reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

aniolkowa mieszkanie w polsce sprzedalismy zeby miec na depozyt. mielismy problem z bankiem ze jestem na maternity przez to musielismy dac jeszcze wiecej wkladu wlasnego. No u nas ceny w Londynie domow sa bardzo wysokie. My musielismy miec ponad 20% wkladu wlasnego. Dom ogolnie nie jest do remontu, ale wszytsko jest stare (obrzydliwe) i przy okazji zaczynania juz nie wielkiego remontu znajomoy budowlaniec doradzil nam zmienic wiekszosc rzeczy, w tym tez cale ogrzewanie,okna itd. Moglibysmy zamieszkac tam nic nie robiac, bo nic nie wali sie na glowe, ale ja chcialabym zamieszkac wreszcie w czyms czystym, gdzie nie musze na start wchodzic z domestosem i szorowac wszystkiego tak jak zawsze robilismy w wynajmowanych chatach. Marze o tym i tak bardzo chce zeby sie nam udalo.

tiluchna praca na zmiany to nie u nas. Moj maz ma mala firme i on jest zajety calymi dniami. jedynie rano moglby malego gdzies zawozic, ale odbierac ja bym musiala. coraz gorzej widze moj powrot do pracy i wiem ze bedzie nam ciezko finansowo, wczoraj rozmawialam przez tel z cardio nurse bo Oliver byl dziwnie blady i mowila, ze po operacji przez bardzo dlugi czas bedzie dochodzil do siebie, bedzie wymagal opieki, jak najmniejszego kontaktu z zarazkami, infekcjami...itd

dzis jedziemy na spotkanie z chirurgiem i kolejne badania :( prawdopodobnie bedzie juz na bardziej kalorycznym mleku bo za malo przybiera na wadze. co 2 tyg musze z nim chodzic na wazenie. jutro tez badania ale w innym szpitalu:(
 
reklama
Noelko - jezuuuu wy w Londynie!!! no tak:wściekła/y: tam ceny sa z kosmosu!!!!
dlatego wlasnie wynieslismy sie stamtad:dry:

jak chcielismy kupic dom to zaproponowano nam dom za 250tys f do remontu na Notholt (no w sensie taki jak ty opisujesz wyzej - czyli na glowe nic nie leci ale stan?? absolutnie fatalny:shocked2:) to pode mna sie nogi ugiely..

po pierwsze nienawidze Londynu - to nie dla mnie:no: Londyn dobry na start..
po drugie cale zycie na kredyt za dom? :no:

moj maz mial tam super firme, bardzo dobre pieniadze ale co z tego? dla mnie pracy - nie za bardzo :/
wlasnie dwojka dzieci, a co zarobil szlo na okropnie wielki czynsz :/ wiec te pieniadze nie byly wymierne..
i wtedy podjelismy decyzje o wyprowadzce do Corby
i to byla najlepsza decyzja jaka podjelismy w zyciu
bylo ciezko bo ja mieszkalam 6 miesiecy sama kiedy to maz zamykal wszystkie sprawy w Londynie
pozniej jak przyjechal tutaj musial isc do fabryki bo nie moglismy dostac mortgage - powiedzieli ze na self -employed nie dostaniemy - a ja wtedy pracowalam dopiero pare miesiecy w biurze
ale teraz po 2 latach wraca do swojej firmy - pracuje na dwa etaty, dom jest , wszystko rusza
a ja sie czuje tutaj przeszczesliwa!

no i za domek dalismy tylko 105 tys f :-D a jest w dobrej dzielnicy, spokojnej i semi-detached i mamy ogrod z 3 stron :) a i pracy dla kobiet jest sporo! nie mysleliscie gdzies o przeprowadzce do mniejszego i przede wszystkim tanszego miasta?

jejku co do operacji Oliverka - jak ty to ogarniasz????? ile sily moze miec czlowiek to tylko w takich sytuacjach idzie sie przekonac... a milosc potrafi gory przenoscic, szczegolnie milosc rodzicielska
 
aniolkowa bardzo mi przykro, że się nie uda tym razem :-( A z domkiem mam wielką nadzieję, że jednak wam się uda i wygracie z bezmyślnymi ludźmi

noelka trzymam kciuki za całą procedurę i operacje Oliviera, a tobie mnóstwo siły, na to wszystko co was czeka, powodzenia

tiluchna w Corby mieszkacie, w sumie niedaleko mnie, miałam przyjemność być tam u polskiego lekarza ;-)
 
tiluchna tak tak w Corby w tej przychodni byłam. A mieszkamy w Loughborough, nie wiem czy nazwa ci coś mówi, to jest małe uniwersyteckie miasteczko, najbliżej mamy do Leicester ok. 12 mil
 
tiluchna no wlasnie nie ogarniam:( jeszcze tyle przed nami, a mnie juz stres zjada. my z londynu raczej sie nie wyprowadzimy nigdy, moz maz bardzo ciezko pracowal na to co ma teraz, zal mu to wszystko zostawic i caly czas rozwija sie coraz bardziej. ja tez mam dobra prace, nie wiem czy bede w stanie do niej wrocic...zobaczymy z czasem jak bedzie z Oliverem. a ceny sa masakryczne my wlasnie dalismy za chate prawie dokladnie co ty napisalas.

Oliver ma juz date na operacje 8 pazdziernika. znikne na pewno na jakichs czas, czeka nas mnostwo teraz badan. Pobyt w szpiatlu moze sie wiazac nie z tygodniami ale miesiacem lub dwoma, nic wie wiadomo, zalezy jak szybko dojdzie do siebie, dzis dostalismy tyle informacji, ze moj mozg juz nie pracuje:(
 
Noelko - no wlasnie my bylismy na takim etapie ze jeszcze chwila.. doslownie chwila i nie bedzie serca sie wyprowadzac ze wzgledu na meza.. czyli albo wtedy albo w ogole.. i chyba wybralismy ostatni moment
i tak dziekuje mezowi ze w jakis sposob poswiecil sie i 5 lat dochodzenia do tego co mial tam - aby zaczac od poczatku tutaj - czyli wyrabiac marke i zdobywac klientow
ale ja bym w zyciu nie znalazla w Londynie roboty takiej jak tutaj i tylko 5 min od domu:tak: tam mnie przerazaly codzienne dojazdy:sorry:

widze, ze wy juz przekroczyliscie ten moment:tak: jezeli nie ta praca Noelko to inna - ale najpierw Oliver:tak:

pazdziernik lata moment, bedziemy wszystkie trzymac bardzo mocno &&&&&&&
nawet nie wiem jakimi jeszcze slowami mozna wesprzec w takiej sytuacji:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
ja po prostu bede bardzo duzo myslec o Was :*
wiem ze sila mysli jest czesto silniejsza niz sila slow...
 
reklama
Do góry