reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Wiem mam tego świadomość, że nie staram się długo, ale jakoś zawsze przez nieregularny i skąpy okres sądziłam, że nie będzie mi łatwo zajść w ciążę i dlatego się obawiam :( do tego mój partner ma dziecko z inną kobietą i to przez przysłowiową wpadkę , a my chcemy A się nie udaje od tak :(
najważniejsze że działasz, idź do gina powiedz o swoich wątpliwościach o tych skąpych @ najlepiej zapisz sobie na kartce, ja i z tego co tu czytałam nie tylko ja małpiego rozumu dostaje jak jestem u lekarza zamiast o konkrety pytać
 
reklama
Wiem mam tego świadomość, że nie staram się długo, ale jakoś zawsze przez nieregularny i skąpy okres sądziłam, że nie będzie mi łatwo zajść w ciążę i dlatego się obawiam :( do tego mój partner ma dziecko z inną kobietą i to przez przysłowiową wpadkę , a my chcemy A się nie udaje od tak :(
Wiele dziewczyn z 1 dzieckiem wpadło, a teraz na 2 trochę czekają. Zbadaj hormony, porozmawiaj o skapych okresach, zrób monitoring. Kup sobie witaminy 😊 kup sobie np ovarin na wyrównanie cyklu i pregna start jako przygotowanie do ciąży 🤷‍♀️ kochajcie się kiedy macie ochotę przez cały cykl. Jeśli nie wiesz kiedy masz owu to co 2 dni (wtedy na bank trafisz). Pamiętaj, że zdrowa para w każdym cyklu ma 30% szans, że się uda 😉
 
Ok, dziękuję czyli ktoś źle to opisał.
Widzę, że masz doświadczenie jeżeli chodzi o monitoring. Możesz coś więcej o tym powiedzieć z doświadczenia? Czytałam i podstawowe informacje mam ,ale może coś podpowiesz lub inna koleżanka z forum.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi na pytania:
"Zrobiłam m.in. badania tarczycy. TSH 2.89 FT3 6.15 FT4 1.28. Sądzicie, że te wyniki są ok przy staraniach o dziecko ? Czy trzeba płacić za badania krwi które zleca lekarz na wizycie prywatnej? I mega pytanie do Was o jakie badania walczyć jutro na wizycie żeby nie czekać tylko działać i szukać przyczyny dlaczego nie zachodzę w ciążę."

TSH troszkę za wysokie na starania, a ft3 i ft4 w normie? Bo bez norm to ciężko cokolwiek powiedzieć, jeśli w normie to ok, na TSH do zbicia mała dawka leków.
Podstawowe hormony, które wykonuje się w 3-5dc możesz zrobić tj. prolaktynę, fsh,lh, estradiol, testosteron, ale to myślę, że może z czasem lekarz Cię pokieruje chyba, że bardzo chcesz sama się badać ;)
 
Dzień dobry, ponieważ temperatura spadła. To szykuje się wreszcie na @ bo 40 dc mnie dobija... W związku z tym pomiędzy 3 a 5 dc idę na badania (zależy jak wypadnie 1 dc). Mam całą listę od @HeraUnique wiec pytanie czy coś jeszcze dorzucić?
Screenshot_20201229_081905.jpeg
 
Dzień dobry, ponieważ temperatura spadła. To szykuje się wreszcie na @ bo 40 dc mnie dobija... W związku z tym pomiędzy 3 a 5 dc idę na badania (zależy jak wypadnie 1 dc). Mam całą listę od @HeraUnique wiec pytanie czy coś jeszcze dorzucić? Zobacz załącznik 1220405
Kurcze jak to spadła? [emoji53] Miałyśmy razem testować..
U mnie @ powinna być jutro, a temp dalej wysoko. Ale jeśli jutro przyjdzie to 3-5dc to 1-3.01, a jako, że u mnie w mieście labo w sobotę nieczynne to będę czekać kolejny miesiąc, żeby zrobić te badania [emoji1787]
Dzisiaj znowu obudziłam się z mocnym bólem po lewej stronie, wczoraj w ciągu dnia był coraz słabszy, ale dalej odczuwalny, zobaczymy czy dzisiaj będzie powtórka... Też zawsze 3dni przed @ mam zanieczyszczony śluz na szyjce i 1-2dni przed plamienia, a na razie cisza... Ale któraś tu pisała, że faza lutealna też może się zmieniać, więc wszystko wskazuje na to, że tak będzie u mnie w tym m-cu... Ech... Zobaczymy jutro, jak temp dalej będzie wysoko to zatestuję znowu [emoji16]
 
