reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Ok, dziękuję czyli ktoś źle to opisał.
Widzę, że masz doświadczenie jeżeli chodzi o monitoring. Możesz coś więcej o tym powiedzieć z doświadczenia? Czytałam i podstawowe informacje mam ,ale może coś podpowiesz lub inna koleżanka z forum.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi na pytania:
"Zrobiłam m.in. badania tarczycy. TSH 2.89 FT3 6.15 FT4 1.28. Sądzicie, że te wyniki są ok przy staraniach o dziecko ? Czy trzeba płacić za badania krwi które zleca lekarz na wizycie prywatnej? I mega pytanie do Was o jakie badania walczyć jutro na wizycie żeby nie czekać tylko działać i szukać przyczyny dlaczego nie zachodzę w ciążę."
Z hormonami nie pomogę, nie moja" działka "😉. Możesz monitorować sama siebie. Nie daje to 100% pewności ale coś już pokazuje. Większą pewność daje wizyta u ginekologa przed owu żeby zobaczyć czy są pęcherzyki, parę dni później żeby zobaczyć jak przyrastają i po żeby zobaczyć czy pękają. A jeśli chodzi o własne metody to dziewczyny robią testy owulacyjne (to też nie moja działka 😉) i mierzy się temp 😊. Temperaturę mierzysz albo w pochwie albo pod językiem (zawsze w tym samym miejscu), przed wstaniem z łóżka (zaraz po przebudzeniu najlepiej o stałej porze) po minimum 3h snu. Temp pokazuje fazę 1 cyklu i 2 cyklu. 1 faza to Twoje niższe temp, a druga zaczyna się po owu i temperatura musi skoczyć o minimum 0,2 stopnia. Temp skacze po owulacji następnego dnia lub do 3 dni po owu i utrzymuje się minimum 3 dni na poziomie wyższym. Nie daje 100 % pewności ale coś już pokazuje. Trzeba mierzyć cały cykl, mierzenie tylko w 2 fazie nic nie pokaże 🤷‍♀️ i temp spada niektórym przed okresem, niektórym podczas, niektórym po. 😉
 
reklama
@Emma28 @HeraUnique
oj tam niech piszą, że baki śmierdzą na ciążę i niech piszą że jesteś czy jesteśmy nabzydyczone no trudno tego nie zmienisz jak mnie kuje w oczy jakiś post to pomijam i lecę dalej, cycki do przodu, uśmiech i nie brać tak bardzo wszystkiego do siebie, a co do tego że już nie pisze się tak jak pisało no to może wrócą te wasze dziewczyny, trzeba było je.łapać i prywatny wątek założyć, dobrej nocy dziewczyny, owocnej ❤
Prawda 😊 dlatego zaczęłam omijać 😅 sweet dreams 😉❤️
 
Z hormonami nie pomogę, nie moja" działka "😉. Możesz monitorować sama siebie. Nie daje to 100% pewności ale coś już pokazuje. Większą pewność daje wizyta u ginekologa przed owu żeby zobaczyć czy są pęcherzyki, parę dni później żeby zobaczyć jak przyrastają i po żeby zobaczyć czy pękają. A jeśli chodzi o własne metody to dziewczyny robią testy owulacyjne (to też nie moja działka 😉) i mierzy się temp 😊. Temperaturę mierzysz albo w pochwie albo pod językiem (zawsze w tym samym miejscu), przed wstaniem z łóżka (zaraz po przebudzeniu najlepiej o stałej porze) po minimum 3h snu. Temp pokazuje fazę 1 cyklu i 2 cyklu. 1 faza to Twoje niższe temp, a druga zaczyna się po owu i temperatura musi skoczyć o minimum 0,2 stopnia. Temp skacze po owulacji następnego dnia lub do 3 dni po owu i utrzymuje się minimum 3 dni na poziomie wyższym. Nie daje 100 % pewności ale coś już pokazuje. Trzeba mierzyć cały cykl, mierzenie tylko w 2 fazie nic nie pokaże 🤷‍♀️ i temp spada niektórym przed okresem, niektórym podczas, n
Z hormonami nie pomogę, nie moja" działka "😉. Możesz monitorować sama siebie. Nie daje to 100% pewności ale coś już pokazuje. Większą pewność daje wizyta u ginekologa przed owu żeby zobaczyć czy są pęcherzyki, parę dni później żeby zobaczyć jak przyrastają i po żeby zobaczyć czy pękają. A jeśli chodzi o własne metody to dziewczyny robią testy owulacyjne (to też nie moja działka 😉) i mierzy się temp 😊. Temperaturę mierzysz albo w pochwie albo pod językiem (zawsze w tym samym miejscu), przed wstaniem z łóżka (zaraz po przebudzeniu najlepiej o stałej porze) po minimum 3h snu. Temp pokazuje fazę 1 cyklu i 2 cyklu. 1 faza to Twoje niższe temp, a druga zaczyna się po owu i temperatura musi skoczyć o minimum 0,2 stopnia. Temp skacze po owulacji następnego dnia lub do 3 dni po owu i utrzymuje się minimum 3 dni na poziomie wyższym. Nie daje 100 % pewności ale coś już pokazuje. Trzeba mierzyć cały cykl, mierzenie tylko w 2 fazie nic nie pokaże 🤷‍♀️ i temp spada niektórym przed okresem, niektórym podczas, niektórym po. 😉
Czy należy zrobić jakieś badania przed wywołaniem owulacji lekami? Czy trzeba zrobić najpierw monitoring cyklu żeby upewnić się, że w danym cyklu owulacji nie było? Jutro idąc na wizytę to będzie mój 6-7 dc , więc zastanawiam się czy lekarz może przepisać mi od razu leki na wywołanie owulacji. Może to głupie pytania, ale to moje początki starania o dziecko, ale widzę, że nie będzie łatwo.
 
