reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

Po
Porozmawiaj z lekarzem, żeby zrobił monitoring. Wtedy będziesz miała pewność czy masz owulacje. Dodatkowo możesz robić testy owulacyjne, czy też mierzyć temperaturę. Jednak monitoring w tym przypadku to podstawa. Jeśli tej owulacji nie będzie, to lekarz powinien przepisać leki na stymulacje
Umówiłam się na wizytę jutro i chcę o tym porozmawiać. Przy okazji chciałabym poprosić o skierowanie na badania, bo we wrześniu lekarz nie chciał kierować na badania tylko się starać. Sama poprosiłam lekarza ogólnego o chociaż podstawowe badania krwi i moczu. Zrobiłam m.in. badania tarczycy. TSH 2.89 FT3 6.15 FT4 1.28. Sądzicie, że te wyniki są ok przy staraniach o dziecko ? Czy trzeba płacić za badania krwi które zleca lekarz na wizycie prywatnej? I mega pytanie do Was o jakie badania walczyć jutro na wizycie żeby nie czekać tylko działać i szukać przyczyny dlaczego nie zachodzę w ciążę.
 
reklama
Cześć :) chciałabym do Was dołączyć. we wrześniu stwierdziliśmy z partnerem, że chcemy starać się o dziecko. Póki co po 2 cyklach się nie udało. Teraz jestem w 6 dc. Przez wiele lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Od zawsze miałam problem z okresem. Pojawiał się co kilka miesięcy. Przy braniu tabletek pojawiał się po odstawieniu, ale nadal skąpy. Aktualnie byłam 3 cykle na duphastonie. Cykle trwały 31, 27 i 27 dni. Niestety nawet nie wiem czy mogę zaliczyć te brązowe skąpe plamienia okresem. :( Często podczas okresu miewam skrzepy. w związku z tym przupuszczam, że nie mam owulacji. Czy ktoś może ma podobnie i może mi coś podpowiedzieć co robić?
Okres z owulacją czy bez niej, niczym się nie różni 🤷‍♀️ nie ważne czy owu była czy też nie...
 
ja to samo myślałam, to wyciszenie nastąpiło chyba po tej burzy na tym drugim wątku takie odniosłam wrażenie
Już dużo wcześniej, jeszcze jak na tym wątku zaczęło się nadmierne nakręcanie i dziewczyny próbowały wyrazić własne zdanie, że lepiej dla zdrowia psychicznego się tak nie nakręcać to później nazywano je wrednymi itd, więc stopniowo dziewczyny zaczęły się wyciszać. Pisze tu już kilka miesięcy i wcześniej było tak, że serio nie dało się oderwać od forum a teraz po prostu forum męczy, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, nie wiem jak inne dziewczyny. Mi się teraz źle pisze, strach wyrazić własne zdanie żeby nie zostać zwyzywaną od wrednych czy nabzdyczonych.
 
Kiedyś czytałam, że bardzo skąpe miesiączki przypominające tylko plamienie najprawdopodobniej świadczą o braku owulacji. Do tego bez duphastonu okres dostałabym zapewne za parę miesięcy.
Miewam cykle bez owu, jak i te potwierdzone na monitoringu. Okres jest zawsze taki sam. To nie owu ma wpływ na okres, a grubość endometrium.
 
Już dużo wcześniej, jeszcze jak na tym wątku zaczęło się nadmierne nakręcanie i dziewczyny próbowały wyrazić własne zdanie, że lepiej dla zdrowia psychicznego się tak nie nakręcać to później nazywano je wrednymi itd, więc stopniowo dziewczyny zaczęły się wyciszać. Pisze tu już kilka miesięcy i wcześniej było tak, że serio nie dało się oderwać od forum a teraz po prostu forum męczy, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, nie wiem jak inne dziewczyny. Mi się teraz źle pisze, strach wyrazić własne zdanie żeby nie zostać zwyzywaną od wrednych czy nabzdyczonych.
Ja tam jestem wredna i tego nie zmienię 😂 ale jak zaczyna się wytykanie "zazdrościsz" itd albo ciągle wstawianie "jestem w ciąży na bank, testy negatywne ale to ciąża" i reszta, która zamiast otrzeźwić, pisze "masz rację, na bank ciąża! Ja też jestem w ciąży bo dzisiaj moje bąki śmierdzą inaczej" 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ szukanie ciąży we wszystkim jest męczące.
 
