reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Hej dziewczyny!
Jestem nowa 😉
U nas sprawa przedstawia się następująco: staramy się od czerwca, 3 cykle monitorowane, owulacja jest, mąż zbadany - wszystko okej. Nie wiem o co chodzi, czy to psychika? 🙈
Trzymam za Was wszystkie kciuki, oby końcówka roku była owocna 😉

Witaj i życzę szybkich dwóch kreseczek. 👌😀
 
U nas dziś spokojna niedziela i 4 dzień brania dupka. Jestem ciekawa jak będzie wyglądał mój cykl przy nim. Pewnie w miarę regularnie. Ciekawi mnie tylko jak tu rozpoznać ciążę kiedy się bierze Duphaston. Czy czekać do 28dc i jeśli sie okres nie pojawi A testy wyjdą negatywnie to zaczynać kolejne opakowanie czy nie? Jestem zielona w tym temacie. No i czy testy na owulacje robić jak przy regularnym cyklu? Sama nie wiem, wiem jedno bez dupka okresu nie będzie :( muszę go brać.

To nie gadał ci gin do którego dnia cyklu masz go brać ?
Bo ogólnie bierzesz go , kiedy masz go odstawić robisz test i jak jest negatyw to odstawiasz i czekasz na okres a jak nie jest negatyw bierzesz dalej ....
 
To nie gadał ci gin do którego dnia cyklu masz go brać ?
Bo ogólnie bierzesz go , kiedy masz go odstawić robisz test i jak jest negatyw to odstawiasz i czekasz na okres a jak nie jest negatyw bierzesz dalej ....
Mówiłam już wam że trafiłam na ginekologa niemote. Na szczęście mamy koleżanka jest też ginekologiem i jutro mam się z nią spotkać i porozmawiać. Zapytam jak brać kiedy odstawić. Nawet nie wiedziałam że w przypadku zajścia w ciążę nie można go odstawić. Jestem zielona. 11 lat robi swoje z resztą przy pierwszej ciąży nie miałam problemów z okresem.
 
Też nie wiedziałam że nie wolno go przerywać. Mi gin powiedziała że mam go zaczynać od 19 dc przez 10 dni i odstawić. 🤔
Ja miałam zawsze odstawiać, jeżeli miałam wywoływaną miesiączkę (cykle bezowulacyjne). Natomiast jeżeli będzie pozytywny test ciążowy to brać dalej. Jeśli jest duża dawka to nie można gwałtownie przerwać, bo może to zakończyć ciążę. Jak ciąża jest niezagrożona to powinno schodzić się stopniowo np z 3 tabletek do 2, po paru dniach do 1, itp.
Chociaż może zależy od tego jaką dawkę się przyjmuje?
 
Dziewczyny 3 listopada wyszedł mi pozytywny test owulacyjny to był 16dc, tylko jutro mam czas ruszyć na badanie proga, myślicie że to ma sens? Czy za wcześnie i może wyjść zaniżony wynik?
 
reklama
Dziewczyny 3 listopada wyszedł mi pozytywny test owulacyjny to był 16dc, tylko jutro mam czas ruszyć na badanie proga, myślicie że to ma sens? Czy za wcześnie i może wyjść zaniżony wynik?

Czyli załóżmy ze owu 4 listopada. Jutro byłoby wiec 5dpo. Trochę wcześnie, jak wyjdzie mniej niż 10 to się tylko zestresujesz a do tego 7-8dpo jeszcze wzrośnie. Chociaż ja raz byłam 6dpo i było ok.
 
Do góry