reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

No to raczej nie masz się czym martwić w takim razie ;-)

Ja się martwię, bo w ciąży z synkiem było to samo i w 24 tc wylądowałam w łóżku na fenoterolu, ze skróconą szyjką :dry: Tym razem chciałabym tego uniknąć, mam nadzieję, że swoje już wyleżałam w tej ciązy.
 
reklama
Kurcze,tez Ci zycze chodzonej ciazy ....przy nastepnej wizycie napomkne jednak,ze mam taki twardy napiety...zadnych skurczy nie mam wiec mam nadzieje,ze wszystko gra,
Leika,a tobie jak twardnieje to jest twardy rowniez jak usiadziesz,jak rozpoznajesz,ze ci twardnieje?
 
Witam się z Wami moje drogie. Nie mam czasu żeby nadrobić to co pisałyście bo jestem tylko właściwie przejazdem przez Kraków. Wczoraj wróciłam z na wsi, przepakowuję się i jutro wyjeżdżamy nad morze.
Chciałm tylko Wam powiedzieć że czuję się bardzo dobrze, maleństwo wieczorami daje mi sygnały że siedzi sobie w brzuszku i jest mu chyba tam dobrze:tak::tak::tak: Zmykam kochane do roboty. Papapa
 
Kurcze,tez Ci zycze chodzonej ciazy ....przy nastepnej wizycie napomkne jednak,ze mam taki twardy napiety...zadnych skurczy nie mam wiec mam nadzieje,ze wszystko gra,
Leika,a tobie jak twardnieje to jest twardy rowniez jak usiadziesz,jak rozpoznajesz,ze ci twardnieje?


Tak, przechodzi dopiero po magnezie, albo po parunastu minutach leżenia.
Rano zwykle jest ok, twardnieć zaczyna mi po południu i z przerwami (po magnezie) trwa to aż do samego pójścia spać.

Tego nie da się pomylić z niczym innym, brzuch robi się twardy jak kamień, nie jest to ból, ale nieprzyjemne uczucie.

Dzięki :*
 
Z brzuchem ja mam podobnie tyle że w poprzedniej ciąży też mi twardanił i wyladowalam w lozku na dwa tygodnie z relanium i nospa. Szyjka mi co prawda sie nie skracala. Teraz lekarzowi komunikowalam ze czasem twardnieje (bo po takich doswiadczeniach nie chce tego bagatelizowac) i tak jak Lejce dał mi magnez. Biore dwa razy dziennie.
Na razie bardzo sie nie denerwuje bo jak poprzednio lezalam to czesciej mialam te twardnienia.
Ja mam dzisiaj wizyte, tez sie pewnie nie dowiem nic (o płci). reszta informacji sie przyda.. No i dzisiaj wzielam ostatni duphaston - ciekawe czy juz mi odstawi czy jeszcze bede brac. Cos mi sie kojarzy ze chyba do 20 tygodnia sie bierze jak jest potrzeba.. Pewnie mnie znowu bedzie wysylal na zwolnienie a ja znowu bede sie bronic. Jeszcze do konca wrzesnia chcialabym popracowac....
Pozdrawiam
Monika
 
ja od początku ciąży biorę magnez, najpierw trzy razy dziennie a teraz dwa. Nie wiem czy mi brzuch twardnieje, bo nie wiem co to za uczucie :( wydaje mi się być całkiem normalny... pytała się cioci w jaki sposób mam poznać czy to jest twardnienie czy nie, to mi powiedziała, że to sie też czuje od wewnątrz, tak jakby cię ciągnęło coś, ściągało się czy jakoś tak.. no ale nie wiem. na badaniach lekarz nie komentuje nic, więc chyba wszystko jest w normie :)

zmieniać lekarza raczej nie będę, On chyba ma taki specyficzny sposób bycia, moja kuzynka miała dość trudne dwie ciąże i była prowadzona przez niego, moja inna znowu daleka kuzynka była u innego, a pod koniec przepisała się do tego, bo tamten nie radził sobie z jej problemami :/ one były zadowolone, do lekarza dużo pań przychodzi - może tylko ja oczekuję niewiadomo czego :)
a drugim powodem dla którego raczej zostanę u niego, jest to, że pracuje on w szpitalu gdzie chcę rodzić i chciałabym, żeby to On robił mi cesarkę :)

może po następnej wizycie będzie lepiej :) a na to dodatkowe usg to i tak chyba pójdę, bo to będzie też 3d/4d :) a mój takich nie robi ;)
 
jesli chodzo o dufaston to lekarz powiedział mi ze jest sens zazywac go tylko do 16 tyg bo pozniej łozysko juz tyle produkuje tego hormonu ze nie ma potzreby zazywac juz tabletek
 
reklama
Mi chyba też czasem brzuszek twardnieje, ale lekarz mówił że wszystko w porządku, muszę poobserwować.
Duphaston brałam do 20 tygodnia (19 pełne tygodnie). Ale słyszałam różne opinie do 16, do 18 do 20 tygodnia.
 
Do góry