Prawda 😊 dlatego zaczęłam omijać 😅 sweet dreams 😉❤️
wiesz że jesteś tu potrzebna dziewczyna, ja pisze tylko ze swojego doświadczenia tył mogę pomóc i próbuje szerzyć spokój ducha bo z doświadczenia wiem że to w niczym nie pomaga, a czasami jak ktos.cos napisze można to dwojako zrozumieć tak było między mną a @Emma28
ja napisałam że mi przykro a Emma myślała że złośliwa małpa jestem, ale tak też bywa ja się cieszę że z wami tu jestem 😘 gdyby nie wy to bym cudownej macy nie odkryła 🤪
 
@Emma28 @HeraUnique
oj tam niech piszą, że baki śmierdzą na ciążę i niech piszą że jesteś czy jesteśmy nabzydyczone no trudno tego nie zmienisz jak mnie kuje w oczy jakiś post to pomijam i lecę dalej, cycki do przodu, uśmiech i nie brać tak bardzo wszystkiego do siebie, a co do tego że już nie pisze się tak jak pisało no to może wrócą te wasze dziewczyny, trzeba było je.łapać i prywatny wątek założyć, dobrej nocy dziewczyny, owocnej [emoji173]
No właśnie dlatego omijamy i zrobiła się cisza, bo czasem wypadałoby pół dnia przewinąć[emoji13] dobranoc [emoji173]
 
@marcelina90 najpierw zrób monitoring. Jeśli jest owu, to nie ma sensu brać czegoś na stymulacje. Zresztą dość krótko się starasz więc wątpię żeby lekarz Ci przepisał. Leki na wywołanie owu bierze się zupełnie na początku cyklu. W tym cyklu I tak już nie weźmiesz. Ale najpierw sprawdź czy masz owu itd. Co do podstawowych badań hormonów kobiecych to bardzo łatwo znaleźć w sieci Link do: PAKIET HORMONY KOBIECE ROZSZERZONY (zawiera 7 badań hormonalnych)) - Badania
 
wiesz że jesteś tu potrzebna dziewczyna, ja pisze tylko ze swojego doświadczenia tył mogę pomóc i próbuje szerzyć spokój ducha bo z doświadczenia wiem że to w niczym nie pomaga, a czasami jak ktos.cos napisze można to dwojako zrozumieć tak było między mną a @Emma28
ja napisałam że mi przykro a Emma myślała że złośliwa małpa jestem, ale tak też bywa ja się cieszę że z wami tu jestem 😘 gdyby nie wy to bym cudownej macy nie odkryła 🤪
Ja od kiedy przestałam wczytywać się w forum i zawracać sobie D, to osiągnęłam ZEn😅 lżej mi 😁 i oczywiście cały czas jestem, a wywołana do tablicy odpowiadam 😉 tyle, że już w inne dyskusje nie wchodzę 🤷‍♀️
 
Jutro podpytam o TSH. Mój lekarz pracuje w szpitalu na NFZ to może będzie miał taką możliwość. Bardziej chodziło mi o np badanie krwi czy muszę za nie płacić czy idę do przychodni ze skierowaniem od lekarza z wizyty prywatnej i mogę mieć te badanie w ramach NFZ?
Chodze prywatnie i wszystkie badania krwi i moczu robię prywatnie niestety, ale już na badania prenatalne czy na droznosc wcześniej dostalam od niego skierowanie na NFZ :-)
 
reklama
@marcelina90 I pamiętaj, że to dopiero 2cykl 😊 ja nie będę pisać ile ja już się staram 😅 ale 2 cykl to dopiero początek, i nie trzeba się martwić, że nie wyszło za 1 razem 😉
Dobranoc ❤️
Wiem mam tego świadomość, że nie staram się długo, ale jakoś zawsze przez nieregularny i skąpy okres sądziłam, że nie będzie mi łatwo zajść w ciążę i dlatego się obawiam :( do tego mój partner ma dziecko z inną kobietą i to przez przysłowiową wpadkę , a my chcemy A się nie udaje od tak :(
 
Do góry