reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019/2020!

reklama
@młoda1994 możesz coś więcej powiedzieć o tych badaniach? Jakie wykonać?
Napisałam wyżej koleżance. Ale raz jeszcze napisze. Obojętnie kiedy to tsh ft3 ft4 testosteron prolaktyna (do prolaktyny warto się przygotować. Nie można 24godziny przed badaniem wspolzyc nie stresować się i minimum 15 minut przed pobraniem krwi posiedzieć przed labo ponieważ nerwy, wysiłek fizyczny powoduje wzrost prolaktyny) między 2 a 5 dc lh fsh estradiol, 7 dni po owulacji progesteron (po wyniku można określić czy owulacja się odbyła i czy jest wystarczający poziom aby ciąża się utrzymała i dzięki progesteron owi lekarz będzie wiedział czy w drugiej fazie cyklu podawać progesteron. Dodam że mała ilość progesteronu może powodować problem z zagniezdzeniem i jeśli jest strasznie mały to Oznaka że owu nie ma.
 
Dziekuje :) jak zapytałam ginekolog czy powinnam się jakoś przygotować przed zajściem w ciążę to nic nie mówiła o badaniach :/
 
Ja z kolei dziewczyny mam podwyższona tsh na 2.89. Byłam u endokrynologa, przepisała mi leki takie jak jod, cynk, selen, witamina d. Powiedziała, ze nie jest aż tak zawyżona żeby od razu zbijać lekiem euthyrox i rozleniwiać tarczyce. Mam tez podwyższona prolaktyne. I to jest większym wydaje mi się problemem. Dała dalsze skierowanie na kolejne badania.zeby postawić diagnozę. Prolaktyne kazała ponownie zrobić od 2 do 5 dnia cyklu, po godzinie ponownie po podaniu tabletki mtc oraz fsh, lh, kortyzol, dhea. Dziś odebrałam wyniki i prolaktyna w 1 fazie powinnna być max 25 a ja mam 42. Ajj :(
 
Ja z kolei dziewczyny mam podwyższona tsh na 2.89. Byłam u endokrynologa, przepisała mi leki takie jak jod, cynk, selen, witamina d. Powiedziała, ze nie jest aż tak zawyżona żeby od razu zbijać lekiem euthyrox i rozleniwiać tarczyce. Mam tez podwyższona prolaktyne. I to jest większym wydaje mi się problemem. Dała dalsze skierowanie na kolejne badania.zeby postawić diagnozę. Prolaktyne kazała ponownie zrobić od 2 do 5 dnia cyklu, po godzinie ponownie po podaniu tabletki mtc oraz fsh, lh, kortyzol, dhea. Dziś odebrałam wyniki i prolaktyna w 1 fazie powinnna być max 25 a ja mam 42. Ajj :(
PRL powinna być zbita napewno bo podwyższony poziom PRL może spowodować cykle bez owu i nieregularne cykle oraz plamienia srodcykliczne

Co do tsh ja bym jednak się upierala na lekio euthyrox w najmniejszej dawce 25
 
reklama
Dużo ginekologow nie karze się badać nawet po pierwszym poronieniu.

Ja mimo wszystko bym zrobiła te badania co napisałam.

Racja... lekarze często mówią ze do roku czasu starań to norma a dopiero później zastanawiają się czemu nic z tego. Ja nauczona już trochę doświadczeniem i ze wiedziałam co będzie poszłam na wizytę do lekarki z badaniami które sama zrobiłam (weszłam na stronę i po kolei jak leciało te które trzeba zrobić przed ciąża) tak żeby czasu więcej nie tracić. 😊
 
Do góry