reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania dla mam i kp

Który cykl się już staracie? Ja tez już pisałam, ze mam długie cykle i podobnie jak ty zastanawiam się co dalej. Mimo, iż wiedziałam ze prawdopodobnie się nie uda w tym miesiącu to wkurza mnie to czekanie ☹️
Pierwszy dopiero. Ale ten cykl zaraz trzeci miesiąc się zacznie🙈 kupiłam sobie taki test na płodność. On bada poziom FSH. Niby mam za wysoki. Zastanawiam się czy to od kp czy może jednak mam pcos 🤔 oj jak odstawie młodego się porządnie wybadam, bo tak kp może pewnie wpływać na hormony
 
reklama
Fertilsafe plus. W przypadku pierwszej ciąży nie wiem ile w tym przypadku, a ile rzeczywiście pomógł, ale jak go zaczęliśmy stosować to akurat w tym cyklu się udało, a że u mnie ogólnie jest problem ze śluzem to zaczęliśmy też stosować teraz..
Też właśnie lubię karmić i jakoś szkoda mi jest na razie to kończyć.. Tym bardziej boje się sytuacji, że odstawie i też nie uda się zajsc od razu i będę żalować, że odstawiłam 🤷‍♀️ a dużo macie karmień? My aktualnie dwa, trzy razy w ciągu dnia do drzemki i w nocy na żądanie, to zależy od nocy ale kilka razy spokojnie..
Dziękuje. Poczytam o tym żelu, może się zdecyduje na zakup :)

Ja karmie do drzemek i dodatkowo popołudniu jak się robi już ciężko wiec wychodzi jakieś 4-5 razy w ciągu dnia i 2 razy w nocy. To tak średnio. Wiadomo bywają lepsze i gorsze dni pod tym względem 💕
Ja myśle, ze mnie będzie trudniej podjąć te decyzje niż mojej córce, o odstawieniu. Chociaż początkowo chciałam karmić tylko 3 miesiące to teraz jest to dla mnie takie intuicyjne, ze myśle o tandemie 😀
 
Pierwszy dopiero. Ale ten cykl zaraz trzeci miesiąc się zacznie🙈 kupiłam sobie taki test na płodność. On bada poziom FSH. Niby mam za wysoki. Zastanawiam się czy to od kp czy może jednak mam pcos 🤔 oj jak odstawie młodego się porządnie wybadam, bo tak kp może pewnie wpływać na hormony
Ja dzisiaj mam wizytę u endokrynologa. Wypytam o możliwości badań, bo ginekologicznie powinno być ok, chociaż nie bylam na monitoringu. Obawiam się właśnie, ze mimo iż okres jako tako jest to owulacja nie wróciła. Napisze ci później co powiedział i czy zlecił jakieś badania i jaki ma stosunek do tych badań podczas kp.
 
Jestem już po wizycie u endokrynologa. Leczę się na niedoczynnosc tarczycy. Rozmawiałam z lekarzem i właściwie nic się nie dowiedziałam, ponieważ raz ze okres wrócił dopiero w grudniu, a ja kp wiec to się „reguluje” a dwa starania trwają dwa cykle i to właściwie tyle co nic. Powinnam potwierdzić owulacje i wtedy możemy działać.
 
Jestem już po wizycie u endokrynologa. Leczę się na niedoczynnosc tarczycy. Rozmawiałam z lekarzem i właściwie nic się nie dowiedziałam, ponieważ raz ze okres wrócił dopiero w grudniu, a ja kp wiec to się „reguluje” a dwa starania trwają dwa cykle i to właściwie tyle co nic. Powinnam potwierdzić owulacje i wtedy możemy działać.
Wybierasz się w tej sytuacji do ginekologa, żeby coś więcej powiedział?
 
Wybierasz się w tej sytuacji do ginekologa, żeby coś więcej powiedział?
Jeszcze nie. Byłam dwa miesiące temu i powiedział, ze jeśli nie uda się w 3-4 cyklu naturalnie to mam przyjść i coś pomyślimy. Wspomniał tez o tym, ze cykle mogą być rozjechane, ale nie sądziłam, ze tak bardzo wejdzi mi to na psychikę. Bardzo chcę drugie dziecko. Z corka udało nam się dosłownie za pierwszym razem wiec stad ta moja niecierpliwość. Wiem, ze to trochę irracjonalne, ale chyba każda staraczka zna to uczucie. Tym bardziej wolałabym już mieć okres i moc próbować dalej działać.
 
Jeszcze nie. Byłam dwa miesiące temu i powiedział, ze jeśli nie uda się w 3-4 cyklu naturalnie to mam przyjść i coś pomyślimy. Wspomniał tez o tym, ze cykle mogą być rozjechane, ale nie sądziłam, ze tak bardzo wejdzi mi to na psychikę. Bardzo chcę drugie dziecko. Z corka udało nam się dosłownie za pierwszym razem wiec stad ta moja niecierpliwość. Wiem, ze to trochę irracjonalne, ale chyba każda staraczka zna to uczucie. Tym bardziej wolałabym już mieć okres i moc próbować dalej działać.
My się o córkę staraliśmy 8 lat🤦 mi ginekolog mówił to samo, cykle się regulują. I tak niestety może być z że owu wroci nawet kilka miesięcy po skończeniu karmienia 🙊
 
reklama
Do góry