reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania z clostilbegyt i prolaktyna czynnościow staraczki 2018

Dzień dobry,
Jestem tu nowa i mam nadzieję, że mogę do was dołączyć :)
Po krotce moja historia wygląda tak. Staramy się z mężem kilka miesięcy o dziecko. Jednak z uwagi na moje długie cykle 60-65 dniowe jest to ciężkie. Na początku starań byłam u ginekologa na podstawie USG zostało stwierdzone PCOS jednak po wykonaniu wszystkich badań lekarka to wykluczyła. Pęcherzyki rosną bardzo powoli. Objawy owulacji (śluz, ból, dodatnie testy owulacyjne itp.)to około 40-44 dzień cyklu. Po czym pęcherzyk nie pęka....i tak co cykl. Pije Inofem, brałam przez trzy miesiące Castagnus. Jednak nie pomogło. Jestem w trakcie pierwszego cyklu z CLO 1x1. W 12 dc monitoring i pęcherzyk tylko 9 cm. Lekarka powiedziała, że cykl stracony. Mam brać od 16 dnia luteinę. Powiedziała, że często się tak dzieje w pierwszym cyklu i organizm dopiero zaskakuje w drugiem cyklu. Stąd moje pytanie. Czy któraś w Was dziewczyny miała taka sytuację?
Mnie na wyregulowanie cyklu pomógł duphaston bo też zawsze miałam z tym problem. Potem tak się wyregulowal, że był dosłownie co do dnia
 
reklama
Ja wlasnie nie wiem czy nie przegielam. Lekarka kazała mi przyjść na USG w 13-15 dc. A clo biorę już od 3dc. A ja z tego co czytam tu i na innych stronach dotyczących tego leku widzę ze monittoring trzeba zacząć od 10-11. A że to weekend mi wypada, to się umówiłam na 9dc. ..... Mogę jeszcze 12 dc. I teraz nie wiem.
Mnie lekarz mówił, że pęcherzyki rosną 2 mm na dzień :) ja z tego co pamiętam byłam w 9 dc
 
Byłam dziś na monitoringu (10 dzień cyklu) i pęcherzyk nie urósł [emoji22]
Brałam Clo 4-9 dzień cyklu po 2 tabletki. Miałam cichą nadzieję, że będzie jakiś efekt po Clo, a tu nic, nadal ma wielkość w granicach 10 mm :( [emoji17]Teraz mam brać po 3 tabletki 3-7 dzień cyklu. Mam tez kupić zastrzyk Pregnyl, żeby mieć go w gotowości na przyszły cykl.
U mnie w pierwszym cyklu coś zaskoczyło , w drugim nie było reakcji a w trzecim po zwiększeniu dawki do 2 tab dziennie było dobrze i się udało :) jeszcze ze wspomaganiem zaskrzyku ovitrelle. Mam zdjagnozowane pocs a wcześnie jeszcze była operacja torbieli endometrialnej, także dziewczyny głowa do góry :)
 
Mam pytanie, doradzcie. W 14dc byłm na monitoringu i pęcherzyk jeszcze był, natomiast w 16dc już nie było czyli pękł. Od 18dc lekarz zlecił luteinę przez 10 dni tj do 27dc włącznie i kolejnego dnia żeby zrobić test i jeśli negatywny to odstawić luteine. I teraz czy ten test w 28dc będzie na pewno wiarygodny?
Jaki duży był w 14dc i endo jakie??
 
reklama
Do góry