reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

o łaaa! Black, a czemu tak? macie tam rodzinkę? czy ot tak chcieliście zawsze mieszkać w Norwegii? :-)
super, że marzenia Wam się spełniają, ale nas nie opuścisz, no nie? :-);-)
 
reklama
A więc tak. Jedziemy, bo zarobki mojego męża będą wynosiły 11.5 tys miesięcznie. A z kasą u nas krucho i chcieliśmy wybyć tam, bo tak się nam opłaca. Rodziny tam nie mamy, mam tylko kumpla, który nam wszystko mówi co i jak. Życie tam co prawda jest dość drogie, ale wyliczając po 5 latach siedzenia tam będzie nas stać żeby w Polsce kupić własne mieszkanie i uwolnić się od mojej mamy :-p
Jeśli chodzi o prowadzenie ciąży tam, to nie chodzi się do ginekologa, jest tylko jedno USG w 20tc a całą ciąże prowadzi lekarz rodzinny. Porodówki są super - każda rodząca ma swój pokój z własną łazienką.
Generalnie warunki życia są super. Zupełnie inny świat.
Teraz tylko szukamy 2-pokojowego mieszkania do wynajęcia. Wtedy wyjeżdża mój mąż na 2 tyg żeby wszystko urządzić a ja do niego dojadę ;-)
 
Porodówki są super - każda rodząca ma swój pokój z własną łazienką.
taa w anglii tez piekne porodowki ... tylko ten personel....no ja bym wrogowi nie polecila angielskich szpitali... chyba, ze chce sie szybko zejsc z tego swiata:-p:-p
no ale mam nadzieje, ze Wam sie powiedzie spelnicie swoje marzenia i porod przebiegnie lzej niz ostatni:tak::blink:
 
taa w anglii tez piekne porodowki ... tylko ten personel....no ja bym wrogowi nie polecila angielskich szpitali... chyba, ze chce sie szybko zejsc z tego swiata:-p:-p
no ale mam nadzieje, ze Wam sie powiedzie spelnicie swoje marzenia i porod przebiegnie lzej niz ostatni:tak::blink:

Pierwszy poród miałam rewelacyjny ;-) Opinie kobiet które rodziły w Norwegii są bardzo pozytywne, ale jak jest dowiem się na własnej skórze ;-)
 
Black - gratuluję, że marzenie się spełniło :-)
od dawna myśleliście o emigracji ?
trochę taki zimny klimacik będziesz miała chyba ;-)
jaka część Norwegii ???

myślę, że będzie Ci z dzieciaczkami dobrze :tak:
to w końcu państwo socjalne.
może nie tak, jak inne skandynawskie, Dania czy Szwecja, ale zawsze to dużo inny poziom życia :-)
 
Black trzymam kciuki, żeby Wam się powiodło na obczyźnie;-)

Co do szpitali w Anglii, jest różnie. Ja na swój nie narzekam. Szpital jak i opieka ok. Ja akurat wzięłam prywatny pokój. I czułam się w nim super. Natomiast opieka, byli na każde zawołanie. Wystarczyło, że przycisnęłam guziczek i za chwilę pojawiała się pielęgniarka. Ale to moje osobiste odczucie. Podobno szpital w moim mieście należy do najlepszych w Anglii.

Black jeżeli mogę Ci coś poradzić, to ucz się języka. Będzie Ci bardzo potrzebny przed jak i w czasie jak i po porodzie.
Osobiście znam takie przypadki, gdzie kobiety nie potrafiły współpracować podczas porodu przez to, że kompletnie niezrozumiały tego co się do nich mówi. A później są pretensje, że angielskie położne są takie czy siakie.
 
reklama
Black życzę wszystkiego najlepszego!!!I oby wasze życie zmieniło sie na lepsze w Norwegii:tak::tak::tak:
My z Darkiem poznaliśmy się w Anglii i jak na razie nie zamierzamy wracać-tu nas stać na życie na pewnym poziomie a nie chcemy wracać do Polski bo nie mamy własnego mieszkania czy domu-mieszkanie z rodzicami?o co to to nie...
Dlatego jeszcze raz gratuluje i obyście odnaleźli tam wasze szczęśćcie:tak::tak::tak:
 
Do góry