reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

reklama
badanie robila pielegniarka, niewiele chciala mi powiedziec, chociaz probowalam cos od niej wyciagnac. Powiedziala, ze wszystko wyjasni mi gp i powie co robic dalej. Wg niej to jest powod, dla ktorego nie moge zajsc w ciaze i ze proponuje zalatwic najpierw ta sprawe a potem sie starac. Mowila cysta, ale szczerze mowiac myslalam, ze to to samo co torbiel. musze o tym wiecej poczytac. @ mam zawsze regularne, zadnych plamien pomiedzy, owszem boli mnie jajnik juz od kilku lat, zwlaszcza przy przytulankach, ale kiedy spytalam o to polskiego gina to mowil, ze to jakies stare, niedoleczone zrosty, z ktorymi juz nic sie nie da zrobic i ze to nic powaznego. Ostatnie usg mialam robione w sierpniu i bylo czysto. Od sierpnia mam 3cm cyste??

czyli mowicie, ze przy tym mozna sie spokojnie starac?? czy faktycznie to blokuje jajeczka?

zapytalam tez o owulacje, bo mialam kilka dni temu a ona mowi, ze raczej owu nie bylo, bo sladow po niej nie ma. Kurcze sama juz nie wiem, sluz owulacyjny mialam, czulam jajniki. Czy to mozliwe, ze mam objawy owu a jej tak naprawde nie ma? juz wiem, ze nie mam co liczyc na ten cykl, wiec sie nawet nie nastawiam :((
 
aniolkowa nastawiaj sie na cykl mi gin powiedzial wyraznie, ze przy torbielii mozna zajsc w ciaze, wiec starajcie sie!!
pewnie pileginara nazwala to ovarian cyst czyli torbiel.
mnie tez bolalo przy stosunku czesto, takze to normalne, wydaje mi sie, ze owu tez byla. Zreszta co ci moze pilegniara powiedziec, ona raczej nie ma takiej wiedzy jak gin.
Wkurza mnie tylko, ze wczesniej wmowili ci jakies zrosty, bez sensu jakbys wiedziala wczesniej to moze dostalabys cos na wchloniecie.
Moje torbielki tez byly male ok 3, 2cm i powiem ci , ze bardzo szybko sie wchlaniaja, zawsze przed 3 miesieczna kontrola juz ich nie ma.

no to widze ze Twoje usg wygladalo jak moje i gp przedstawil mi wyniki potem i skierowal do gin, do ktorego ide w pon i boje sie isc bo dostalam @. I pojde, nawyrzej mnie nie zbada i na krzyczy, ze powinnam przelozyc wizyte, ale juz tak dlugo na nia czekam, ze nie chce przekladac:(
 
tak noelko powiedziala cyst on ovarian. Czyli to torbiel? rozumiem, ze gp mi nic nie przepisze tylko skieruje do gin? ??brak mi slów, przeciez to strata czasu i pieniedzy. Nie byloby im latwiej gdyby usg robil gin i od razu przepisal co trzeba?

ja bym sie na twoim miejscu nie przejmowala @. A jak na Ciebie nakrzyczy to powiedz, ze nie jestes w stanie przewidziec swoich @ a wizyty sa tak odlegle, ze nie bedziesz czekac w nieskonczonosc. Ja jak lezalam w szpitalu w ciazy to krwawilam non stop (to bylo jak @x3) a badanie ginekologoiczne mialam wykonywane co drugi dzien. Na poczatku mnie to krepowalo, ale potem bylo mi wszystko jedno byle tylko ratowali moje dziecko. To jest ich praca i nie ty pierwsza nie ostatnia. Nic sie nie przejmuj.