Umówiłam się na wizytę jutro i chcę o tym porozmawiać. Przy okazji chciałabym poprosić o skierowanie na badania, bo we wrześniu lekarz nie chciał kierować na badania tylko się starać. Sama poprosiłam lekarza ogólnego o chociaż podstawowe badania krwi i moczu. Zrobiłam m.in. badania tarczycy. TSH 2.89 FT3 6.15 FT4 1.28. Sądzicie, że te wyniki są ok przy staraniach o dziecko ? Czy trzeba płacić za badania krwi które zleca lekarz na wizycie prywatnej? I mega pytanie do Was o jakie badania walczyć jutro na wizycie żeby nie czekać tylko działać i szukać przyczyny dlaczego nie zachodzę w ciążę.
TSH trochę wysokie resztę się nie znam, zazwyczaj badania na wizycie prywatnej są płatne chyba że lekarz też pracuje na NFZ to może jakoś pokombinowac i zlecić na NFZ.

Kiedyś czytałam, że bardzo skąpe miesiączki przypominające tylko plamienie najprawdopodobniej świadczą o braku owulacji. Do tego bez duphastonu okres dostałabym zapewne za parę miesięcy.
To zależy od grubości endometrium czyli tego gdzie może się zagniezdzic jajo zapłodnione, jeśli jest cienkie to będzie problem z zagniezdzeniem i podczas okresu jest mało krwi a jak jest obfita miesiączka to znaczy że endometrium było spore :-)
 
Miewam cykle bez owu, jak i te potwierdzone na monitoringu. Okres jest zawsze taki sam. To nie owu ma wpływ na okres, a grubość endometrium.
Ok, dziękuję czyli ktoś źle to opisał.
Widzę, że masz doświadczenie jeżeli chodzi o monitoring. Możesz coś więcej o tym powiedzieć z doświadczenia? Czytałam i podstawowe informacje mam ,ale może coś podpowiesz lub inna koleżanka z forum.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi na pytania:
"Zrobiłam m.in. badania tarczycy. TSH 2.89 FT3 6.15 FT4 1.28. Sądzicie, że te wyniki są ok przy staraniach o dziecko ? Czy trzeba płacić za badania krwi które zleca lekarz na wizycie prywatnej? I mega pytanie do Was o jakie badania walczyć jutro na wizycie żeby nie czekać tylko działać i szukać przyczyny dlaczego nie zachodzę w ciążę."
 
@Emma28 @HeraUnique
oj tam niech piszą, że baki śmierdzą na ciążę i niech piszą że jesteś czy jesteśmy nabzydyczone no trudno tego nie zmienisz jak mnie kuje w oczy jakiś post to pomijam i lecę dalej, cycki do przodu, uśmiech i nie brać tak bardzo wszystkiego do siebie, a co do tego że już nie pisze się tak jak pisało no to może wrócą te wasze dziewczyny, trzeba było je.łapać i prywatny wątek założyć, dobrej nocy dziewczyny, owocnej ❤
 
reklama
TSH trochę wysokie resztę się nie znam, zazwyczaj badania na wizycie prywatnej są płatne chyba że lekarz też pracuje na NFZ to może jakoś pokombinowac i zlecić na NFZ.
Jutro podpytam o TSH. Mój lekarz pracuje w szpitalu na NFZ to może będzie miał taką możliwość. Bardziej chodziło mi o np badanie krwi czy muszę za nie płacić czy idę do przychodni ze skierowaniem od lekarza z wizyty prywatnej i mogę mieć te badanie w ramach NFZ?
 
Do góry