reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Witajcie moje drogie kobietki

noelka to zrozumiałe, że jesteś już zdenerwowana i rozdrażniona tym wszystkim, ale miejmy nadzieję, że ten masaż pomoże tym razem. jak masz równą położną to pogadaj z nią, powiem ci, że są sposoby, żeby zacząć, a potem, żeby poród postępował

Nie wiem czy to to samo, ja miałam indukowany poród. A położna była na tyle wyrozumiała i równa, że sama robiła mi rozwarcie przy badaniu, więc sposoby są :tak:

Roxii kochana czekamy i czekamy na to twoje usg już niedługo. Masz czas jeszcze na objawy, a poza tym skoro kreska jest grubsza niż poprzednio, to nie ma o co się martwić, tylko odpoczywać jak najwięcej i dbać o siebie

aniolkowa przykro mi i to bardzo. Dobrze, że już masz termin do kliniki, tam powinni ci pomóc, a raczej zrobią to na pewno. A może owulacje masz wcześniej niż ci się wydaję i temu się nie udaje, już sama nie wiem...

edith myślę, że lekarz po przeprowadzeniu z tobą rozmowy i skierowaniu cię na badania wdroży sam odpowiednie leczenie. To ciężko powiedzieć w sumie o co prosić, bo każda z nas ma różne i często inne dolegliwości i schorzenia, które nie pozwalają zajść...

A u nas święta minęły szybko i bardzo leniwie. Praktycznie całe przeleżałam na kanapie, tak mnie zmęczenie dopadło ;-) Dziś z energią jest już trochę lepiej, może temu, że słoneczko cały dzień zagląda mi do domu :-) Zrobiłam obiad i tak się objadłam, że ledwo się ruszam, zgrzeszyłam jak nic :zawstydzona/y:
Na 17 idziemy z Filipkiem do lekarza, ma wizytę kontrolną. Mam nadzieję, że już będą tylko same pozytywne wieści :tak:
 
reklama
Wiem Agitatka, ze kazda z nas jest inna, tylko ze wedlug tutejszych lekarzy wszystko jest w porzadku, wiec jezeli i w pl badania wyjda mi ok to nie wiem, moze zasugerowac cos lekarzowi i na slepo probowac :-(nie wiem, kombinuje chyba z bezsilnosci...
 
Agitatka trzymam kciuki za wizyte u lekarza i pozytywne wieści:tak:
Noelka kurcze nie brzmi to dobrze, ale myślę że to zalezy od przypadku, kazdy jest inny i myślę że taki wywoływany poród nie koniecznie musi trwac 3 dni. Zresztą nieraz normalne, niewywoływane porody też tyle trawją więc chyba nie ma na to reguły i myślę że ten poród nie rózni się od takiego normalnego tylko tyle że oni poprostu za pomocą leków wywołują skurcze macicy i rozwarcie, a reszta to chyba zależy od przypadku:tak: W każdym razie trzymam kciuki żeby do tego nie doszło i żebyś urodziła normalnie i to jaknajszybciej;-)
Costa wygląda na to że owulka była 24dc, trochę późno, cykl będzie dosć długi. Ilu dniowe masz zazwyczaj cykle???
Edith bardzo przykro mi kochana, wiem jak to boli i jaki człowiek czuje się bezsilny:-( W Pl mozesz iść do gina niech zrobi ci usg przezpochwowe i sprawdzi czy tam wszystko ok i może faktycznie zrób badania hormonów. Nic więcej narazie zrobic nie można, nie sądze zeby dał ci jakies leki no bo na co? jeśli znajdzie się przyczyna dla kótrej się nie udaje wtedy można coś działać, ale wiadomo do tego trzeba zrobić kompletne badania. Myślę że z resztą warto poczekac do wizyty tu w UK oni was skierują na wszystkie potrzebne badania:tak: Choć mam nadzieję że niebądą one potrzebne i do tego czasu się uda, czego gorąco ci życzę. Tulam mocno....
 
Roxii przed tabletkami anty mialam 30 dniowe cykle... w czasie anty 28-29.... ale ten pewnie bedzie z 38 dni... chyba ze faza po owu sie skroci... oby nie
 
edith to działasz jak ja. Tez kombinuje z bezsilności, bo nie mogę po prostu nic nie robić. I tez tak mam, że płakać mi sie chce jak wiem, że straciliśmy cykl. Tak jak dziewczyny piszą nie możesz sobie wziąć byle jakich leków, bo nie wiadomo gdzie tkwi przyczyna. Jak będziesz w Pl to poproś gina o skierowanie na prolaktynę z obciążeniem. Tutaj robią tylko tą ogólną, ktora moze wyjść normalnie a stresowej tu nie robią a ona potrafi skoczyć konkretnie. Ja chciałam zrobić prywatnie, ale w labo mi nie pozwolili bez skierowania od lekarza i żałuje, że tego nie powtorzyłam.
Dziewczyny ja wiem kiedy mam owu, bo wykres zawsze mi ją zaznacza czerwoną linią, co zgadza sie z testami owu i śluzem. Wiem też, że jeśli temperatura wskazuje na owu to znaczy, że pecherzyk pękł i była na 100%. Także noelko clo mi raczej nie dadzą, bo ono jest na wyregulowanie cykli i wywołanie owu. A ja mam regularne z comiesieczną owulacją w połowie cyklu.
O pierwszą ciąże staraliśmy sie rok, o drugą 1,5 roku, o trzecią juz minął rok. Ja juz nie mam siły na to wszystko.

Costa jak dla mnie owu tez była w 24dc tylko wtedy staranek nie mieliście :-(

Dzieki dziewczyny za słowa otuchy. Ciesze sie, że nie jestem z tym sama.
 
Noelka ​ja ci mogę napisać jak u mnie było od podania oksytocyny. Faza pierwsza porodu 4 godziny i 10 minut, faza druga 20 minut
Noelka widzisz mówiłam że nie ma reguły, zobacz jak Agitatka szybko urodziła przy wywoływanym:tak: niepotrzebnie się stresujesz, bedzie dobrze;-)

Costa no to może coś ci się rozregulowało po pigułkach, nieraz tak jest, skoro wcześniej miałaś regularne cykle to z czasem pewnie one wrócą do normy:tak: A ten cylk z pewnością bedzie 38-39 dniowy....
Edith Agitatka dobrze sugeruje, możesz faktycznie poprosić pl gina o Duphaston i/lub luteinę, mozesz miec niski poziom progesteronu i moze dlatego się nie udaje a te leki by pomogły. One napewno nie zaszkodzą, więc można spróbowac;-)
 
​agitatka ale mialas expresowy porod mam nadzieje ze pojde w twoje slady:)

aniolkowa teraz mi sie przypomnialo ze pytalas ile marcowek zostalo. Otoz oprocz mnie tylko jedna. Wszystkie inne rozpakowane:)
 
reklama
Kurcze zrobilam test owu i jest "prawie" pozytywny.... ta kreska testowa jest prawie taka sama jak kontrolna :confused: nie wiem juz co o tym myslec....

Aniolkowa no staranek nie bylo bo bylismy u rodzicow a ja sie zle uczlam... no coz... oby do @
 
Do góry