Roxi ty juz tuz tuz :) trzymam kciuki!!! jak wyglada to wszystko przed samym juz ivf? co to jest ta stymulacja?
moja kolezanka z pracy niedawno to przechodzila i tylko tyle wiem, ze non stop brala wolne na jakies wizyty w szpitalu, ale nie chcialam wypytywac o szczegoly.
niestety u niej po 3 dniach od ivf okazalo sie, ze nic z tego-podejrzewam, ze sie nie zaczely dzielic zaplodnione jajeczka :( teraz kolejne ivf bedzie ja kosztowac 6tys :szok:
 
aniolkowa tak to torbiel. Sa ich rozne rodzaje, ja mam na szczescie te nie wymagajace zadnych zabiegow jak na razie.
tutaj masz tak po krotce co to sa torbiele
Co to jest torbiel jajnika i jakie są jej przyczyny? - Torbiel jajnika - Ginekologia - Wieszjak.pl

Wiem, ze te wizyty sa bez sensu, strata czasu niestety. Watpie zeby gp cos ci przepisal na wchloniecie. mozliwe, ze jedynie powie, zebys powtorzyla usg za 3 miechy czy urosla, czy sie wchlonela i tyle. ale jak pisalam wczesniej nie traccie czasu i sie starajcie, ona moze sie wchlonac w kazdej chwili.
No ja pojde do tego gin, nie masz juz wyboru, za malo czasu jest zeby przelozyc, najwyzej mnie nie zbada, ale prynajmniej zobacze sie pierwszy raz z angielskim gin:)
pewnie bede nerwowa strasznie, zdam relacje jak wroce.
 
ja przed ivf na szczęście nie brałam wolnego, bo pracuje na zmiany wiec zawsze sobie ustawiłam wizytę do zmiany, albo wyszłam wcześniej z pracy. Wolne wzięłam za to na pobranie i transfer. I parę razy miałam usg podczas okresu. Teraz będę podchodzić znowu i zobaczymy.
 
Roxi ty juz tuz tuz :) trzymam kciuki!!! jak wyglada to wszystko przed samym juz ivf? co to jest ta stymulacja?
moja kolezanka z pracy niedawno to przechodzila i tylko tyle wiem, ze non stop brala wolne na jakies wizyty w szpitalu, ale nie chcialam wypytywac o szczegoly.
niestety u niej po 3 dniach od ivf okazalo sie, ze nic z tego-podejrzewam, ze sie nie zaczely dzielic zaplodnione jajeczka :( teraz kolejne ivf bedzie ja kosztowac 6tys :szok:
Dzieki kochana:-) no niby już tuż tuż, a ciągnie mi się jak cholera:sorry:
Stymulacja polega na przymowaniu hormonów w zastrzykach-niestety. Sa dwa protokoły długi i krótki, ja mam ten długi. Najpierw przymuje się zastrzyki, które hamują wydzielanie hormonów, to się nazywa wyciszanie. Muszę je brać 19 dni potem mam wizyte i usg po tym lekarze zadecydują co dalej, najprawdopodobniej dostanę następne zastzryki, które już bedą stymulowały jajniki do produkcji większej ilości jajeczek. Właśnie wtedy często trzeba brać wolne w pracy bo trzeba co drugi dzień jeździć na usg, lekarze muszą kontrolowac jak organizm reaguje na lek. Jak jajeczka osiągną odpowiednią wielkość wtedy robią puncję czyli pobranie jajeczek. No i za 3-5 dni transfer:tak: Mam nadzieję, że dosc janso Ci wytłumaczyłam :-D
Kurka szkoda ze koleżance sie nie powiodło, przykra sprawa:sorry: My mamy dwa podejścia refundowane jak się nie udadzą to też będziemy musieli płacić 4 tys. :baffled: Ale mam głęboką nadzieję że do tego nie dojdze, jestem pozytywnie nastawiona, musi sie udać!!!:-)
 
Witajcie :)
Ja wpadłam dosłownie tylko na chwilę...
Ogólnie jestem mega szczęśliwa i w ogóle jest super!
happy.gif

Przede mną przeprowadzka i dużo pracy.Będzie mnie bardzo mało na bb albo przez jakiś czas wcale także wybaczcie i proszę o zrozumienie.
Jakby co na fb jestem częściej
biggrin.gif


Pozdrawiam was i życzę wszystkiego dobrego!
Buźka
 
reklama
Witaj Aguś! Kurka dopiero co sie pojawiłas po długiej przerwie, a teraz mówisz ze znów znikasz??:-( Szkoda, ale rozumiem przy przeprowadzce jest troche roboty. Mnie też to czeka ale dopiero w marcu:tak: Aga a powiedz jak tam Twoje staranka??? Narazie odłożone na bok czy jak, bo nic nie piszesz...:confused:
Pozdrawiam i cieszę się że u Ciebie wsio ok:-)
 
Do góry