Taki los [emoji16] jeszcze żeby tylko @ w miarę rozsądnie przyszła. Mogłaby dzisiaj to 31 bym skoczyła na badania [emoji2368][emoji2961]
Kurcze jak to spadła? [emoji53] Miałyśmy razem testować..
U mnie @ powinna być jutro, a temp dalej wysoko. Ale jeśli jutro przyjdzie to 3-5dc to 1-3.01, a jako, że u mnie w mieście labo w sobotę nieczynne to będę czekać kolejny miesiąc, żeby zrobić te badania [emoji1787]
Dzisiaj znowu obudziłam się z mocnym bólem po lewej stronie, wczoraj w ciągu dnia był coraz słabszy, ale dalej odczuwalny, zobaczymy czy dzisiaj będzie powtórka... Też zawsze 3dni przed @ mam zanieczyszczony śluz na szyjce i 1-2dni przed plamienia, a na razie cisza... Ale któraś tu pisała, że faza lutealna też może się zmieniać, więc wszystko wskazuje na to, że tak będzie u mnie w tym m-cu... Ech... Zobaczymy jutro, jak temp dalej będzie wysoko to zatestuję znowu [emoji16]
 
Hej hej hallo wszystkim po świętach. Oficjalnie jestem staraczką 2021 ale tam się nakręcają trochę za bardzo, kurczę o mały włos mimo, że jeżdżę aktualnie "czerwonym mercedesem" wkręcałabym się że to ciąża. Nowy Rok będzie już bez czerwonego barszczu 😂 nawet specjalnie kończy przed końcem roku łazienkę, żeby sprawdzić nową dwuosobową wannę 🤪. Udało mi się zapisać na monitoring, niestety moja gin przyjmuje tylko w piątek 08,01,21 ale będzie to 13 dc. 05,01,21 do innej w przychodni będzie to 10dc.
Wg poprzedniego cyklu wychodziło Owu ok. 14-15dc. W sumie to prawie idealnie się wstrzeliłam w dni międzyświątecznie. Problem tylko z następną wizytą. W jakim dniu najpóźniej powinnam mięć kolejną wizytę by zobaczyć czy pęka? W poprzednim cyklu w 13dc pęcherzyk miał 2,2 więc też idealnie na strzał, tyle, że nie wyszło. I się zastanawiam czy skoro mam niskie AMH to czy nie jest tak że pęcherzyki są puste ? I tak se będziemy w nieskończoność strzelać w pustaki? Czy coś mogę zrobić albo czy podczas monitoringu jest widać że wszystko ok.
 
reklama
Hej hej hallo wszystkim po świętach. Oficjalnie jestem staraczką 2021 ale tam się nakręcają trochę za bardzo, kurczę o mały włos mimo, że jeżdżę aktualnie "czerwonym mercedesem" wkręcałabym się że to ciąża. Nowy Rok będzie już bez czerwonego barszczu 😂 nawet specjalnie kończy przed końcem roku łazienkę, żeby sprawdzić nową dwuosobową wannę 🤪. Udało mi się zapisać na monitoring, niestety moja gin przyjmuje tylko w piątek 08,01,21 ale będzie to 13 dc. 05,01,21 do innej w przychodni będzie to 10dc.
Wg poprzedniego cyklu wychodziło Owu ok. 14-15dc. W sumie to prawie idealnie się wstrzeliłam w dni międzyświątecznie. Problem tylko z następną wizytą. W jakim dniu najpóźniej powinnam mięć kolejną wizytę by zobaczyć czy pęka? W poprzednim cyklu w 13dc pęcherzyk miał 2,2 więc też idealnie na strzał, tyle, że nie wyszło. I się zastanawiam czy skoro mam niskie AMH to czy nie jest tak że pęcherzyki są puste ? I tak se będziemy w nieskończoność strzelać w pustaki? Czy coś mogę zrobić albo czy podczas monitoringu jest widać że wszystko ok.
hej czekałam na ciebie myślałam czy wrócisz, bo trochę jakbyś się żegnała z nami 😊 ja nie odpowiem niestety na Twoje pytanie, myślę że odpowiedź na Twój pytanie czy pecherzyki są dobrej jakości tylko ivf by pokazało, monitoringi miałam w uk, ale to pożal się Boże tylko jeden w cyklu zawsze jak do iui byłam stymulowana, tutaj wszystko na opak jak dziewczyny pisały że nie wyobrażają sobie kontroli ciąży na początku to tu dopiero w 12tyg i to nie lekarz a operator usg sprawdza wszystko, a GP wierzy na słowo że jest ciąża są jeszcze położne ale one tylko papierologia się zajmują do 12tyg, dlatego jak będę w ciąży to spadam znowu do PL nie patrząc że wszystko 100%płatne to nie na moje nerwy 😉
 
Do góry