reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

reklama
mamjakty - tak, duphaston to syntetyczny odpowienik ludzkiego progesteronu, niemiecki i droższy od luteiny.
Ja wolę luteinę, nie z powodu ceny ale bardziej odpowiada mi to, że luteina jest progesteronem naturalnym.
 
no bo ja własnie luteinę biorę - cały czas, a tu dziewczyny piszą że do 20 tygodnia się bierze, a nawet wcześniej :( ale mój lekarz nie kazał mi jej odstawiać - mam nadzieję, że to nie wpływa niekorzystnie na malucha - ale lekarz przecież na się na rzeczy :)
 
Progesteron czasami podaje się dłużej, jeśli są wskazania - np skurcze, bo on działa uspokajająco na macicę.
Są jednak badania, które sugerują że duże dawki progesteronu mogą mieć zły wpływ na płody żeńskie...

Twój lekarz na pewno wie co robi, jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do nieo albo wybierz się do innego lekarza na konsultacje.
 
na następnej wizycie sie Go o to zapytam - On mi przepisał luteinę, ze względu na to, że jestem po jednym poronieniu - ja się na tym nie znam, ale On ma bogate doświadczenie i ufam Mu - to chyba dobrze :)
no ale zapytam się Go do kiedy mam to brać :)

dzięki za odpowiedź :)
 
Ja w pierwszej ciąży brałam duphaston do 14 tc ze względu na plamienia a teraz nic.

Co do twardnienia brzucha to mi czasami twardnieje ale wtedy idę poleżeć i jest ok. Takie twardnienia od połowy ciąży są normalne wiadomo jak jest ich często w ciągu dnia to trzeba to zgłosić lekarzowi. A to jak się stoi i brzuch wydaje nam się twardy to to nie jest to twardnienie po prostu skóra na brzuchu się napina, rozciąga. Jak brzuch robi się twardy to na dole czuję się jakby miało się tam kamień i po zmianie pozycji to mija.
 
Mi na szczęście nie twardnieje :no:. Kurcze, a dziś śniło mi się, że urodziłam (chyba synka, ale dokładnie nie pamiętam, czy pokazała się płeć w moim śnie) w domu :rofl2::-p:szok::-D, odcięłam pępowinę, przycisnęłam jakąś spinką czy klamrą do włosów, a potem zwyczajnie nakarmiłam i poszłam do szafki, żeby ubranka małe poszukać -to był jednak chłopak, bo szukałam niebieskich :tak:. Ja nie mogę, mam nadzieję, że się nie sprawdzi i urodzę w szpitalu :-p:tak::-).
 
reklama
Do góry