reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania dla mam i kp

reklama
Może spróbuj jednak udać się do ginekologa, może też Cię przebada i coś doradzi..
Ostatnio jak byłam to mówił, że póki karmię cykle się regulują. Ja chyba tak chce ciążę, że zapominam jaki jest mój organizm, a mój Synek jednak dużo pije i myślę, że mam sporą prolaktynę, plus dopiero pierwszy okres miałam w lutym. Muszę sobie parę spraw poukładać najpierw i potem tak na maksa się zacznę starać, tzn może nawet monitoring, chyba że z dziećmi nie będzie miał kto być. Na pewno więcej witamin i zbadam jeszcze raz TSH, chociaż ostatnio było dobre bo jakoś 1.6. Wiem, jednak że tak szybko nie odpuszczę tzn dopiero po menopauzie😂
 
Ostatnio jak byłam to mówił, że póki karmię cykle się regulują. Ja chyba tak chce ciążę, że zapominam jaki jest mój organizm, a mój Synek jednak dużo pije i myślę, że mam sporą prolaktynę, plus dopiero pierwszy okres miałam w lutym. Muszę sobie parę spraw poukładać najpierw i potem tak na maksa się zacznę starać, tzn może nawet monitoring, chyba że z dziećmi nie będzie miał kto być. Na pewno więcej witamin i zbadam jeszcze raz TSH, chociaż ostatnio było dobre bo jakoś 1.6. Wiem, jednak że tak szybko nie odpuszczę tzn dopiero po menopauzie😂
W sumie możesz mieć rację, może też organizm wie co robi? W między czasie można zadbać o siebie, o wyniki, o styl życia a też powoli działać i się starać..
 
Ja wczoraj byłam u ginekologa, zbadał mnie, pobrał cytologie i ogólnie nie widzi przeciwskazań do starań, jeżeli owulacja będzie w tym cyklu to z lewego jajnika. Zmartwił mnie, ponieważ powiedział, że prawy jajnik ma bardzo dużo pęcherzyków i może mieć cechy policystycznych jajników, ale że nie mam żadnych innych cech, to on by na razie nie poszerzał diagnostyki, bo w pierwszą ciążę zaszłam w 3cs, nie było problemów z zajściem. Cykle przed ciążą miałam regularne, teraz też one jakoś się nie przedłużają przy tym kp. Mimo wszystko zmartwił mnie, ponieważ nie dość że szanse przy kp są obniżone, to jeszcze z jednym jajnikiem coś jest nie tak, co też pewnie zmniejsza szanse. 🤷‍♀️
U mnie 13 dc, bierzemy suplementy, używamy tego żelu, działamy i pozostaje czekać do czerwca 🤷‍♀️
Jakiego żelu używacie?
 
Ja mam dzisiaj 49 dc. Nie wiem co myśleć, czy robić jeszcze jeden test za dwa tygodnie, czy czekać cierpliwie na @, a może udać się do gina czy w ogóle odpuścić.
Który cykl się już staracie? Ja tez już pisałam, ze mam długie cykle i podobnie jak ty zastanawiam się co dalej. Mimo, iż wiedziałam ze prawdopodobnie się nie uda w tym miesiącu to wkurza mnie to czekanie ☹️
 
Kurcze to rzeczywiście dużo.. Masakra, to czekanie najbardziej irytuje i demotywuke, bo ani okresu, ani ciąży, jak tu działać dalej i wgl 🤷‍♀️
Tak, zgadzam się z tobą. Już wolałabym dostać okres i wiedzieć na czym stoję. Z jednej strony gdzies w głowie pojawia mi się mysl o odstawieniu, ale boje się, ze sama sobie z tym nie poradzę, a na wsparcie męża nie mogę teraz liczyć bo bardzo dużo pracuje również w nocy :( a z drugiej strony tak bardzo lubię karmić młoda..
 
reklama
Tak, zgadzam się z tobą. Już wolałabym dostać okres i wiedzieć na czym stoję. Z jednej strony gdzies w głowie pojawia mi się mysl o odstawieniu, ale boje się, ze sama sobie z tym nie poradzę, a na wsparcie męża nie mogę teraz liczyć bo bardzo dużo pracuje również w nocy :( a z drugiej strony tak bardzo lubię karmić młoda..
Też właśnie lubię karmić i jakoś szkoda mi jest na razie to kończyć.. Tym bardziej boje się sytuacji, że odstawie i też nie uda się zajsc od razu i będę żalować, że odstawiłam 🤷‍♀️ a dużo macie karmień? My aktualnie dwa, trzy razy w ciągu dnia do drzemki i w nocy na żądanie, to zależy od nocy ale kilka razy spokojnie..
 
Do góry