomogła - dzisiaj już mnie tak zatoki nie bolą ... ale nadal je czuję.
Dzisiaj obdzwaniałam firmy od prania dywanów. Zadzwoniłam pod jeden numer i okazało się ze to sąsiadka z naprzeciwka :) wiec jutro od godziny 9 rano bierze się za prace ;) ale ubaw był jak zaczełyśmy dochodzić do tego że rozmawiamy ze sobą po sąsiedzku:) dzisiaj mój P. jedzie do Poznania z psem do weterynarza ... ehhh z nim tez mamy same problemy. Szykują go do operacji łapy ... zobaczymy jak to będzie.
jakiś tydzien temu miałam identyczne objawy jak wy ... twardniał mi masakrycznie brzuch ... przy wstawaniu przy chodzeniu czy siedzeniu - generalnie przy wszystkim ... ale teraz jakoś samo ustąpiło i poki co mam spokój.
nie planuję się rozpakowywać przed świętami ... a nawet przed styczniem ...
Życze Wam i sobie duzo zdrowka ... mam nadzieję ze szybko miną wszelkie dolegliwości ;-)
 
Edytka ta pyralgina to na ból zatokowy, czy żeby wyszedł katar z nich? Bo mój D. zawsze się z tym męczy w okresie jesienno zimowym, i nic mu nie pomaga, żaden ibuprom zatoki. Nie boli go, ale czuje, że ma zatkane zatoki:confused2:
Kasiu napisz co twój lekarz powiedział na twoje dolegliwości. Na pewno będzie dobrze;)
Fiona widziałam komplecik, ale czasami chciałabym każdemu odpisać i chwilami zapominam loginów i piszę ogółem:-)
Gabryś jak czytam ciebie, to widzę siebie sprzed 5 lat:-) Ja potrafiłam jeszcze bezczelnie kłamać, tylko żeby nie daj Boże mój ukochany gdzieś poszedł beze mnie, od choroby po różne problemy:-) Dzisiaj mi się śmiać chce z tego i często mu powtarzam, że on musiał się ze mną dopiero namęczyć. Ale w sumie nie wychodzi beze mnie nigdzie, czasami nawet pyta czy może piwo sobie kupić do domu, co troszkę mnie krępuję, bo zabraniać mu nie będę.
A ja mogę i spodziewam się wypakować przed nowym rokiem, akurat po świętach, wątpię, żeby mój mały czekał do 17 stycznia.
Chociaż usłyszałam raz ciekawostkę, że pierwsze dziecko i do tego chłopaki nie spieszą się tak szybko na nasz świat.

 
Alka - to tak jak ja sobie wymyśliłam, że Remik się urodzi 10 stycznia :p Chociaż ostatnio jestem jakoś mniej rygorystyczna i trzymam się zasady "Byle do pierwszego" :p

A lekarz w szpitalu "zaprosił" mnie na poród w Wigilię Bożego Narodzenia...
 
Justyś, ja jako dziecko i w liceum jeszcze non stop w zimnych porach roku miałam infekcje zatok. Chyba ze trzy razy dostałam skierowanie na punkcję zatok, ale moja mama jest pielęgniarką na laryngologii i nie dała mi zrobić tego zabiegu. Jeśli nie jest to jakieś bardzo ostre zapalenie, to nie ma sensu, bo przy kolejnych nawrotach które po punkcjach są częstsze będzie tylko gorzej.

Mnie mama leczyła zawsze przez wygrzewanie (no i leki jak było bardzo źle): uszyła dwa płócienne woreczki, które wypełniła solą. Woreczki miały tak z 5x5cm. Rozgrzewała je na suchej gorącej patelni i kazała mi przykładać na twarz w okolicach zatok (czyli albo nad oczami jeśli zatoki czołowe, albo po obu stronach nosa - jeśli przynosowe). Podobnie działa przykładanie gorącego ziemniaka ugotowanego w bardzo osolonej wodzie. Wiadomo - nie chodzi o to żeby się poparzyć, ale okłady muszą być gorące.
Teraz z lenistwa ani nie kombinuję z woreczkami, ani z ziemniakami tylko przykładam sobie ogrzaną w gorącej wodzie maseczkę żelową (taką co w drogeriach można kupić), ale trzeba sprawdzić czy nadaje się ona do gorących kompresów. Ewentualnie takie termoforki też mi się sprawdzają: OGRZEWACZ DO RĄK!!MEGA HIT ZIMY!OGRZEWACZE!POLECAM (1943393029) - Aukcje internetowe Allegro
No i metoda mojego M. Chyba najbardziej hardcoreowa: wdychanie posiekanej cebuli. Nie wiem jakim cudem, ale jemu to naprawdę pomaga. Ja wolę cieplutkie okłady ;)
 
reklama
Ale szaleja te grudniowki. Ja mam nadzieje urodzic jednak w terminie, albo nawet i po...U mnie na usg nie sugerowali sie wielkoscia dziecka, tylko jednak data OM.Tak, ze spoko, nie straszyli, ze wczesniej urodze (moj maly jest wiekszy od przecietnego bobasa w 32tyg )
Wszystkim chorowitkom zycze szybkiego powrotu do zdrowia
Kasia-trzymam kciuki za wizyte
-----------
Ja czasem czytam listopadowki i ich opowiesci z porodowki i placze ze wzruszenia.Wkoncu i na na s przyjdzie czas ;)
Buziaki
 
Do góry